Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 30, Ekspert
  • 1716
  • 1728
  • 99

Zmieniamy numer w Orange FLEX!

[ Edytowane ]

Hej, w dzisiejszym wpisie chcę sprawdzić i pokazać wam jak zmienić numer w Orange Flex. 

Na początek miła niespodzianka - zmiana numeru jest darmowa i niezwykle prosta!

Zmiana numeru nie wymaga wymiany karty SIM Emotikon: Szczęśliwy

P.S. Obrazki można powiększać 

1. Na początek odpal apkę Orange Flex i kliknij ludzika zaznaczonego na obrazku.

8675E3F9-BBE0-4D44-9A15-4C8A7BF58A6E_1_201_a.jpeg

2. Kliknij "Karty SIM"

Zwróć uwagę na numer zaznaczony w kółku. To mój dotychczasowy numer Flex.

89099CB2-EB9D-4A5D-8C2B-E366FEE18608_1_201_a.jpeg

3. Wejdź w opcję "Zmień numer"

40DFE3F0-ADAF-43EB-9F43-7116DE731423_1_201_a.jpeg

4. Wybierz swój nowy numer Emotikon: Szczęśliwy Zostanie Ci zaproponowane 10 numerów do wyboru. Żaden nie przypadł Ci do gustu? Nic nie szkodzi. Wystarczy, że klikniesz wstecz i wybierzesz jeszcze raz Zmień numer - zostanie zaproponowane Ci kolejne 10 Emotikon: Szczęśliwy

8A775B5B-D305-4FAA-9373-4C8BF586527D_1_102_o.jpeg

5. Jeszcze tylko musisz potwierdzić chęć zmiany numeru i gotowe! Pamiętaj, że zmiana jest nieodwracalna.

C04CE606-42DB-490A-9DA4-7CCD41E9F610_1_102_o.jpeg6C9DEA2D-A604-4EB0-87C0-57A12C8531EA_1_102_o.jpeg

Na ekranie aplikacji ujrzysz informację, że numer jest w trakcie zmiany. Niestety, brakuje mi informacji, że zmiana nastąpiła i co należy zrobić dalej.

DAC16963-7D71-45D2-829F-5EBAA226C622_1_201_a.jpeg

Aplikacja Flex nie mówi, że trzeba wykonać restart bo...nie trzeba🙂

Sprawdziłem to jeszcze raz i po zadysponowaniu zmiany numeru, praktycznie numer od razu się zmienia na karcie "zwykłej" i dodatkowej.

Telefon nie traci zasięgu...trach i po sprawie, bez dodatkowych działań🙂

Zmiana numeru dotyczy również dodatkowej karty SIM.

To wszystko! 

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna, oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Szczęśliwy

Zobacz więcej tematów oznaczonych etykietą:

Poziom 31, Ekspert
  • 3712
  • 7360
  • 81

Czy po zmianie numeru w  aplikacji, a przed restartem telefonu masz możliwość korzystania jeszcze ze starego numeru? Czy karta SIM po zmianie numeru straci zasię do czasu restartu telefonu?

Mój post pomógł? Kliknij like lub oznacz jako rozwiązanie.
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 24, Specjalista
  • 697
  • 909
  • 23

A jak zachowuje się kartą dodatkową? Restart czy samo się zmieni bez dodatkowych działań?

Więcej opisów konfiguracji dla starszych telefonów - wesprzyj pomysł tutaj
Poziom 30, Ekspert
  • 1716
  • 1728
  • 99

@ketrasa @spiro  mea culpa Emotikon: Szczęśliwy W tekście jest błąd, a powstał przez brak dostępności do telefonu w którym mógłbym sprawdzić numer. Także proszę moderatora o modyfikację Emotikon: Szczęśliwy

Aplikacja Flex nie mówi, że trzeba wykonać restart bo...nie trzeba Emotikon: Szczęśliwy

Sprawdziłem to jeszcze raz i po zadysponowaniu zmiany numeru, praktycznie numer od razu się zmienia na karcie "zwykłej" i dodatkowej.

Telefon nie traci zasięgu...trach i po sprawie, bez dodatkowych działań Emotikon: Szczęśliwy

Ja bym mimo wszystko zalecał ponowne uruchomienie aplikacji Flex, jeżeli chcemy zmieniać coś jeszcze.

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna, oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Szczęśliwy

Poziom 31, Ekspert
  • 3712
  • 7360
  • 81

[ Edytowane ]

Najlepiej zawsze po modyfikacji dokonać restarty. Zawsze jest w tedy pewność, że zmiany zostały poprawnie wprowadzone i w tedy działa prawidłowo.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 30, Ekspert
  • 1716
  • 1728
  • 99

P.S. Dzisiaj numer chyba 4 razy zmieniłem Emotikon: Szczęśliwy

Poziom 31, Ekspert
  • 3712
  • 7360
  • 81

Temu żaden numer z fotek nie działa. Już wszystkie sprawdziłem.

W ten sposób uszczupliłeś pulę wolnych numerów w Orange Emotikon: Bardzo szczęśliwy

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 40, Guru *****
  • 25804
  • 15217
  • 1154

Numer po zwolnieniu nie wraca od razu do puli wolnych numerów. A co się dzieje - tajemnica 🤐🤐🤐
.
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 19, Pasjonat
  • 570
  • 610
  • 1

@Piotrekk85napisał(-a)
Numer po zwolnieniu nie wraca od razu do puli wolnych numerów. A co się dzieje - tajemnica 🤐🤐🤐

Czy jest to jak na karte że po utracie na przychodzące jest jeszcze 1 m na uratowanie numeru?

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 31, Ekspert
  • 3712
  • 7360
  • 81

We FLEX od razu numer przestaje działać, jak go zmienisz.

Chyba że zawiesisz, to masz w tedy na wznowienie 6 m-cy.