Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy 3.0


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1619
  • 13081
  • 2

Pogaduchy 3.0

@IreneuszCD , psy na ogół są "niewinne", za to bywają inteligentne. Przynajmiej skulą ogon pod siebie, albo kładą uszy po sobie. Jakoś nigdy nos im nie rośnie😂 No i więcej im się wybacza😀


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 333
  • 2113
  • 0

Pogaduchy 3.0

W porannych wiadomościach usłyszałem o jakiejś tajemniczej chorobie, która w Polsce zabiła już kilkadziesiąt kotów?! Nie wiem, czy to nie jakiś fake - ktoś coś więcej wie?

ps. przypomnę tylko, że u sąsiada zaginął kot, który miesiąc temu załatwił jednego kreta...


Zespół Nasz Orange
  • 274
  • 3848
  • 16

Pogaduchy 3.0

Myślisz @bluesmanniaki że to jakaś krecia zemsta :). Tak potwierdzam, czytałem na ten temat, moje dwa kocury są niewychodzące,  więc ufam że się nie zarażą.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6012
  • 24503
  • 206

Pogaduchy 3.0


@bluesmanniakinapisał(-a)

W porannych wiadomościach usłyszałem o jakiejś tajemniczej chorobie, która w Polsce zabiła już kilkadziesiąt kotów?! Nie wiem, czy to nie jakiś fake - ktoś coś więcej wie?

...


https://www.wetgiw.gov.pl/main/aktualnosci/Oswiadczenie-GLW-ws.-zakazen-kotow-domowych/idn:2280

 

Chyba grypa... Na pewno nie fake.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1619
  • 13081
  • 2

Pogaduchy 3.0

Kiedyś, dawno temu, a na bank wiek temu, pisklaki kurcząt karmiliśmy posiekaną pokrzywą z jajkiem i płatkami owsianymi, a czasem dorzucało się ciut grysiku i piasek oraz woda były na bieżąco monitorowane. Nie trzeba było podawać żadnych szczepionek i się "towarzystwo" chowało wyśmienicie. A teraz...pomór świń, kur i wszelaka ptasia grypa sprowadziły mieszankę katastrofy do kolejnych chorób. Co w paszach jest? Wszystko, co człowiek nie zje, a natura sobie nie poradzi z chorobami. Mieszanka świństw i pazerność biznesowa a także reklamy pokazują piękne zwierzęta po tych karmach. Zrobiłem test trzech markowych suchych karm, galaretki z nią i resztki obiadu bez kości. Jak myślicie, co pies zrobił? Obwąchał po kolei i zaczął swój posiłek od naturalnego pożywienia. Tak eliminował najgorsze, ale w końcu i tak był skazany na miksturę suchej paszy. A my z czego tyjemy? Używki, odżywki i szybkie jedzenie, a potem choróbska, o których świat dawniej nie słyszał.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6564
  • 16363
  • 88

Pogaduchy 3.0

Co tam jak tam 🙃


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19414
  • 56126
  • 762

Pogaduchy 3.0

Po wspinacze na szczyt w piękny słoneczny dzionek czas na łyk chlodnego napoju:

IMG_20230625_124956.jpg

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 333
  • 2113
  • 0

Pogaduchy 3.0


@ketrasaArturnapisał(-a)

Po wspinacze na szczyt w piękny słoneczny dzionek czas na łyk chlodnego napoju:

IMG_20230625_124956.jpg

 

 


Jaki to szczyt? Pewnie czeski 😉 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19414
  • 56126
  • 762

Pogaduchy 3.0

@bluesmanniaki jeszcze polski, bo to Stożek Wielki, ale za płotem już Czechy 👍🤗


Zespół Nasz Orange
  • 274
  • 3848
  • 16

Pogaduchy 3.0


@bronzub napisał(-a)

Kiedyś, dawno temu, a na bank wiek temu, pisklaki kurcząt karmiliśmy posiekaną pokrzywą z jajkiem i płatkami owsianymi,


Przypomniałeś mi stare czasy, jak dziś pamiętam, że moja babcia zawsze podawała pisklakom posiekaną pokrzywę z jajem. Sądziłem że to tylko jakiś jej wymysł, a tu proszę.😊