Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przejście z Play do Flex i cesja.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 34
  • 0

Przejście z Play do Flex i cesja.

@spiro

 

Dzięki na pewno skorzystam. Cesję już wykonałem i w Play mi powiedzieli, że 49,99 będzie doliczone do następnego rachunku. No i faktycznie w aplikacji Play24 mam tę kwotę jako opłatę za dodatkowe usługi.

 

Żałuję tylko, że nie zapytałem w salonie czy mogę od razu zapłacić za tę cesję. Miałbym całkowicie z głowy sprawę Play i bym już od grudnia się przeniósł, a tak dopiero w styczniu chyba się uda i będę musiał zapłacić rachunek za grudzień. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przejście z Play do Flex i cesja.

@Tetriandoch jeżeli cesja wykonana, a umowa u konkurencji już na czas nieokreślony, to nie trzeba czekać, do kolejnego rozliczenia. Można przeniesienie do FLEX złożyć wcześniej. Opłatę abonamentową też można wcześniej zapłacić, póki jest jeszcze dostęp do apki. Po przeniesieniu numeru dostęp do apki u poprzedniego operatora może być zablokowany.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Przejście z Play do Flex i cesja.


@Tetriandochnapisał(-a)

Żałuję tylko, że nie zapytałem w salonie czy mogę od razu zapłacić za tę cesję. Miałbym całkowicie z głowy sprawę Play i bym już od grudnia się przeniósł, a tak dopiero w styczniu chyba się uda i będę musiał zapłacić rachunek za grudzień. 


Tak jak pisałem tego nie przeskoczysz. Za cesję też nie ma możliwości zapłaty na miejscu, a jedynie doliczone do rachunku. Zrób przeniesienie wcześniej, nie czekaj to nic nie zmieni.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 34
  • 0

Przejście z Play do Flex i cesja.

@ketrasaArtur @Ron No właśnie chodzi o to, że w salonie Play powiedzieli, że opłata za cesję zostanie doliczona dopiero do następnego rachunku. Obecnie ona figuruje tak jakbym dokupił jakiś pakiet, czyli jest to koszt ponad abonament.

https://imgur.com/a/jrY0nyW - tutaj wrzucam screena z aplikacji Play24

 

Nie chcę mieć w związku z ewentualnym przeniesieniem jakichś problemów natury prawnej, bo nie wiem jak by było z tą opłatą za cesję, gdybym na przykład przeniósł się do Flex od 1 grudnia (oczywiście o ile by było to możliwe).


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2002
  • 6146
  • 69

Przejście z Play do Flex i cesja.

@Tetriandoch jeśli opłata za cesje jest doliczona to tak czy siak ja zapłacisz, z tym lub następnym rachunków. Co do terminu 1 grudnia to skontaktuj się z play i dowiedz jakie koszty będą naliczone. Przypominam, że zgodnie z prawem operator dawca ma prawo naliczyc opłatę w wysokości opłaty abonamentowej

Skoro okres rozliczeniowy masz od 1-ego dnia miesiąca, to ja bym jak najwcześniej złożył wniosek o przeniesienie z opcją "na koniec okresu wypowiedzenia" (lub coś z podobną nazwą), dzięki czemu w play dokończysz umowę do 31/12 a numer przeskoczy do flexa parę minut po północy. Mała uwaga: to będzie nowy rok więc trzeba mieć to na uwadze, bo dopiero po zwolnieniu numeru przez dawce, flex zacznie go aktywować u siebie, i trzeba tego przypilnować, zwłaszcza żeby opłacić plan (karta/blik)


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przejście z Play do Flex i cesja.

@Tetriandoch pisałeś, że umowa już jest na czas nieokreślony, a okres rozliczeniowy masz na pierwszego, więc załóżmy, że w poniedziałek składasz wniosek o przeniesienie. W czwartek, numer został przeniesiony, a to już jest drugi grudzień. Więc operator nalicza opłatę następująco:

Opłata za cesję + abonament miesięczny + 1/30 abonamentu za każdy następny dzień rozpoczętego nowego okresu rozliczeniowego. 

Dlatego nie ma potrzeby czekać kolejnego miesiąca. Nie wiem jak Play nalicza abonament, bo w Orange jest liczony z góry, więc jak by była podobna sytuacja, tylko, że numer przenosisz z Orange do innej sieci, to opłata powinna wynieść następująco: 

Opłata za cesję + opłata za kolejny miesiąc. Ponieważ numer został przeniesiony w trakcie trwania okresu rozliczeniowego, to powinna następna faktura być korektą i nastąpi zwrot w wysokości 1/30 abonamentu miesięcznego razy ilość dni od przeniesienia numeru do końca okresu rozliczeniowego.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Przejście z Play do Flex i cesja.

Za wcześniejsze przejście powinna zostać naliczona opłata za jeden okres rozloczeniowy (taka kara), jeśli umowa jest na czas nieokreślony. 🙂


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 154
  • 361
  • 10

Przejście z Play do Flex i cesja.

@Tetriandoch Aby cesja w Play była darmowa musisz zakończyć umowę abonamentową i przejść na  prepaid i wtedy dopiero robisz darmową cesje w Play i w tym samym dniu przenosisz nr do Orange na kartę np. OFNK a później do flex.

Anonim

Nie dotyczy

Przejście z Play do Flex i cesja.

@daro33  ale to mu zejdzie z miesiąc, albo lepiej, choć fakt bez kosztów cesji migracja 😉


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 154
  • 361
  • 10

Przejście z Play do Flex i cesja.

Zgadza się ale zerwanie umowy abonamentowej kara, cesja opłata czy w Play na abonament czy w Orange na kartę i na abonament też opłata.