Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Videorozmowy w Orange Flex


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Videorozmowy w Orange Flex

Witam,

Od jakiegoś czasu chodziło za mną żeby sprawdzić czy we flexie działają klasyczne video rozmowy, czyli usługa która pojawiła się ok. 20 lat temu przy okazji wprowadzania 3G. Zdaję sobie sprawę, że w dobie komunikatorów/messengerów/facetime usługa jest raczej mało atrakcyjna. Co więcej, od ok 10 lat większość telefonów i smartfonów nie wspiera tej funkcji. Mimo to udało mi się zebrać w jednym miejscu i czasie 3 urządzenia które obsługują videorozmowy. Są to:

- Samsung Solid B2700, prosty telefon z klawiaturą

- tablet Samsung Tab3 P5220 3G, kitkat 4.4

- tablet Samsung Tab4 t535 3G/LTE, lollipop 5.0

Kartę flexa wkładałem po kolei do każdego z w/w urządzeń oraz próbowałem łączyć się z fioletowym numerem. 

Wyniki są następujące: na żadnym urządzeniu z kartą flex nie udało mi się nawiązać video połączenia (wychodzącego i przychodzącego). Dla pewności wyciągnąłem z szuflady kolejną fioletową simkę i videopołączenia między fioletowymi numerami działały na każdym urządzeniu w każdym kierunku.

 

Zerknięcie do cennika pokazuje stan faktyczny: nigdzie nie ma wspomnianych videorozmów, stąd i nie działają (przynajmniej wg mnie).

Po przemyśleniu sprawy uważam, że to chyba raczej dobrze - videorozmowy oferowały słabą jakość, która nie wytrzymała próby czasu i konkurencji w postaci komunikatorów. A poza tym telefony z obsługą tej usługi nie są produkowane od bardzo dawna, a np iphony nigdy jej nie wspierały.

 

Jeśli ktoś będzie przeprowadzał swoje testy z innymi telefonami to będzie miło jak się z nami podzieli rezultatami. Dla potomnych 🙂

 

Do testu zainspirowała mnie poniższa odpowiedź z AMA-y

https://nasz.orange.pl/t5/AMA-Orange-Flex/Wideorozmowy-s%C4%85-we-Flex/td-p/148293

@Janet18 

wideorozmowy videocall

15 ODPOW. 15

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Videorozmowy w Orange Flex

@spiro fajnie, że poruszyłeś temat wideo rozmów. Sieci komórkowe wprowadzały usługę 3G z wideorozmowami, ale jakoś nie pamiętam, aby były pakiet minut na takie wideo rozmowy, dlatego ja tą usługę od razu wyłączam po uruchomieniu nowego starter lub po podpisaniu abonamentu. Jeszcze jak był MIX, to przez pewien moment wideorozmowy były w cenie miesięcznego zobowiązania, ale to było chwilkę, może ze 2-4 lata. Obecnie koszt to chyba 30-40 groszy za minutę lub coś koło tego, więc szkoda mi kaski na takie połączenia. Na stronie Orange znalazłem info o wideorozmowach:

https://www.orange.pl/portal/map/map/article?id=3643559

Czy jak próbowałeś się łączyć przez FLEX-a nie pojawiły się żadne alerty w apce o dodatkowych oplątach za wideorozmowy lub dokupienie dodatkowego pakietu?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Videorozmowy w Orange Flex

@spiro zapytałem na czacie FLEX-a, czy wideorozmowy są dostępne. Dostałem odpowiedź, że taka usługa nie jest dostępna. Brak planów na uruchomienie. FLEX ciągle się rozwija, więc być może w przyszłości. podejrzewam, że na małe zainteresowanie pewnie wcale Emotikon: Mrugający


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Videorozmowy w Orange Flex

Osobiście nie widzę podstaw aby uruchamiać videorozmowy - to tylko koszt, a zysku prawie żadnego. Przypominam, że telefony które to obsługiwały są na wymarciu. Brak tej usługi we flexie mnie nie zdziwił.

Zdziwiło mnie natomiast podtrzymywanie apn:wap który jest stosowany w starych i naprawdę starych telefonach (jak np nokia 6310). Większość stron i tak nie będzie na nich działać, a do innych rzeczy (jak np mail) wystarczy apn:internet. Ale, jak to mówią, sytuacja jest dynamiczna i kto wie co się wydarzy 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Videorozmowy w Orange Flex

@spiro myślę, że łatwiej zostawić mało używaną usługę, np. wap niż przedzierać się przez platformę informatyczną w celu jego wyłączenia bądź usunięcia. Jakiś czas temu wpadła mi w ręce stara nokia. Ustawiłem WAP, ale wczytała mi się tylko główna strona Orange, dobrze okrojona (pewnie temu, żeby cokolwiek się wczytało) i więcej nic na tym nie chciało działać. Wiec tylko potwierdzam Twoje przypuszczenia Emotikon: Mrugający

Anonim

Nie dotyczy

Videorozmowy w Orange Flex

Napewno samsungi wspierają wideorozmowę, koszty takich rozmów zawsze są takie jak za zwykłe połączenie - czyli jak masz bezlimitowe połączenia to powinno być bezlimitowe wideorozmowy.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Videorozmowy w Orange Flex

Ale jakosc takich rozmow pozostawia wiele do zyczenia.

Anonim

Nie dotyczy

Videorozmowy w Orange Flex

Jakość jest masakryczna 🙂 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Videorozmowy w Orange Flex

@spiro 

 

Powiedziałeś,że urządzenia które obsługują Video rozmowy są na wymarciu.

 

Z moich informacji wynika,że nawet Samsung Galaxy S10 takie obsługuje Emotikon: SzczęśliwyEmotikon: Szczęśliwy.

 

Potwierdzam,jakość masakryczna i jeszcze nabija środki ponad abonament.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Videorozmowy w Orange Flex

@DawidOrange dobrze wiedzieć 🙂 mój ostatni samsung jaki miałem to s3 mini. No i te tablety.

Hmmm, faktycznie, samsung jakoś nadal potrafi mieć tę usługę mimo upływu lat... W innych smartfonach tego nie uświadczyłem i sądziłem że to po prostu cecha systemowa androida który usunął ją ze swoich opcji. Skoro jednak s10 potrafią to plus dla samsunga 🙂