Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Roaming (np. Strefa 1)

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Roaming (np. Strefa 1)

Cześć. Ciężko mi u Was zrozumieć kwestie roamingu jako osoby wyjeżdżającej do kraju w Strefie 1 i próbującego znaleźć informacje o tym czy muszę/nie muszę wykupić pakietu dla

  • odbierania SMS
  • wysyłania SMS
  • odbierania połączeń z Polski
  • dzwonienia na numery z Polski
  • internet - jest opisany

ja wiem, że macie cennik i tam jest wszystko napisane, ale o tym później. No i widzę:

image.png

super, to mam informację o internecie, a co z połączeniami?

image.png

Ja nie chcę dzwonić (jak to jest wyżej opisane) z Polski za granicę. Ja chcę będąc w Strefie 1 ktoś mógł  się do mnie dodzwonić, ewentualnie ja mógł się dodzwonić do kogoś w Polsce.

 

A wracając do cennika... rozumiem, że połączenie ze Strefy 1 do Polski płatne jest wówczas jak połączenie ze Strefy 1 do Strefy UE (a może nie?), ale weźcie tą informacje gdzieś tam dodajcie, bo to brzmi jak bym chciał ze Strefy 1 dzwonić gdzieś do Grecji... spoko, a ja nie chcę, bo chcę do macierzystego kraju, z którego pochodzi usługa 😉 Zapewne było to dla mnie mylące, jako że wyżej jest opisane połączenie z Polski z/do Strefy UE:

image.png

Czyli tutaj Polska nie jest w Strefie UE, ale jak jestem w Strefie 1 to Polska już jest w Strefie UE

 

A podsumowując po rozmowie na czacie:

  • jak nie wykupię żadnego pakietu, to pani powiedziała (że "flex jest usługą na kartę") i nie będę miał dostępu do żadnych usług, i tutaj potwierdzałem w rozmowie konkretnie (nikt do mnie nie wyśle SMSa, ja nie wyślę, nie obiorę połączenia, nie wykonam połączenia, nie skorzystam z internetu) i nie będę miał dodatkowych kosztów (nic samo mi się nie aktywuje) (...ale gdzieś na forum tutaj znalazłem informację, że jednak SMSy bez pakietu dochodzą i nie są obarczone opłatą)

  • To teraz pytania:
    1. Wykupuje pakiet cyt: "Połączenia międzynarodowe, czyli z Polski za granicę", aby móc odbierać połączenia w Strefie 1 z Polski i móc dodzwonić się do Polski (czyli do Strefy UE i ewentualnie z czego nie skorzystam do strefy 1)?
    2. Jak nie wykupię tego pakietu to
      • SMSy przychodzące będą działały bez opłat (nawet jak kupie pakiet to też za nie nie płacę)
      • Nikt się nie dodzwoni / ja się nie dodzwonię (nawet podczas próby połączenia nie zostaną naliczone opłaty) bez pakietu
      • Internet sam mi się nie włączy bez pakietu
    3. Jak skończy mi się wykupiony pakiet minut/SMS czy internetu to dalej tracę możliwość dzwonienia wysyłania SMS, korzystania z internetu

________________
* Ukryłem zrzut ekranu czatu z doradcą – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3243
  • 7595
  • 142

Roaming (np. Strefa 1)


@dkdknapisał(-a)
  •  
  • To teraz pytania:
    1. Wykupuje pakiet cyt: "Połączenia międzynarodowe, czyli z Polski za granicę", aby móc odbierać połączenia w Strefie 1 z Polski i móc dodzwonić się do Polski (czyli do Strefy UE i ewentualnie z czego nie skorzystam do strefy 1)?

Nie, połaczenia międzynarodowe to jest cos innego. Ty potrzebujesz wykupienia pakietu w Roamingu w strefie 1. Tak aby móc rónież odbierać połaczenia. 

flexRE.jpg

 


@dkdknapisał(-a)
    1.  
    2. Jak nie wykupię tego pakietu to
      • SMSy przychodzące będą działały bez opłat (nawet jak kupie pakiet to też za nie nie płacę)
      • Nikt się nie dodzwoni / ja się nie dodzwonię (nawet podczas próby połączenia nie zostaną naliczone opłaty) bez pakietu
      • Internet sam mi się nie włączy bez pakietu

Jeśli nie wykupisz pakietu w Roamingu, to nie skorzystasz z usług.

