Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

przeniesienie kilku numerów do orange flex

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

przeniesienie kilku numerów do orange flex

Witam

Posiadam w Plusie  abonament czterosim (4 numery) na firmę.

Umowa kończy mi się za 10 miesięcy ale uzyskałem pisemną zgodę na wypowiedzenie umowy z msc okresem wypowiedzenia bez kar.

Jak w takiej sytuacji przenieść te 4 numery do Orange Flex tak by wszystko było ok i mi kar nie naliczono?

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

przeniesienie kilku numerów do orange flex

@viktor Skoro masz 4 numery w plusie więc zakładam że są one w grupie zarządzanej z poziomu numeru głównego. We flexie takim odpowiednikiem jest flex rodzina. Polega to na tym, że numer główny ma możliwość zarządzania pozostałymi z poziomu jednej aplikacji i bez konieczności przelogowań. To jest fajna sprawa, ale na razie (01/2022) ma te wadę ze przenoszenie kolejnych numerów można zlecić po zakończeniu przenosin poprzedniego (czyli 5 dni, potem kolejne 5 dni itd).

Można to obejść na dwa sposoby. Pierwszy to taki jak wyżej pisał kolega, czyli na ten sam dzień przenieść do flexa 4 numery na 4 różne konta (4 adresy e-mail) dzięki czemu unikniemy oczekiwania na zamknięcie przeniesień kolejnych numerów. Tylko potem trzeba pamiętać hasła i maile do poszczególnych kont, żeby coś na nich zrobić lub sprawdzić.

Drugi: Jeśli masz zgodę na wcześniejsze rozwiązanie umowy to ja bym przeniósł wszystkie numery do Orange na kartę na ten sam dzień, a potem, kiedy się aktywują, usiadł przy kawie i po kolej przerzucił je do flexa. Uwaga! Kolejność jest ważna, więc pierwszy numer migrujący do flexa będzie jednocześnie numerem głównym. Tego nie da się później zmienić, więc trzeba to zrobić z głową w mysl zasady spiesz się powoli. Uwaga 2! pamiętaj, że jeśli wszystkie 4 numery znajdą się we flexie i od razu opłacisz im plany taryfowe, w ciągu np 30 minut, to w przyszłym miesiącu również w ciągu 30 minut system pobierze opłaty. Warto o tym pamiętać. (ma to tę zaletę, że odpada pamiętanie kiedy komu się plan odnawia - wszyscy mają ten sam okres rozliczeniowy)

Podczas migracji numeru głównego do flexa namawiam do skorzystania z kodu polecającego dzięki czemu zyskasz 30 pln (a polecający 70 pln). 

https://nasz.orange.pl/t5/Oferty-polecane-przez/Polecaj-zarabiaj-z-Orange-Flex-kody-spo%C5%82eczno%C...

Kod należy wpisać przy wyborze metody płatności (jak przegapisz to przepadnie)

https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/Polecaj-Orange-FLEX-kod-polecaj%C4%85cy/m-p/244269

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

przeniesienie kilku numerów do orange flex

@viktor najlepiej wniosek o przeniesienie złożyć w apce FLEX nie wcześniej niż trzy miesiące z zaznaczeniem przeniesienia na koniec umowy.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

przeniesienie kilku numerów do orange flex

Nie wcześniej niż 3 miesiące? Tzn?

Niż 3 miesiące przed końcem umowy?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

przeniesienie kilku numerów do orange flex

@viktor jeżeli masz pozwolenie na przeniesienie numerów z miesięcznym wypowiedzeniem, bez ponoszenia kary za wcześniejsze zerwanie umowy, to możesz wniosek w apce FLEX złożyć w każdej chwili uwzględniając, że numery zostaną przeniesione za miesiąc. 

 

Standardowo najczęściej numery przenosi się z końcem umowy, wtedy na pewno nie będą naliczone jakiekolwiek kary.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

przeniesienie kilku numerów do orange flex

Bardzo dziękuję za te informacje 🙂

Natomiast rozumie, iż sam fakt, iż jestem w Plusie to żaden problem?

Bo już słyszałem, że Flex jest tylko dla tych co już są w Orange na karte albo Abonament...

Czy wszystkie 4 numery przenoszę za pomocą jednej aplikacji Flex? Czy dla każdego numeru muszę zainstalować apkę na każdym telefonie?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

przeniesienie kilku numerów do orange flex

@viktor możesz przenieść za pomocą jednej aplikacji i nie koniecznie zainstalowanej na tym telefonie, co ma być numer FLEX. Zakładasz 4 konta dla czterech numerów lub jedno konto z numerem głównym, a pozostałe numery do Rodzina. Tylko numery do rodziny przeniesiesz dopiero jak zostanie przeniesiony numer główny i wszystkie 4 numery muszą być zarejestrowane na jedną osobę. 

