Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wyciszanie rozmowy podczas rozmowy abonenta Orange FLEX z innymi sieciami

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 300
  • 802
  • 8

Wyciszanie rozmowy podczas rozmowy abonenta Orange FLEX z innymi sieciami

Czym te problemy się objawiały?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 133
  • 2

Wyciszanie rozmowy podczas rozmowy abonenta Orange FLEX z innymi sieciami

Brakiem HD Voice co któreś połączenie z innymi numerami w Orange (nie miałem dodatkowej karty), wywalaniem z WiFi calling mimo stania koło routera (Funbox), wywalaniem z VoLTE do 3G co 2-3 połączenie - nie w trakcie rozmowy tylko już podczas wybierania numeru albo w odwrotnej sytuacji: telefon dzwoni, a ja widzę, że spadł do 3G zamiast być w VoLTE (nie, nie było to w żaden sposób związane z zasięgiem LTE, który był dobry). O braku SMSów w VoWiFi nie wspomnę. Zardzewiała sieć.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 300
  • 802
  • 8

Wyciszanie rozmowy podczas rozmowy abonenta Orange FLEX z innymi sieciami

Z całym szacunkiem - zdaję sobie sprawę z ulomnosci Flexa pod wieloma względami, ale takich problemów nie posiadam 🙂 Jak się nie ma drugiej karty od rozmów to wszystko działa OK.

Anonim

Nie dotyczy

Wyciszanie rozmowy podczas rozmowy abonenta Orange FLEX z innymi sieciami


@juzew_napisał(-a)

Brakiem HD Voice co któreś połączenie z innymi numerami w Orange (nie miałem dodatkowej karty), wywalaniem z WiFi calling mimo stania koło routera (Funbox), wywalaniem z VoLTE do 3G co 2-3 połączenie - nie w trakcie rozmowy tylko już podczas wybierania numeru albo w odwrotnej sytuacji: telefon dzwoni, a ja widzę, że spadł do 3G zamiast być w VoLTE (nie, nie było to w żaden sposób związane z zasięgiem LTE, który był dobry). O braku SMSów w VoWiFi nie wspomnę. Zardzewiała sieć.


Jaki masz telefon? Jak nie z dystrybucji Orange, to mogą być problemy.

Połączenia HD Voice zestawisz, jak druga strona ma telefon to wspierający.

Tak po całości, piszesz by ponarzekać, tego ci nikt nie zabroni 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 133
  • 2

Wyciszanie rozmowy podczas rozmowy abonenta Orange FLEX z innymi sieciami

iPhone 12, przez jakiś czas miałem również Galaxy S21 z MediaMarkt. Kolejny świetny argument: musisz mieć telefon z dystrybucji Orange, bo usługi mogą źle działać. Dodatkowy powód by omijać tę sieć szerokim łukiem. Inne nie mają aż takich wymogów.

 

@Anonim - tak, tak piszę bajki żeby ponarzekać i hejtować. Proszę cię, wiem na jakich zasadach usługa działa. Skoro z tymi samymi osobami z Orange raz HD Voice lub EVS działa a raz nie, to chyba obie strony mają telefon wspierający? Wystarczy, że się rozłączymy i połączymy jeszcze raz, lub dwa i za którymś razem HD czy  EVS się pojawia.  W tym samym miejscu, w tej samej chwili.

 

@f00ku55 - super, że u ciebie działa OK. Oczywiście masz świadomość, że nie jesteś jedynym użytkownikiem tej sieci. U mnie działa źle i z tego co czytam na forach branżowych nie tylko u mnie. Najwięcej problemów z usługami IMS opisują z reguły użytkownicy Orange. Ten operator ma najbardziej skopaną platformę, a najśmieszniejsze jest to, że np. VoWiFi robi najwięcej problemów z Funboxem 6. Jeden operator a nie potrafi ogarnąć wszystkich swoich usług. Być może pomógłby telefon z dystrybucji Orange. Sorry, lubię jednak ten co mam, dlatego zmieniłem sieć i w niej działa on bezproblemowo. Radzę tak wszystkim niezadowolonym - głosujcie nogami, nie próbujcie kruszyć betonu sieci o kolorze rdzy. Szkoda czasu - i tak was zignorują 🙂

 

___________

* Wpis poddany edycji - moderator Bartłomiej


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 300
  • 802
  • 8

Wyciszanie rozmowy podczas rozmowy abonenta Orange FLEX z innymi sieciami

Uwierz, że akurat mnie nie musisz uczyć na temat platformy IMS Orange, znam ją doskonalę 😉

I dlatego właśnie sceptycznie jestem nastawiony do Twoich rewelacji. Zapewne nie wiesz, że Flex stoi na całkowicie innych systemach niż reszta Orange i wszystko to, co w reszcie Orange nie działa/działa słabo, we Flexie działa OK.

Na Samsungach, o Apple w ogóle nie wspominając wszystko działa prawidłowo jeżeli nie masz drugiej karty SIM. Jeżeli w takiej konfiguracji u Ciebie coś było nie tak to powinieneś się skontaktować z pomocą techniczną żeby zweryfikowali.

Anonim

Nie dotyczy

Wyciszanie rozmowy podczas rozmowy abonenta Orange FLEX z innymi sieciami

@juzew_  mam teraz i Flex, na iPhone zero problemów, jakość połączeń znakomita i HD Voice działa, tak jak i volte, Samsung A32 też nie ma problemów z Flex.

Ty albo masz telefon z usterką, albo piszesz nie prawdę, trudno to zweryfikować.