 


@dkdknapisał(-a)

    1. Jak skończy mi się wykupiony pakiet minut/SMS czy internetu to dalej tracę możliwość dzwonienia wysyłania SMS, korzystania z internetu

tak.

 

PS.

1. Rozmowy międzynarodowe - Połączenia Z Polski ➡️ do Strefy UE, Strefy 1 itd

2. Roaming międzynarodowy - Połączenia Ze Strefy UE, Strefy 1 itd - ➡️ do Polski, Strefy UE, Stref 1 itd

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18783
  • 53815
  • 739

Roaming (np. Strefa 1)

@dkdk sprawdź temat:

https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/Flex-roaming-cypr/m-p/400432

 

W strefie UE nie musisz nic zmieniać w ofercie FLEX. To co masz w kraju, to samo masz w UE strefa 1. Różnica jest tylko w ilości GB, w roamingu jest mniej. Zawsze za dodatkową opłatą można dokupić GB w UE.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Roaming (np. Strefa 1)

@ketrasaArtur  Widziałem, ale mi chodzi o Strefe 1 (dokładniej interesuje mnie Turcja). W tamtym temacie opisany jest Cypr, który jest w strefie UE (gdzie nie musiałbym się martwić o opłaty za połączenia)

Teraz już widzę, że są błędy w cenniku. Jak dla mnie powinno być ze Strefy 1 i 2 do Strefy UE (w tym Polski)

dkdk_0-1721043001213.png

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18783
  • 53815
  • 739

Roaming (np. Strefa 1)

@dkdk chyba się trochę zagalopowałem. Jeżeli wyjeżdżasz do strefy 1, to trzeba dokupić dodatkowy pakiet, jeśli chcesz mieć możliwość odbierania i wykonywania połączeń, SMS, MMS. Jeżeli pakiet dodatkowy dla strefy 1 nie zostanie wykupiony, to nie będzie można korzystać z telefonu, ale też nie zostaniesz obciążony dodatkowymi kosztami w przypadku próby wykonania połączenia, czy wysłania SMS-a.

Pakiet połączeń w strefie 1 możesz wykupić również w Turcji, wystarczy mieć dostęp do internetu, np. WiFi hotelowego.

Screenshot_2024-07-15-15-21-50-785_com.orange.rn.dop.jpg

 

Powyżej przykładowy pakiet dla Strefy 1 - Turcja.

 

Jeszcze trzeba wyjaśnić połączenia międzynarodowe. W przypadku wykonywania połączeń z Polski do Turcji, standardowo połączenie nie zadziała z powodu braku pakietu międzynarodowego. Przyjdzie SMS z informacją o potrzebie zakupu w celu wykonywania połączeń międzynarodowych. Przykładowy pakiet na połączenia międzynarodowe do Turcji:

Screenshot_2024-07-15-15-31-46-238_com.orange.rn.dop.jpg

 

Po wykorzystaniu pakietu roamingowe go, czy międzynarodowego połączeń nie będzie się dało dalej wykonywać do czasu zakupienia kolejnego pakietu.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3243
  • 7595
  • 142

Roaming (np. Strefa 1)


@dkdknapisał(-a)
  •  
  • To teraz pytania:
    1. Wykupuje pakiet cyt: "Połączenia międzynarodowe, czyli z Polski za granicę", aby móc odbierać połączenia w Strefie 1 z Polski i móc dodzwonić się do Polski (czyli do Strefy UE i ewentualnie z czego nie skorzystam do strefy 1)?

