Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy 2.0


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18915
  • 54173
  • 746

Pogaduchy 2.0

@agat13 można już się spodziewać setek pytań na forum, czemu nie mogę uzyskać wyższej prędkości w sieci LAN🤔😄

Prędkości niezłe i to na miedzi. U mnie na firmie informatycy testowali już takie rozwiązania. Jednak na duże odległości dalej światłowód górą.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13565
  • 55461
  • 663

Pogaduchy 2.0

@ketrasaArtur  były pytania o LAN na AMA.. FTTH ma możliwości..a  np FB już nie ma na razie możliwości adaptacji  na 2,5Gb/sek


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4111
  • 56

Pogaduchy 2.0

Mnie to śmieszy określenie, że 1Gb/s staje się za wolne czy niewystarczające w warunkach domowych 😅 Gdzie większość osób w ogóle o takiej prędkości marzy. Jeszcze wymiana w artykule kilku streamów z kamer w 4K, ile taki jeden stream weźmie łączą, z 25-30Mb/s? A jest do dyspozycji 950Mb/s. 10 kamer 4K - 300-400Mb/s max. Potem zostaje 600Mb/s do użytku komputerów itp, nie do rozgospodarowania. Wąskim gardłem bardziej może być upload aniżeli download, dlatego szkoda, że symetryk nie staje się powszechny, bo operatora wcale to więcej nie kosztuje, tak samo jak w przypadku downloadu, im szybciej coś wyślemy, to szybciej odciążymy sieć, a przypadki gdzie parę osób w jakiejś lokalizacji zacznie coś pobierać lub wysyłać w tym samym momencie są znikome.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13565
  • 55461
  • 663

Pogaduchy 2.0

@pablus  Odpowiadając na pytanie językiem polityków, to praktycznie już wszyscy są w zasięgu..wystarczy wspomnieć o SDI czy Neo128kb/sek...toż to też szerokie pasmo..i to z możliwością powiększenia do gibabitow jak ftth zamiast miedzi będzie kiedyś, kiedyś...( I tu już bez terminów)


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18915
  • 54173
  • 746

Pogaduchy 2.0

@agat13 jeszcze nie ma 🤔😄

Trochę czasu upłynie, zanim nastąpią zmiany na wyższe prędkości. Będzie dłubanko 🔧 Przyjdzie czas i na takie duże prędkości 🌪


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13565
  • 55461
  • 663

Pogaduchy 2.0

@ketrasaArtur  zaporą jest prawdopodobnie brak masowego popytu i cena kart sieciowych do modemów, które mają być w miarę tanie dla operatora...i pamiętaj, że to my zadamy pierwsze pytania o LAN  2,5 na AMA..😂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18915
  • 54173
  • 746

Pogaduchy 2.0

@agat13 ceny sprzętu sieciowego spadną w pewnym czasie. Więc będzie możliwość osiągania takich dużych prędkości. Obecnie nie mam ochoty wydawać tysięcy na router, który tylko w sieci LAN pozwoli osiągnąć takie prędkości. Ciekawi mnie, kiedy nastąpi oferta z prędkością poeyżej 1Gbit/s.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13565
  • 55461
  • 663

Pogaduchy 2.0

@ketrasaArtur myślę, że nie prędko dla użytkowników indywidualnych. Może dla biznesu coś wymyślą, ale to by się musiało wiązać z lepszym sprzętem po stronie operatora, a to zapewne proste nie jest. To już w kwestia 100 czy 300 urządzeń, ale całej oferty z obsługą..może nawet takie badania rynku i są robione, ale jak widać popyt wskazuje na zarzucenie pomysłu...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Pogaduchy 2.0

Ma być podobno do 2024 więc się muszą spieszyć. Może już im pomogę i kopać zacznę  🙂 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13565
  • 55461
  • 663

Pogaduchy 2.0

@pablus my pomożemy, kurierem Ci HDPE i 12J podeślę, co mi po inwestycji zostało, to i sąsiadów okablujesz...😁