Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sygnał poza zasięgiem zamiast zajęty


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 27
  • 67
  • 1

Sygnał poza zasięgiem zamiast zajęty

Czy Wy też macie tak, że jak rozmawiacie i ktoś do Was dzwoni, to zamiast sygnału zajętości otrzymuje komunikat „Abonent jest poza zasięgiem lub wyłączył telefon”. Zaraz potem przychodzi SMS z informacją, że taki a taki numer jest poza zasięgiem. Mam trzy numery we flexie i na każdym jest to samo.

 

Jest to mocno upierdliwe, a wydaje się podstawową funkcjonalnością sieci telefonicznej.

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sygnał poza zasięgiem zamiast zajęty

Masz esim lub dodatkową sim?
Anonim

Nie dotyczy

Sygnał poza zasięgiem zamiast zajęty

@Vulg  jeśli korzystasz z VoWiFi to taki komunikat ok, jeśli jesteś poza zasięgiem GSM, inaczej to jakiś bug, telefon czy sim karta. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 27
  • 67
  • 1

Sygnał poza zasięgiem zamiast zajęty

@Piotrekk85  Tak mam duplikat e-sim w zegarku. Czy to jest źródło problemu?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sygnał poza zasięgiem zamiast zajęty

Tak.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 52
  • 0

Sygnał poza zasięgiem zamiast zajęty

A ja się dopytam, bo temat mnie zaciekawił.

 

To się dzieje tylko w momencie jak duplikat jest akurat aktywny w drugim urządzeniu, czy zawsze jak ma się wydaną drugą kartę, ale może ona sobie też leżeć i nie być akurat aktywna?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Sygnał poza zasięgiem zamiast zajęty

@nix124 Czasem pomaga uaktywnienie usługi (darmowej) sygnalizacji "wtórnego dzwonienia" z poziomu telefonu. Do mnie dzwonili czasem ludzie z pretensjami, że nie odbieram, a w tym czasie rozmawiałem z tego numeru. Po włączeniu tej opcji słyszę w aparacie sygnał, że mam drugie połączenie i mogę się rozłączyć, aby odebrać drugą rozmowę. Dzwoniący nie ma zapowiedzi, że jestem "wyłączony", a tylko, że nie odbieram.Druga, niezalogowana  karta może również wprowadzać w błąd, gdyż równoległe dzwonienie do jednej (zajętej) nie może dojść do skutku, a druga postrzega jako nieobecna w sieci i może stąd zapowiedź?

Skonsultuj się jeszcze na czacie ( https://www.orange.pl/view/kontakt ) w sprawie dodatkowych usług (nie wiem: granie na czekanie, przekierowania itp.) czy może i one powodują dziwne komunikaty jako usługi składowe. Wyłącz niepotrzebne (lub te o których nie wiesz) i przetestuj działanie


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 27
  • 67
  • 1

Sygnał poza zasięgiem zamiast zajęty

@nix124 Zrobiłem test i wyłączyłem zegarek. Efekt jest taki sam - osoba dzwoniąca do mnie podczas gdy ja prowadzę rozmowę słyszy komunikat, że jestem poza zasięgiem lub mam wyłączony telefon. Chwilę później SMS, że ktoś próbował się ze mną skontaktować.

 

Zagadałem też w tej sprawie na czacie. Konsultant zalecił mi wyłączenie połączeń oczekujących przesyłając screena z telefonu pokazującego gdzie jest ta opcja. Odpisałem, że mam tę opcję wyłączoną na co konsultant odpisał, że na screenie jest włączona. Na screenie, którego sam wysłał żeby wskazać mi opcję w telefonie.

Vulg_0-1601392566862.png

 

Nie wiem czy się śmiać czy płakać.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Sygnał poza zasięgiem zamiast zajęty

Czy udało Ci się jakoś rozwiązać ten problem? Mam to samo. Dodam, że ostatnio wymieniłem dodatkową fizyczną kartę SIM na eSIM do iPada. Co więcej, sporadycznie mój iPhone X (iOS 14.0.1 z główną, fizyczną kartą SIM) wyrzuca błąd „SIM Failure” i kompletnie traci zasięg. Pomaga wyłączenie / włączenie telefonu lub wyciągnięcie / włożenie karty SIM. Z góry dziękuję za Waszą pomoc!


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 27
  • 67
  • 1

Sygnał poza zasięgiem zamiast zajęty

Póki co nie mam rozwiązania tego problemu. Moi najbliżsi wiedzą już, że u mnie tak jest i musieli się przyzwyczaić. Po dokładniejszym obadaniu sprawy okazało się, że na pozostałych numerach, które mam w rodzinie, do których nie mam wyrobionych duplikatów problem nie występuje. Chyba pozostaje wziąć to z dobrodziejstwem inwentarza i tyle.