Oferta FLEX jest dla każdego. Jeżeli jesteś w Plusie, to czas przenoszenia numeru trwa około 4-5 dni. Jeżeli jesteś w Orange, to czas przeniesienia trwa chwilę i nawet nie musisz zmieniać karty SIM.

Przed przeniesieniem numerów do FLEX udaj się do salonu Orange po startery. Proponuję na wszelki wypadek wziąć więcej niż 4 startery, a jak chcesz dwie karty SIM do jednego numeru, to nie mniej niż 8 starterów.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

przeniesienie kilku numerów do orange flex

Czy zakładam konto na jednoos. działalność gosp.

Zakłądam na numer główny. Składam tam wniosek o przeniesienie, zaznaczam, iż za miesiąc?

A dalsze numery? Mam też od razu je dołączać do rodziny? Tylko jak to dokładnie zrobić jak piszesz, że najpierw mam przenieść nr główny... :))

Ja ten numer mam powiązany z pozostałymi i jak będe tam rezygnował to jednocześnie z wszystkich czterech....

Wiem, że gmatwam ale po prostu boję się, żeby tego nie zrobić jakoś tak, że któryś numer ucieknie albo nie będzie działał później...


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

przeniesienie kilku numerów do orange flex

@viktor Skoro masz 4 numery w plusie więc zakładam że są one w grupie zarządzanej z poziomu numeru głównego. We flexie takim odpowiednikiem jest flex rodzina. Polega to na tym, że numer główny ma możliwość zarządzania pozostałymi z poziomu jednej aplikacji i bez konieczności przelogowań. To jest fajna sprawa, ale na razie (01/2022) ma te wadę ze przenoszenie kolejnych numerów można zlecić po zakończeniu przenosin poprzedniego (czyli 5 dni, potem kolejne 5 dni itd).

Można to obejść na dwa sposoby. Pierwszy to taki jak wyżej pisał kolega, czyli na ten sam dzień przenieść do flexa 4 numery na 4 różne konta (4 adresy e-mail) dzięki czemu unikniemy oczekiwania na zamknięcie przeniesień kolejnych numerów. Tylko potem trzeba pamiętać hasła i maile do poszczególnych kont, żeby coś na nich zrobić lub sprawdzić.

Drugi: Jeśli masz zgodę na wcześniejsze rozwiązanie umowy to ja bym przeniósł wszystkie numery do Orange na kartę na ten sam dzień, a potem, kiedy się aktywują, usiadł przy kawie i po kolej przerzucił je do flexa. Uwaga! Kolejność jest ważna, więc pierwszy numer migrujący do flexa będzie jednocześnie numerem głównym. Tego nie da się później zmienić, więc trzeba to zrobić z głową w mysl zasady spiesz się powoli. Uwaga 2! pamiętaj, że jeśli wszystkie 4 numery znajdą się we flexie i od razu opłacisz im plany taryfowe, w ciągu np 30 minut, to w przyszłym miesiącu również w ciągu 30 minut system pobierze opłaty. Warto o tym pamiętać. (ma to tę zaletę, że odpada pamiętanie kiedy komu się plan odnawia - wszyscy mają ten sam okres rozliczeniowy)

Podczas migracji numeru głównego do flexa namawiam do skorzystania z kodu polecającego dzięki czemu zyskasz 30 pln (a polecający 70 pln). 

https://nasz.orange.pl/t5/Oferty-polecane-przez/Polecaj-zarabiaj-z-Orange-Flex-kody-spo%C5%82eczno%C...

Kod należy wpisać przy wyborze metody płatności (jak przegapisz to przepadnie)

https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/Polecaj-Orange-FLEX-kod-polecaj%C4%85cy/m-p/244269

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

przeniesienie kilku numerów do orange flex

@viktor jeżeli chcesz wszystkie numery przenieść na raz, to proponuję najpierw przenieść do Orange do oferty na kartę. Potem już możesz dowolnie sobie przenosić, czy na pojedyncze konta, czy do Rodziny. Do Rodziny z Orange będzie łatwiej, bo najpierw będziesz przenosił numer główny, a następnie pozostałe trzy numery. Wszystko zrobisz w jednej apce na jednym koncie w kilka minut.

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

przeniesienie kilku numerów do orange flex

Pozostały mi tylko 2 kwestie… 

czy utworzone 4 konta flex z różnymi hasłami i mailami można potem scalić w rodzina flex?

 

Druga kwestia. Być może to pytanie kompletnie głupie ale systemu „na kartę” nie używałem 10 lat…. Jak przenieść abonament firmowy z Plusa  do systemu „na kartę” w orange i tak by pozostało to na firmę?