Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z kodem QR


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problemy z kodem QR

Kilka razy miałem okazję pomagać w aktywacji nowej oferty FLEX lub dodawanie karty SIM dodatkowej. Najprościej jest zeskanować kod QR, nie trzeba wtedy ręcznie wpisywać numeru karty SIM.

Jest jednak problem w przypadku dodawania tzw. ekologicznych kart SIM, to są te z plastikami o połowę mniejsze od standardowych. Kody QR z takich kart nie są odczytywane przez apkę. Kombinowałem z jakością oświetlenia ustawianiem ostrości itp. Nic nie pomaga. Za każdym razem kończyło się wpisywaniem numeru karty SIM ręcznie. Problem nie występuje w standardowych kartach SIM. Kody QR są odczytywane, nawet jak jeszcze dobrze aparatu telefonu nie nakieruję.

Poniżej fotki ramek:

IMG_20210826_011649.jpg

20 ODPOW. 20

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy z kodem QR

Próbowałeś skanować na innym telefonie niż xiaomi?

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problemy z kodem QR

@Piotrekk85 tak, z małymi ramkami na każdym telefonie problem, z dużymi ledwo zdążę nakierować i już kod zeskanowany.

Co do fotki, to nie zwracaj uwagi, bo jakość specjalnie pogorszona. Nie chciało mi się numerów zamazywać.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Problemy z kodem QR

U mnie na Galaxy A5 2017 też nie szczytuje QR code, wpisywałem nr karty ręcznie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problemy z kodem QR

@user6541 z małej ramki skanowałeś kod? Z dużej nie powinno być problemów.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Problemy z kodem QR

@ketrasaArtur  Z małej, karta FLEXa.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problemy z kodem QR

@user6541 jak będziesz miał możliwość, to zaopatrz się w kartę SIM z dużą ramką i zeskanuj kod. Odczyta zanim dokładnie aparat z telefonu nakierujesz.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Problemy z kodem QR

Może zabrzmi to głupio, ale czy próbowaliście używać powiększenia? (jeśli jest dostępne)


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problemy z kodem QR

@spiro dzięki za sugestię, już na rożne sposoby kombinowałem. Zawsze jest problem z małymi ramkami. Żeby nie skończyły mi się startery z małymi ramkami, to nawet bym pewnie tematu nie podnosił. Ale jak z dużej ramki bez problemu odczytało, to już coś jest nie tak. W niedługim czasie będę w salonie Orange, to wezmę kilak sztuk znowu na próbę i sprawdzę samą podmianę karty SIM z dużą i małą ramką.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problemy z kodem QR

Sprawę zgłosiłem na czacie FLEX-a. Za kilka dni ma być odpowiedź. Zobaczę, co w tej sprawie zadziałają.