Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

W poszukiwaniu szczerej opinii o Flexie

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 27
  • 67
  • 1

W poszukiwaniu szczerej opinii o Flexie

Dla Apple Watch duplikt karty w formie e-sim generowałem z poziomu aplikacji. Zakładam, że dla iPhone wygląda to podobnie. Warto jednak zapytać konsultanta na czacie podobnie w kwestii dowodu - Flex działa na osobnym systemie i mogą nie mieć tych danych powiązanych ze sobą.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 111
  • 246
  • 1

W poszukiwaniu szczerej opinii o Flexie

ale nikt nie napisał że na wszystkich nadajnikach...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

W poszukiwaniu szczerej opinii o Flexie


@_Artek_napisał(-a)

a jak zrobie test na e-sim? mam 11 pro a i czy mając światłowód w orenge będę musiał wysyłać im zdjęcie dowodu?


e-sim z poziomu aplikacji, nie musisz mieć startera, wystarczy tylko sama aplikacja. Pamiętaj tylko, że jak już raz skorzystasz z oferty FLEX, to już jesteś w systemie i nie będziesz mógł ponownie skorzystać z promocji np. poleceń.

 

Jeżeli przenosisz numer z innej oferty Orange, to nie musisz skanować dowodu. Uruchomienie FLEX-a na przenoszonym numerze jest uproszczona i działa na tej samej karcie sim, co numer przenoszony, więc niewiele trzeba zmieniać. Tu możesz założyć konto na FLEX-ie dla osoby, która ukończyła 13 lat.

 

Jeżeli zakładasz nowy numer we FLEX, to screen dowodu i selfie jest koniecznością do weryfikacji. Tylko dla osób, które ukończyły 18 lat.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

W poszukiwaniu szczerej opinii o Flexie

No właśnie więc testować raczej nie będę pomyśle i chyba przeniosę jak coś to zawsze mogę wrócić do t za miesiąc lub dwa 😄


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

W poszukiwaniu szczerej opinii o Flexie

No i mam flexsa..... kusi szczególnie ceną ale im więcej czytam tym bardziej się boje...nju odpada bo nie ma e-sima poza tym to to już całkiem wirtualny op........ 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

W poszukiwaniu szczerej opinii o Flexie

Nju to tylko marka handlowa. Te same systemy. Flex jest już bardziej "oddalony" od Orange niż nju.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

W poszukiwaniu szczerej opinii o Flexie

w nju finalnie będę miał więcej internetu we flexsie wszystko zrobie z aplikacji mam music pass social pass i e sim a w T mam zasięg na "końcu świata" wybór jest naprawdę trudny 😄 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 29
  • 0

W poszukiwaniu szczerej opinii o Flexie

Tak piszecie, że flex działa na innych systemach niż normalny abonament w Orange, i że jest bardziej oddalony od Orange niz Nju, czyli co? Ma jakieś gorsze priorytety w sieci niż normalny abonament? Moze to ktoś bardziej rozwinąć? 😊 żona ma flexa, ja mam abonament, i oboje jesteśmy zadowoleni, połączenia w hd+, Volte działa wszystko bez problemów.... żebym nie miał lte naprawdę rzadko mi się zdarza, a jeżdżę baardzo dużo po całym kraju i nie tylko. Ponad 5 lat temu przeniosłem nr z Play do Orange, i to było dla mnie jak wybawienie, tak wiem- przez ten czas bardzo dużo się zmieniło u fioletowych, ale niesmak pozostał 😊

W Flex w aplikacji brakuje mi tylko wykazu połączeń


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

W poszukiwaniu szczerej opinii o Flexie

Nie wiem jak to działa w praktyce ale  operatorów "wirtualnych" na polskim. rynku jest tyle że muszą to jakoś "kolejkować" nie sądzę jednak żeby to było na poziomie orange/orange flex  bo flex "zarabia na tym że ma świadomych użytkowników którzy sami zarządzają swoimi usługami na numerze co się przekłada na mniejszą ilość pracowników= mniejsze koszty itd.....ale orange ofertę ma śmieszną dokupując do światłowodu numer/przenosząc mamy 10gb za 20zł z umową na 2 lata światłowód+ najtańszy flex= 25zł dopłaty ale już bez umowy i 15GB 😄   


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

W poszukiwaniu szczerej opinii o Flexie

@Luki9napisał(-a)

@ketrasaArtur  Masz Flex  i jak sie czujesz z tym napisz cos wiecej o tym interesuje mnie Twoja opinia 🙂


@Luki9 nie chciałem pisać w temacie z tabelą rankingową konkursu, więc tu napiszę swoją opinię o FLEX:

 

Jak każda oferta, również i FLEX ma swoje wady i zalety. 

 

Zalety:

  • Portfel do zapewnienia środków opłaty za plan. Nie lubię udostępniać swojej karty w internecie, a uzupełnienie płatności i to w dodatku BLIK-iem to bardzo wygodne rozwiązanie.
  • Samodzielne zarządzanie numerem i usługami z poziomu aplikacji. Przydała by się możliwość zarządzania przez stronę internetową, jak jest w NJU.
  • Korzystasz tylko z tych usług, które masz wykupione. Nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty, np. za SMS-y premium, czy połączenia międzynarodowe. To naturalne zabezpieczenia, aby kasy nie stracić.
  • Konto premium, z którego po zasileniu można wykonać usługi premium, ale nie więcej jak 35 zł na miesiąc.
  • Możliwość aktywacji nawet 4 kart SIM/eSIM z tym samym numerem.
  • Przekazywanie GB oraz nielimitowany internet.
  • Działanie apki w roamingu na internecie mobilnym z wyczerpanym pakietem GB.
  • Dostęp w aplikacji do podstawowych funkcji nawet podczas prac serwisowych.

Wady:

  • W przypadku braku opłaty za plan, jest tylko 24 godziny na opłatę. Potem numer jest bezużyteczny, bo nawet połączeń przychodzących, czy SMS-ów nie da się odebrać. Jak płatność ma być potwierdzona kodem z otrzymanego SMS-a, to uważam, że numer FLEX nie bardzo się nadaje do awaryjnych sytuacji.
  • Brak infolinii. Na czacie trzeba czasami długo czekać na odpowiedź.

To takie moje spostrzeżenia.