Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie dwóch numerów jednocześnie z Plush do Orange Flex jak to zrobić w jednym czasie?

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Przeniesienie dwóch numerów jednocześnie z Plush do Orange Flex jak to zrobić w jednym czasie?

Tak jak pisze @daro33 mozesz wypowiedziec umowe i przeniesc numer Zony do orange Free zeby nie stracic numeru


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18442
  • 52723
  • 710

Przeniesienie dwóch numerów jednocześnie z Plush do Orange Flex jak to zrobić w jednym czasie?

@daro33 już się szykowałem do napisania właśnie takiego rozwiązania.

 

@rafalorange1 Twój numer do FLEX, numer żony do oferty Orange na kartę i jak Twój numer będzie aktywny we FLEX, przeniesienie numeru żony z oferty na kartę do Rodziny.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Przeniesienie dwóch numerów jednocześnie z Plush do Orange Flex jak to zrobić w jednym czasie?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 111
  • 246
  • 1

Przeniesienie dwóch numerów jednocześnie z Plush do Orange Flex jak to zrobić w jednym czasie?

zaletą przeniesienia oddzielnie obu numerów będą bonusy za polecenie w sumie 2x50PLN jeśli podasz przy rejestracji drugiego nr kod polecający od siebie.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2028
  • 6275
  • 69

Przeniesienie dwóch numerów jednocześnie z Plush do Orange Flex jak to zrobić w jednym czasie?

@rafalorange1 wg mnie optymalnym rozwiązaniem będzie to zaproponowane przez daro33.

Czyli twój numer przenosi się 18 października, o godzinie 0:01 i dopiero wtedy można podpiąć kartę, opłacić plan i aktywować usługi

https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/Przeniesienie-numeru-do-Flexa/m-p/156302

przenosiłem numer na kartę, ale myślę, że sam mechanizm w dzień przeniesienia jest podobny.

Numer żony: składasz wniosek w orange o przeniesienie numeru z końcem umowy do orange free na kartę (prepaid). Data również będzie 18 października. I teraz tak: po pełnej aktywacji twojego numeru w dniu 18/10, i również po skutecznym przeniesieniu numeru żony (to może być w późniejszych godzinach) tego samego dnia (zgodnie z wnioskiem), w aplikacji flex dołączasz numer numer żony w opcji Rodzina. 

Dzięki temu oba numery będą miały aktywowany plan tego samego dnia, aczkolwiek o różnych porach.

Potencjalne zagrożenia: 

Po pierwsze trzeba zwrócić uwagę, aby data przeniesienia numeru żony była również na 18/10. Jeśli będzie coś nie teges to będzie czas aby to odkręcać.

Po drugie: chyba jeszcze nikt nie testował, czy numer świeżo po przeniesieniu do orange na kartę da się podpiąć pod flex Rodzina. Doświadczenie mi podpowiada że na 99% powinno się udać, ale życie uczy że ten 1% też należy brać pod uwagę. 

 

Jeśli jednak coś pójdzie nie tak to można ewentualnie przetrzymać numer żony 30 dni w ofnk (są bonusy dla przenoszących numer 200pln na rozmowy bez sms), i po miesiącu (czyli 18. listopada, po 0:01 najlepiej o tej samej godzinie w której ty aktywowałeś swój numer w październiku) dołączyć ją do Rodziny, żeby oba numery miały taką samą datę i godzinę aktywacji. U mnie plan odnawia się tuż po północy, a należność jest pobierana około godziny wcześniej, czyli poprzedniego tuż po 23.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18442
  • 52723
  • 710

Przeniesienie dwóch numerów jednocześnie z Plush do Orange Flex jak to zrobić w jednym czasie?


@DarekWanapisał(-a)

zaletą przeniesienia oddzielnie obu numerów będą bonusy za polecenie w sumie 2x50PLN jeśli podasz przy rejestracji drugiego nr kod polecający od siebie.


Pod warunkiem, że numery są zarejestrowane na różne osoby. Jeżeli oba numery na tą samą osobę, to bonus uzyskasz tylko raz. Drugi numer jest już bez bonusu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 21
  • 0

Przeniesienie dwóch numerów jednocześnie z Plush do Orange Flex jak to zrobić w jednym czasie?

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc! 🙂 Mam jeszcze pytanie odnośnie przeniesienia numeru Żony.

Oferta Plusha jest ofertą abonamentową, czy w tym przypadku proces przeniesienia numeru wygląda tak samo?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 154
  • 361
  • 10

Przeniesienie dwóch numerów jednocześnie z Plush do Orange Flex jak to zrobić w jednym czasie?

dokładnie tak samo do flex jak i do orange free. To są oferty prepaid.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2028
  • 6275
  • 69

Przeniesienie dwóch numerów jednocześnie z Plush do Orange Flex jak to zrobić w jednym czasie?

@rafalorange1 pisałeś, że oba numery są w plushu od tego samego dnia, więc na numerze żony okres umowy upływa tego samego dnia co twój, czyli teoretycznie po złożeniu wniosku wyznaczona data przeniesienia powinna być taka sama, czyli 18. października.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 21
  • 0

Przeniesienie dwóch numerów jednocześnie z Plush do Orange Flex jak to zrobić w jednym czasie?

  • Chodziło mi bardziej o to czy można normalnie przenieść numer z oferty abonamentowej na kartę do Orange 🙂 Różne dziwactwa mają operatorzy (patrz np. brak możliwości dodania do flex rodziny kogoś kto już jest w flex - sytuacja kuriozalna,więc wolę się upewnić)
  • No i czy lepiej przejść z plusha na orange na kartę przez wniosek online czy załatwić to w salonie?