Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przejście z Play do Flex i cesja.

Anonim

Nie dotyczy

Przejście z Play do Flex i cesja.

@daro33  twoje rozwiązanie jest logiczne i ekonomiczne, sam bym też tak zrobił, po nowym roku do Flex wskoczył 😉


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2020
  • 6224
  • 69

Przejście z Play do Flex i cesja.

Tylko że OP już jest po cesji w Play...

Ale faktycznie, może warto rozważyć przejście na karte w play (żeby było bez bólu 1 stycznia) a potem hyc do flex 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 34
  • 0

Przejście z Play do Flex i cesja.

Zrobiłem już przeniesienie z Play do Flex z datą 2 stycznia 2022. 

Dostałem też wiadomość błagalną od Play z niezwykle "interesującą" ofertą i potwierdzenie od Orange o przeniesieniu, a także o dalszych informacjach, które będą przychodzić przy kolejnych fazach całej operacji.

 

Póki co chyba wszystko jest okej. Za miesiąc grudzień jeszcze normalnie zapłacę. Ogólnie sprawę sobie skomplikowałem, bo nie pomyślałem o cesji jeszcze w październiku. W takim wypadku już od grudnia bym się pożegnał z Play, a tak to dopiero od stycznia.

 

Tak czy inaczej raczej będzie dobrze. 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 427
  • 1446
  • 13

Przejście z Play do Flex i cesja.

Jakkolwiek kwestia jest już zamknięta z tego co widzę to należy zauważyć, że ciut się zamieszanie zrobiło więc myślę, że należy uporządkować kwestie merytoryczne dotyczące opisywanego przypadku :
Prawo (Ustawa z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne) stanowi, że :
- wypowiadamy umowę kiedy chcemy i dotychczasowy operator rozwiązuje ją po 30 dniach od daty złożenia wypowiedzenia, które może wypaść np 2 dni po rozpoczęciu nowego okresu rozliczeniowego,
opłata naliczana jest wtedy TYLKO za 2 dni, a nie za cały miesięczny abonament (vide art 56 (2) ustawy)
- można zażądać przeniesienia numeru do nowego operatora z dniem następnym po złożeniu wypowiedzenia ale w takim wypadku i tak musimy zapłacić dotychczasowemu operatorowi opłatę za "miesięczny okres wypowiedzenia", która nie może być jednak wyższa niż równowartość 1 miesięcznego abonamentu (vide art 71 a ustawy) (+ ewentualne kary za zerwanie umowy liczone zgodnie z zapisani ustawy) - w dalszym ciągu nie ma to nic wspólnego z okresami rozliczeniowymi operatora. Przepis ten chroni abonenta/właściciela numeru przed naliczeniem jakichś dodatkowych opłat ze strony dotychczasowego operatora.

@Tetriandochnie musi czekać do 02 stycznia 2022 aby zacząć korzystać z usług Orange. Wypowiedzenie złożone dziś skutkowałoby rozwiązaniem umowy z Play z dniem 27 grudnia 2021 i przeniesieniem numeru do Orange z dniem 28 grudnia w normalnym trybie (przy założeniu, że jego okres rozliczeniowy z Play rozpoczyna się 01 każdego miesiąca, za grudzień miałby naliczoną opłatę za 27 dni (1/30 opłaty abonamentowej * 27)) lub np. jutro tj 29 listopada, w trybie wynikającym z art 71a ustawy (koszty do poniesienia w dalszym ciągu identyczne jak powyżej).

Swoją drogą tak jak napisałem wcześniej - robiłem cesje "en masse" w jednym z salonów Play w Warszawie i opłatę za nie wniosłem na miejscu. Nie dochodziłem czy było to zrobione "awansem na poczet przyszłej opłaty" ponieważ przedmiotowe rozwiązanie wyczerpywało moje oczekiwanie. 

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2020
  • 6224
  • 69

Przejście z Play do Flex i cesja.

Ponieważ byłem przyczyną małego zamieszania to posypuję głowę popiołem i przyznaję, że faktycznie jest tak jak napisał @Morciak . W tej konkretnej sytuacji najważniejszym czynnikiem który uległ zmianie w ustawie to ten, że umowy bezterminowe mają trochę inny tryb ich rozwiązywania. 

@Tetriandoch przypilnuj playa co do opłat za styczeń (2 dni)