Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie dwóch numerów jednocześnie z Plush do Orange Flex jak to zrobić w jednym czasie?

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 21
  • 0

Przeniesienie dwóch numerów jednocześnie z Plush do Orange Flex jak to zrobić w jednym czasie?

Witam,

Naczytałem się sporo tematów o przenosinach numeru z innych sieci do Orange Flex i... nadal wiem, że nic nie wiem 😞

 

Dziś wysłałem wniosek w aplikacji o przeniesienie mojego numeru do Flex. Ponieważ mam miesięczny okres wypowiedzenia w Plushu to data przeniesienia została wyznaczona dopiero na 18.10.

Mam jeszcze drugi numer Żony (w dokumentach należący do mnie). Chciałem wysłać ten sam wniosek również dla jej numeru jednak przeczytałem, że jeśli zrobię to osobno teraz to później nie będzie możliwości zarządzać dwoma numerami z poziomu jednej aplikacji, to prawda? 

 

Czy macie może jakieś pomysły, jak przenieść oba numery w tym samym czasie? Mój numer zostanie przeniesiony 18 października i dopiero wtedy mógłbym dodać numer Żony w aplikacji co wiązałoby się z dwoma kwestiami:

 

- Czekanie na przeniesienie drugiego numeru 3-4 miesiące...

- Brak zniżki w Plush 5zł/mc za to, że mam podpięte 2 numery

 

Bardzo proszę o pomoc jak to w miarę sprawnie zrobić i nie czekać 4 miesiące na przeniesienie Żony do Orange.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 154
  • 361
  • 10

Przeniesienie dwóch numerów jednocześnie z Plush do Orange Flex jak to zrobić w jednym czasie?

Tak dokładnie , ale numer żony możesz równocześnie przenieść do Orange free na kartę. Gdy już Twój numer będzie we flex. Poczekasz aż numer żony będzie w Orange free i wtedy migrujesz od flex rodzina to tylko kila minut i oba numery na jednym koncie będą. Sam tak zrobiłem z kilkoma numerami.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Przeniesienie dwóch numerów jednocześnie z Plush do Orange Flex jak to zrobić w jednym czasie?

@rafalorange1 w Twoim przypadku najlepszym rozwiazaniem bedzie Flex Rodzina https://flex.orange.pl/rodzina


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 21
  • 0

Przeniesienie dwóch numerów jednocześnie z Plush do Orange Flex jak to zrobić w jednym czasie?

Hej @byczyn_86 


Dzięki za pomoc, właśnie z takiego planu mam w planach skorzystać. Pytanie brzmi jak to zrobić, aby przenieść oba numery w jednym czasie, aby nie stracić zniżki w Plushu 5zł/mc za dodatkowy numer i nie czekać prawie 4 miesiące na przeniesienie numeru Żony?

Jeśli dobrze zrozumiałem to, gdy założę Żonie osobne konto w aplikacji i przeniosę jej numer do Orange to później będę musiał za każdym razem przelogowywać się w aplikacji, a to jest dość upierdliwe...

Czy są jakieś sprawdzone rozwiązania na przeniesienie w takiej sytuacji?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Przeniesienie dwóch numerów jednocześnie z Plush do Orange Flex jak to zrobić w jednym czasie?

Kiedy zonie konczy sie umowa? 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 21
  • 0

Przeniesienie dwóch numerów jednocześnie z Plush do Orange Flex jak to zrobić w jednym czasie?

Oba numery są w ofercie Plush ABO wzięte tego samego dnia, więc jeśli wysłałbym wniosek o przeniesienie np. dziś albo jutro to termin przejścia do Orange został by wyznaczony również na 18 października. Problem w tym, że jeśli zrobię to w osobnej aplikacji (zalogowanej na inny adres e-mail) będzie problem z zarządzaniem dwoma numerami pod jedną aplikacją... A chciałbym mieć oba numery pod widoczne z poziomu mojego adresu e-mail ponieważ chciałem wziąć plan za 30zł i drugi za 15zł i przesyłać Żonie co miesiąc 5-10GB ze swojego konta (nie używa dużo internetu i nie potrzebuje więcej)


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Przeniesienie dwóch numerów jednocześnie z Plush do Orange Flex jak to zrobić w jednym czasie?

