Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie Orange Love do Orange Flex


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 0

Przeniesienie Orange Love do Orange Flex

Witam,

Posiadam 2 numery w ramach Orange Love - oba już od 3 lat na czas nieokreślony. Ponadto mam u siebie w telefonie ściągnięto apkę, na której mam "podpięty" numer w Orange Flex (córka korzysta). Przeglądałem tematy, ale nie do końca jestem teraz na czasie i nie wszystko rozumiem.

1) W jaki sposób najprościej przenieść oba numery, zachowując przy tym numery. Chodzi mi też o okresy rozliczeniowe - żeby nie płacić w danym miesiącu podwójnie

2) O co chodzi z zakupem starterów? Nie da się na obecnej karcie dokonać zmian?

3) Jeśli wymiana karty, to lepiej kartę klasyczną czy esim? 

19 ODPOW. 19

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2052
  • 11585
  • 52

Przeniesienie Orange Love do Orange Flex

Przeniesienie do prepaid Orange i potem FLEX 😎

Kartę FLEX można zamówić w aplikacji FLEX i kurier ci ją dostarczy, lub e-sim, jeśli masz telefon obsługujący e-sim, we FLEX to łatwo przeprowadzić.

Jak coś nie będziesz wiedzieć, to śmiało pytaj 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18398
  • 52613
  • 705

Przeniesienie Orange Love do Orange Flex

@donbagino jeżeli obydwa numery w OL, to najpierw trzeba przenieść do oferty na kartę. Czas wypowiedzenia, to 30 dni i można złożyć w każdej chwili, ponieważ umowa już na czas nieokreślony.

Jeżeli cykl rozliczeniowy wypada np. 10-tego, a zakończenie umowy 20-go, to faktura będzie wystawiona na cały miesiąc, a po 20-tym będzie korekta i należy się zwrot.

Bezpośrednio z OL nie można przenieść do FLEX.

Jeżeli numer w Orange, to nie ma potrzeby wymiany karty SIM. Numer po przeniesieniu do FLEX może być na tej samej karcie SIM, co obecnie. Jeżeli będzie konieczność wymiany karty SIM, to możesz wykonać samodzielnie w apce. Kartę SIM przy wymianie możesz zamówić i dostarczy kurier. Polecam wziąć kilka starterów FLEX z salonu. Są bezpłatne.

W przypadku eSIM, musisz mieć telefon z funkcją eSIM.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 0

Przeniesienie Orange Love do Orange Flex

Dzięki Panowie.

Co do wypowiedzenia, czy składając je powinienem zaznaczyć że nie chcę stracić numerów, bo zamierzam przenieść je na prepaid?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18398
  • 52613
  • 705

Przeniesienie Orange Love do Orange Flex

@donbagino musi być zaznaczone, że numery chcesz przenieść do oferty na kartę, inaczej po złożeniu wypowiedzenia numery mogą przepaść. Musi być zaznaczyone w wypowiedzeniu, że numery po zakończeniu umowy mają być w ofercie na kartę.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18398
  • 52613
  • 705

Przeniesienie Orange Love do Orange Flex

@donbagino jeszcze jedna sprawa mnie zastanawia. Piszesz, że masz dwa numery komórkowe w OL. Tu jest sprzeczność, bo w OL może być tylko jeden numer komórkowy, który jest dawcą zniżek, drugi jest np. w planie komórkowym i jest biorcą zniżek. Sprawdź, najlepiej w aplikacji lub przez www na koncie Mój Orange, który numer jest w ofercie OL, a który ma plan komórkowy lub coś podobnego. Ten numer, który jest dołączony do zniżek OL, możesz przenieść bezpośrednio do FLEX w każdej chwili. Nie trzeba składać wypowiedzenia i czekać 30 dni. Przeniesienie do FLEX trwa chwila moment i nie trzeba zmieniać karty SIM.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 11
  • 0

Przeniesienie Orange Love do Orange Flex

Posiadam OL i dodatkowy numer dołaczony do zniżek OL. Jednak nie moge przenieść tego numeru do FLEXa z uwagi na zniżki za łączenie usług. Czy da się obejść, żeby przejśc prosto z abonamentu do flexa?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 0

Przeniesienie Orange Love do Orange Flex

Wygląda na to że nie do końca wiem co mam. Chyba masz rację, że to może nie być OL tylko zniżka na drugi numer (w załączeniu zrzut z mój orange - strona www). 

Czy jeśli to nie OL, to sposób postępowania o którym powyżej zmienia się czy nadal wypowiedzenie umowy na czas nieokreślony z zachowaniem numeru? zrzut taryf orange.JPG

 

 

________________

Wpis edytowałem dodając zdjęcie z załącznika - Rafał


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18398
  • 52613
  • 705

Przeniesienie Orange Love do Orange Flex

@donbagino z tego screena nie widać, jaki masz abonament na który numer.

W aplikacji ja mam takie informacje o abonamencie:

20230330_202436.jpg

Taki numer można przenieść bezpośrednio do FLEX. W przypadku abonamentu OL nawet zlecenie przeniesienia w aplikacji FLEX zakończy się odmową. Dlatego należy zakończyć umowę z zaznaczeniem przeniesienia numeru do oferty na kartę.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18398
  • 52613
  • 705

Przeniesienie Orange Love do Orange Flex


@ArTomnapisał(-a)

Posiadam OL i dodatkowy numer dołaczony do zniżek OL. Jednak nie moge przenieść tego numeru do FLEXa z uwagi na zniżki za łączenie usług. Czy da się obejść, żeby przejśc prosto z abonamentu do flexa?


Żeby wyjaśnić, ustalamy taką sytuację:

Numer A jest w abonamencie OL. On jest dawcą zniżek. Nieważne ile numerów będzie podpięty, wysokość abonamentu na bieżącą się nie zmienia.

Zniżki są przyznawane na kolejne numery, czyli biorący, załóżmy numer B. Numer B nie jest w abonamencie OL, tylko np. w planie mobilnym, więc można go przenieść do oferty FLEX bezpośrednio, na 180 dni przed końcem umowy. Zniżki będą zabrane tylko te, które są przyznane dla numeru B.