Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wysyłanie plików Social Pass w Orange Flex


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Wysyłanie plików Social Pass w Orange Flex

Dzisiaj wysłałem plik video 130MB na Telegram (oficjalna aplikacja Androida) z transmisji danych Orange Flex (w którym jest aktywny Social Pass).

 

Niestety, wysłanie pliku nie zostało wliczone jako Social Media, a jako inne, co oznacza, że wysyłanie plików na Telegrama zużywa limit danych.

 

Czy jest jakiś limit MB wysyłania plików, po którym już się to nie wlicza do Social Passu?

6 ODPOW. 6

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Wysyłanie plików Social Pass w Orange Flex

Regulaminy tego nie określają. Pewnie chodzi o podstawową komunikację. 

 

Pokaż szczegóły
Transmisja danych związana z pozostałymi funkcjonalnościami będzie pomniejszać pakiet danych w ramach Planu np. aktywacja dostępu do usługi (serwisu) za pośrednictwem www lub aplikacji, pobieranie i instalacja aplikacji dedykowanych dla serwisów oraz ich aktualizacje, pobieranie elementów graficznych w aplikacjach, komunikacja
pomiędzy serwisami a Google Analytics, Crashlytics i innych, korzystanie z zewnętrznych stron internetowych, do których przekierowują linki umieszczone w serwisach,

 

Pokaż szczegóły
dodatkowo, kiedy łączysz się z internetem i korzystasz z oprogramowania, takiego jak
przeglądarki czy aplikacje, opcje lub ustawienia oprogramowania, z którego korzystasz, mogą
spowodować, że będziesz łączyć się z serwisami dostępnymi w ramach usługi Social Pass nie
bezpośrednio, ale przy użyciu szyfrowanych serwerów pośredniczących (np. serwerów proxy,
usług szyfrujących ruch DNS, czy ukrywających twój adres IP), prywatnych wirtualnych sieci
VPN lub innych rozwiązań, które ukrywają przed naszą siecią serwis, z którym się łączysz. W
takiej sytuacji, nie będziemy w stanie rozpoznać transmisji danych, jako połączenia z danym
serwisem i nie obejmiemy jej usługą Social Pass.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Wysyłanie plików Social Pass w Orange Flex

@pcplus SocialPass działa na zasadzie nie liczenia transferu z danej domeny. Jeżeli plik był wysyłany na inną domenę, niż zapisane w SocialPass, a często odbieranie dużych plików może być w domenie serwisów wspomagających, to transfer jest policzony do podstawowego pakietu, nie do SocialPass.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Wysyłanie plików Social Pass w Orange Flex

Nie wczytywałem się w regulaminy, ale wydaje mi się, że passy obejmują transfer do klienta a nie wysyłkę od. Np. video pass to pobieranie w streamingu...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Wysyłanie plików Social Pass w Orange Flex

Jak dobrze pamiętam, przez któreś AMA przewinęła się informacja od eksperta, że ruch w ramach SocialPas musi się odbywać w dodanej domenie. Więc zakładam, że dotyczy wysyłania jak i pobierania. Zauważyłem, że sporo w oków danej domeny zapisanej w SocialPass jest domen wspomagających, więc ruch może być kierowany nie tylko przez jedną domenę.

Najprościej zauważyć to na numerze Orange. Forum NO nie zużywa transferu, natomiast jak odnośnik jest kierowany poza forum, to transfer jest już pobierany.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Wysyłanie plików Social Pass w Orange Flex

Cytat  z FAQ na stronie  Flex:

"To nielimitowany transfer danych podczas korzystania z serwisów: Tik Tok, Facebook, Instagram, Snapchat, Messenger, WhatsApp, Viber, Pinterest, Twitter, ParrotOne i Telegram. Co więcej, jeśli rozmawiasz przez Messenger, WhatsApp, Telegram lub Viber, to też nie wykorzystujesz GB ze swojego Planu. Aby usługa działała prawidłowo, musisz mieć na swoim koncie dostępny limit w ramach transmisji danych. Usługa działa tylko na terenie Polski."


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Wysyłanie plików Social Pass w Orange Flex

Dzisiaj ponownie wysłałem plik na Telegrama i już doliczyło mi do Social Pass