Nie, połaczenia międzynarodowe to jest cos innego. Ty potrzebujesz wykupienia pakietu w Roamingu w strefie 1. Tak aby móc rónież odbierać połaczenia. 

flexRE.jpg

 


@dkdknapisał(-a)
    1.  
    2. Jak nie wykupię tego pakietu to
      • SMSy przychodzące będą działały bez opłat (nawet jak kupie pakiet to też za nie nie płacę)
      • Nikt się nie dodzwoni / ja się nie dodzwonię (nawet podczas próby połączenia nie zostaną naliczone opłaty) bez pakietu
      • Internet sam mi się nie włączy bez pakietu

Jeśli nie wykupisz pakietu w Roamingu, to nie skorzystasz z usług.

 


@dkdknapisał(-a)

    1. Jak skończy mi się wykupiony pakiet minut/SMS czy internetu to dalej tracę możliwość dzwonienia wysyłania SMS, korzystania z internetu

tak.

 

PS.

1. Rozmowy międzynarodowe - Połączenia Z Polski ➡️ do Strefy UE, Strefy 1 itd

2. Roaming międzynarodowy - Połączenia Ze Strefy UE, Strefy 1 itd - ➡️ do Polski, Strefy UE, Stref 1 itd


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Roaming (np. Strefa 1)

Teraz jak się w to wgryzłem i pogadałem z konsultantem na czacie to już mniej więcej wiem, ale i tak nie oszukujmy się, że jest to zawiłe i z chęcią zwrócę czyjąś uwagę na to, że powinno to być prościej opisane, żeby każdy w 5 minut siedzenia na stronie wszystko wiedział a nie musiał sprawdzać cennika, domyślać się czy o to chodzi, czy Polska raz znajduje się w strefie UE a raz nie, rozmawiać z konsultantem a potem szukać informacji, że jest (chyba) czasowa promocja na internet w strefie 1 "Pakiet Tu i Tam" bo to zupełnie inna kwota niż w cenniku

 

A jeszcze się pożale, bo tak na logike:

- wchodzę na podstronę z roamingiem - informacji brak o roamingu (dotyczącym połączeń, bo o internecie jest mowa), za to są rozmowy międzynarodowe, no to jak nie masz innej opcji to domyślasz się, że chodzi o rozmowy międzynarodowe (chociaż intuicja mówi, że nie, ale nie ma nic innego), rozmawiając z konsultantem i tłumacząc o co chodzi dostajesz link do tego samego cennika, gdzie znowu są rozmowy międzynarodowe. Nawet nikt nie wspomniał o promocji Tu i tam na czacie. Nawet w FAQ nie ma jak się dowiedzieć:

dkdk_0-1721051902880.png

co z tego, że dowiem się o połączeniach ze Strefy 1 do Francji, jak ja chcę do Polski (niby do Strefy UE, ale raz Polska w niej jest, a raz nie) 😉 weźcie coś z tym zróbcie 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18783
  • 53815
  • 739

Roaming (np. Strefa 1)

@dkdk reasumując, jak chcesz wykonywać połączenia z Turcji do Polski, to potrzeby jest Tobie pakiet roamingowy. Jak chcesz wykonywać połączenia z Polski do Turcji, to potrzebny jest Tobie pakiet międzynarodowy.

Jeżeli wykonasz połączenie bez wykupienia pakietu, to przyjdzie powiadomienie SMS-em, że z danego połączenia nie możesz skorzystać, z powodu wykupienia pakietu. SMS pewnie nie przyjdzie w roamingu powyżej strefy UE, ale na pewno dostaniesz powiadomienie w aplikacji, aby tylko mieć połączenie z internetem, np. po przez WiFi hotelowe. 

Aktualne ceny zawsze masz dostępne w apce FLEX.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Roaming (np. Strefa 1)

@ketrasaArtur ja to czaje. Zmierzam tyko do tego, że na stronie o roamingu nawet nie jest to wspomniane (odnośnie rozmów i SMS)


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3243
  • 7595
  • 142

Roaming (np. Strefa 1)

@dkdk ,

Tak, jest promocja w Strefie 1.

 

Podsumowując. Przed wyjazdem musisz

 

1. aktywować roaming. Poniżej:

 

flex555.jpg

 

 

 

 

2. Wykupić pakiet Strefy 1. 

 

flexRE.jpg