Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przesiadka z Orange na kartę do Flex dla Firm


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Przesiadka z Orange na kartę do Flex dla Firm

Hey, oto pytania nowego (przyszłego) użytkownika Flex:

 

- Czy mogę wyłączyć kod PIN dla kart(y)?
- Czy mogę włączyć przekierowanie połączeń przychodzących?
- Będę potrzebował 1 fizyczną SIM i 1 eSIM. Czy mogę w dowolnym momencie przełączać która karta jest do połączeń głosowych i internetu, a która tylko do internetu? W jaki sposób będę to robił?

Z góry dzięki!

2 ODPOW. 2

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5834
  • 23748
  • 200

Przesiadka z Orange na kartę do Flex dla Firm


@cygNjfgQHznapisał(-a)

Hey, oto pytania nowego (przyszłego) użytkownika Flex:

 

- Czy mogę wyłączyć kod PIN dla kart(y)?
- Czy mogę włączyć przekierowanie połączeń przychodzących?
- Będę potrzebował 1 fizyczną SIM i 1 eSIM. Czy mogę w dowolnym momencie przełączać która karta jest do połączeń głosowych i internetu, a która tylko do internetu? W jaki sposób będę to robił?

Z góry dzięki!


Zakładam że Flex w zakresie tych pytań działa tak samo na firmę jak i dla kont nie-firmowych.

-PIN karty można wyłączyć normalnie, to jest głębiej w konfiguracji telefonu/karty niż apka Flex sięga.

-nie znam odpowiedzi

-karty raz aktywowane do jednego celu takimi pozostają. Żeby zmienić przeznaczenie trzeba aktywować nową kartę. Rola karty jest określana w apce Flex, przy aktywacji karty, ani wcześniej ani później nie da się tego zrobić.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32653
  • 38073
  • 1376

Przesiadka z Orange na kartę do Flex dla Firm

Ad.1. Jeśli dotychczasowa karta sim to umożliwia, to nadal będzie możliwe. Jeśli obecna karta sim technicznie nie umożliwia wyłączenia żądania kodu pin (to bardzo rzadkie na prepaidzie w Orange), to po migracji do flex można wymienić kartę sim za free.
Ad.2. Tak, ale działają - podstawowe, standardowe przekierowania są dostępne sterowane za pomocą kodów MMI lub w ustawieniach połączeń w telefonie.
Ad.3. U siebie w aplikacji nie widzę przełączenia między kartą tylko do internetu a kartą do "wszystkiego". Podejrzewam, że można to obejść usuwając dodatkową kartę sim i zamawiając nową.

Może w uzupełnieniu napiszę, że jeśli raz zdezaktywujesz sim (tradycyjny czy elektroniczny), to trzeba mieć albo nowy nośnik albo nowy token do uwierzytelnienia. Jeśli myśląc o płynności myślisz o takim bezpośrednim działaniu, to może nie być to wbrew pozorom proste. Chyba, że nawiedziesz salon Orange i udać się zdobyć zapas kart sim do flex z kodem QR - i będziesz miał je pod ręką.