Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Generatory robiące z Twojego zdjęcia model popularnej lalki nie są zawsze dobrym pomysłem


Zespół Nasz Orange
  • 2983
  • 11239
  • 64

Generatory robiące z Twojego zdjęcia model popularnej lalki nie są zawsze dobrym pomysłem

W te wakacje są popularne tylko dwa filmy: Na temat najpopularniejszej lalki na świecie i o genialnym wynalazcy. Szczególnie można zauważyć, że ten pierwszy przebił się mocno we wszelakich social mediach. Porozmawiajmy dzisiaj w związku z tym, dlaczego nie warto przerabiać swojego zdjęcia na model lalki wykorzystując dziwne strony.

 

Thread_Generic_Black_RGB.png

 

Podobał Ci się film i chciałbyś zrobić z siebie lalkę, aby pokazać się światu? Wszystko fajnie, zrobiłeś zdjęcie/aś, wrzucone na insta, efekt jest. Tylko pomyślałeś co dalej ze zdjęciem, które wrzuciłeś, aby generator Ci przerobił?  Jeżeli zrobi się to na stronie, którą znamy, to zapewne zaraz zostanie usunięte i z głowy. Co jednak, jak nie jest to strona, która ma dobre zamiary? Kto przecież czyta dzisiaj regulaminy i przygląda się stronie dokładnie...

 

Co się może złego stać?

  • Zdjęcie będzie wisieć na jakichś serwerach przez następne kilka lat.
  • Ktoś potem je wykorzysta do czegoś innego.
  • Wykorzystają Twoje zdjęcie i stworzą z niego deepfake.
  • Strona nie przestrzega standardów UE, więc nie wiesz co będzie z tym w przyszłości.
  • Zostanie wykorzystane Twoje zdjęcie do uczenia dla AI i na podstawie Twojego wizerunku będzie sobie tworzyć obrazy.

 

Znacie jeszcze jakieś rzeczy, do których można wykorzystać takie zdjęcia? Nastraszcie wszystkich tych, którzy chcieliby z tego skorzystać 😈 Przy okazji warto polecić miejsce, gdzie bardzo wiele piszemy o takich rzeczach: https://cert.orange.pl/

 

#Nasz Orange oraz #OrangeTeam polecają poszerzanie swojej wiedzy i nie wrzucanie swoich zdjęć na dziwne portale 🙂

 

 

______________________

Treść poddana edycji 18:18 - Wojciech.

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32451
  • 36870
  • 1371

Generatory robiące z Twojego zdjęcia model popularnej lalki nie są zawsze dobrym pomysłem

Radzę Orange by nie podawało jako argumentu przesyłania danych poza UE. Większość rzeczy wykorzystujących biometrię w Orange Polska bazuje na chińskich dostawcach.

Zespół Nasz Orange
  • 2983
  • 11239
  • 64

Generatory robiące z Twojego zdjęcia model popularnej lalki nie są zawsze dobrym pomysłem

@Piotrekk85, dzięki za zwrócenie uwagi i wypowiedzenie się w temacie  👍 Finalnie był zbyt duży skróty myślowy. Teraz - po edycji - jest bardziej poprawnie, ale czy czytelnie i trafia w sedno problemu? Mam nadzieję, że tak.

Może się uda kiedyś doprowadzić do kolejnego AMA, gdzie będzie można o to zapytać, jak to z tym jest dokładnie. Obecnie nie mam takiej wiedzy, aby się odnieść do tego, o czym napisałeś.

 

W każdym razie temat jest istotny, gdyż Ministerstwo Cyfryzacji się nim zajęło i odsyłam do treści podanej świeżo przez PAP: https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1603391%2Caplikacja-zmieniajaca-twarz-w-barbie-narzedziem-do-w...

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2136
  • 7901
  • 32

Generatory robiące z Twojego zdjęcia model popularnej lalki nie są zawsze dobrym pomysłem

czy trzeba doprowadzać do aż AMA, żeby i tak niczego się nie dowiedzieć?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32451
  • 36870
  • 1371

Generatory robiące z Twojego zdjęcia model popularnej lalki nie są zawsze dobrym pomysłem

Osobiście dziękuję za korektę, bo ten skrót myślowy był trochę nad wyraz. To są pewne subtelności, o których warto wiedzieć.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5636
  • 22880
  • 190

Generatory robiące z Twojego zdjęcia model popularnej lalki nie są zawsze dobrym pomysłem


@Wojciechnapisał(-a)

...

Może się uda kiedyś doprowadzić do kolejnego AMA, gdzie będzie można o to zapytać, jak to z tym jest dokładnie.

...


Pytałem specyficznie o to przy okazji AMA o cyberbezpieczeństwie, i jeśli mnie pamięć nie myli dostałem dość wyczerpującą odpowiedź: pomidor.

Tak że Orange uparcie twierdzi że biometria w ich wykonaniu jest bezpieczna, bo tak. Mamy wierzyć na słowo.

Przy nastawieniu na zysk nawet za cenę współpracy z szemranymi firmami (vide ostatnie posty o tajemniczych SMSach włączających dostęp do wysokopłatnych serwisów), jakoś mam wątpliwości czy aby będzie z tą wiarygodnością wystarczająco dobrze, żebym Wam powierzył jakiekolwiek dane których powierzać absolutnie nie muszę. Ostrzegacie sami przed sobą?