@rafalorange1 postepujesz wedlug ponizszego schematu

Screenshot_20200824_185611.jpg

Czyli bedac juz we Flexie albo dolaczasz do Rodziny przeniesiony juz numer zony, ktory to numer jest zarejestrowany na Ciebie. Druga opcja to w aplikacji zaznaczasz numer ktorego jestes wlascicielem (numer zony) , a ktory chcialbys przeniesc do Flexa i dolaczyc go do Rodziny. Wtedy nastepuje proces przeniesieniado Flex, ktory trwa okolo 4 dni. Numer zony nie bedzie juz wtedy zwiazany umowa.

 

Regulamin w załączniku 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 21
  • 0

Przeniesienie dwóch numerów jednocześnie z Plush do Orange Flex jak to zrobić w jednym czasie?

Problem w tym, że dziś wysłałem wniosek o przeniesienie mojego numeru do flexa.

18 października zacznę korzystać z usługi, ale niestety przy umowie w Plushu nadal będzie obowiązywać miesięczny okres wypowiedzenie dla numeru Żony (przeniesienie nie odbędzie się w kilka dni, a będę musiał czekać na to 2 kolejne miesiące w najgorszym przypadku) - czyli dni do końca aktualnego cyklu rozliczeniowego i od końca tego cyklu miesiąc wypowiedzenia umowy.

 

Zobacz proszę na przykład mojego numeru, Orange wystąpił o przejęcie numeru a Polkomtel odda go za prawie 2 miesiące...

 

Czy naprawdę nie da się tego zrobić od razu na obu numerach tak, aby oba miały ten sam okres rozliczeniowy?

 

1. Przesłanie prośby o przeniesienie w aplikacji mojego numeru

2. Przesłanie prośby o przeniesienie w aplikacji numeru Żony (z poziomu jej telefonu tworząc drugie konto e-mailowe)

3. W tym samym dniu oferta zostałaby aktywowana na obu numerach

4. Z poziomu swojego flexa dodałbym jedynie drugi numer podpinając je pod swoje konto?

 

Wydaje mi się, że punkt 6 wyklucza to rozwiązanie:

 

6. W ramach Usługi możesz dołączyć do swojego Numeru Głównego:
a) nowy numer wybrany przez Ciebie w Aplikacji,
b) numer, który chcesz przenieść z innej sieci mobilnej,
c) numer, który chcesz przenieść z innej oferty dla klientów indywidualnych Orange.

 

Nie można dodać istniejącego użytkownika flexa do rodziny...Gdzie sens, gdzie logika?

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Przeniesienie dwóch numerów jednocześnie z Plush do Orange Flex jak to zrobić w jednym czasie?

@rafalorange1 najpierw do FLEX-a przenosisz swój numer. Jak już będzie aktywny we FLEX, to możesz dopiero skorzystać z oferty FLEX Rodzina i dołączyć numer żony. Inaczej do Rodziny nie da się dołączyć.

 

Jak chcesz przenieść jednocześnie, to niestety dwa osobne konta, więc jak to wspomniałeś uciążliwe przelogowywanie między kontami. 

 

Jeżeli przyniesiesz numery na dwa osobne konta, to nie można już ich będzie połączyć we FLEX Rodzina. Między kontami FLEX nie da się przenosić numerów. Przeniesienie do konkurencji i dopiero do FLEX Rodzina.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Przeniesienie dwóch numerów jednocześnie z Plush do Orange Flex jak to zrobić w jednym czasie?

@rafalorange1 musisz jakos wytrzymac okres wypowiedzenia zony i wtedy przedosisz Ją do Flexa i dolaczasz do Rodziny 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 154
  • 361
  • 10

Przeniesienie dwóch numerów jednocześnie z Plush do Orange Flex jak to zrobić w jednym czasie?

Tak dokładnie , ale numer żony możesz równocześnie przenieść do Orange free na kartę. Gdy już Twój numer będzie we flex. Poczekasz aż numer żony będzie w Orange free i wtedy migrujesz od flex rodzina to tylko kila minut i oba numery na jednym koncie będą. Sam tak zrobiłem z kilkoma numerami.