Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rezygnacja z Orange Flex w ciągu 14 dni od aktywacji

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 17
  • 0

Rezygnacja z Orange Flex w ciągu 14 dni od aktywacji

Witam.

 

Wczoraj kupiłem starter Orange czy jak go przeniosę do Flex to gdybym chciał zrezygnować za 6 mięsięcy czy dłużej to mój nr nadaj będzie działał?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Rezygnacja z Orange Flex w ciągu 14 dni od aktywacji

@Onufrywitam  jeśli numer będzie we flexie, to trzeba co miesiąc opłacać plan. Jeśli nie dojdzie do kolejnego opłacenia planu, to numer będzie zablokowany w obie strony. Możliwość odzyskania numeru jest na 6 miesięcy od zakończenia planu.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Rezygnacja z Orange Flex w ciągu 14 dni od aktywacji

@Onufry jak numer będzie już we FLEX, to możesz go zawieść maksymalnie na 6 miesięcy. W tym czasie zawieszenia numer zachowuje się, jak by był zajęty. Nikt się nie dodzwoni. Taka sytuacja może trwać maksymalnie do 6 miesięcy,. Potem numer przepadnie nieodwracalnie. Wiec dobrze przynajmniej raz między 5 a 6 miesiącem go odblokować na jeden okres, a później znowu zawiesić.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 17
  • 0

Rezygnacja z Orange Flex w ciągu 14 dni od aktywacji

@ketrasaArtur @Citi2017  Dzięki za pomoc. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Rezygnacja z Orange Flex w ciągu 14 dni od aktywacji

@Onufry  miło nam że mogliśmy pomóc


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Rezygnacja z Orange Flex w ciągu 14 dni od aktywacji

@Onufry również polecam się i jestem zadowolony, że razem z @Citi2017 mogliśmy pomóc Emotikon: Mrugający 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Rezygnacja z Orange Flex w ciągu 14 dni od aktywacji

Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami przeprowadziłem procedurę aktywowania nowego planu "od początku", w ramach której przetestowałem sobie także jak to się robi w ramach "Rodziny", który to Plan zakończyłem w ciągu 14 dni od aktywacji.

W takich okolicznościach, w myśl opisów dostępnych w aplikacji podczas procedury "kończenia planu" ma nastąpić zwrot pobranej opłaty.

Po zakończeniu procesu sprawdziłem czy da się zadzwonić z tego numeru bądź na numer który miałem w tym planie - wyjście - sygnał zajętości... próba dodzwonienia się na numer Flexa - komunikat głosowy: "Przepraszamy, nie ma takiego numeru..."

Teraz parę obrazków 😉  świadomie zostawiam widoczny numer Flexowy, dla niedowiarków (chociaż podczas pisania tekstu naszła mnie myśl, "ciekawe, kiedy wróci do puli numerów "do wyboru") :

z nazwą "członka rodziny"z nazwą "członka rodziny"opis "Planu" członka rodzinyopis "Planu" członka rodzinyzalogowany jako "administrator rodziny", dane planuzalogowany jako "administrator rodziny", dane planuekran, po kliknięciu  "Zakończ swój Plan"ekran, po kliknięciu "Zakończ swój Plan"Po kliknięciu na porzednim "tak, rezygnuję i tracę numer"Po kliknięciu na porzednim "tak, rezygnuję i tracę numer"zakładka płatności "administratora rodziny" na której widać datę "aktywowania planu "członka rodziny" i dzisiejszą z informacją o zwrocie środków.zakładka płatności "administratora rodziny" na której widać datę "aktywowania planu "członka rodziny" i dzisiejszą z informacją o zwrocie środków.oczywiście, środki na kartę nie wrócą natychmiast, ale sprawdzę jutro, pod wieczór (po sesjach międzybankowych) - zakładam, że będą.

Reasumując: zakończenie planu w ciągu 14 dni, skutkować powinno zwróceniem środków. Przy czym zastrzegam, że korzystałem z niego nieznacznie, żeby nie powiedzieć, że prawie wcale... jakiś niewielki transfer.

 

PS. Login członka rodziny w appce został, mogę praktycznie od zaraz aktywować (wybrać) kolejny Plan.

 

Update. Dodam 2 zrzuty.

 

Screenshot_20191220-173334.pngScreenshot_20200102-123200.png

 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Rezygnacja z Orange Flex w ciągu 14 dni od aktywacji

@Misiek62 zwrot dostaniesz pewnie w następnym tygodniu. Ciekaw jestem, czy jak wykorzystałeś trochę GB, to dostaniesz cały zwrot za plan, czy proporcjonalna kwotę?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Rezygnacja z Orange Flex w ciągu 14 dni od aktywacji

Pożyjemy, zobaczymy... trochę żałuję, że nie utrwaliłem przed zakończeniem planu stanu zużycia GB, ale nie używałem tego numeru prawie do niczego, tylko tyle, że miałem tę simkę jako podstawową do transferu poza WiFi... Ale w świetle komunikatu (patrz zrzut) powinno to być 100% środków.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Rezygnacja z Orange Flex w ciągu 14 dni od aktywacji

@Misiek62 to czekamy na info o zwrocie na koncie, niech będzie 100% Emotikon: Mrugający