Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z migracją z oferty Orange na Kartę do FLEX

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 12
  • 0

Problem z migracją z oferty Orange na Kartę do FLEX

Cześć,

od ponad tygodnia próbuję przenieść numer z Orange na Kartę do FLEX, ale zacznijmy od początku.

 

System nie chciał zweryfikować mojego dowodu i selfie (wykonano około 20 prób), konsultant polecił mi przeniesienie numeru do Orange na Kartę w salonie (gdzie nastąpi weryfikacja mnie) co sprawi, że przy przenoszeniu numeru do FLEX będzie potrzebny tylko PESEL a nie weryfikacja zdjęciami. We wtorek 14 kwietnia udałem się do salonu i przeniosłem numer. Wyczekałem 24h po przeniesieniu numeru zgodnie z poleceniem konsultanta, następnie spróbowałem przenieść numer. Moim oczom ukazała się informacja o braku możliwości przeniesienia tego numeru do Orange(załącznik). W tym momencie zaczyna się istny cyrk! Po konsultacji z infolinią FLEX otrzymałem informację, że na moim koncie są jakieś usługi bądź zamówienia blokujące możliwość przeniesienia numeru i polecono konsultować się z infolinią Orange na Kartę. Infolinia Orange na Kartę mówi, że na moim koncie nie ma żadnych usług/zamówień które blokują przeniesienie. Informuję o tym FLEX, ale oni dalej twierdzą że usługi są i to nie ich wina. Czy ktoś w końcu zajmie się tym problemem? Bo na razie jedna strona odbija piłeczkę do drugiej i odwrotnie. 

 

IMG_2402.PNG

 

-----------

Temat przeniesiony do właściwej kategorii - Rafał



1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Problem z migracją z oferty Orange na Kartę do FLEX

@GeQu sprawdź, czy masz zakładkę PromoGB. U mnie to wygląda tak:

Screenshot_20200425-043143_Orange Flex.jpg

Ewentualnie trzeba podpytać się na czacie FLEX.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Problem z migracją z oferty Orange na Kartę do FLEX

@GeQu Czy osoba na którą było przeniesienie numeru ma skończone 16 lat? Jeżeli nie, to numer nie może zostać przeniesiony od innego operatora do FLEX. W takim przypadku najlepiej przenieść numer do Orange na kartę a następnie do FLEX.

 

Ponieważ we FLEX założone już jest konto i w tej chwili są jakieś rozpoczęte czynności, należy założyć nowe konto na nowego e-maila i wtedy ponowić przeniesienie numeru do FLEX.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 12
  • 0

Problem z migracją z oferty Orange na Kartę do FLEX

Tak, numer przenoszony był na mnie (osobę pełnoletnią). Przeniosłem numer z Plusa do Orange na Kartę, a teraz chcę do FLEX.

 

Spróbuję założyć nowe konto w takim razie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Problem z migracją z oferty Orange na Kartę do FLEX

@GeQu 

Ważna sprawa, ponieważ już jedno konto we FLEX zostało założone, należy najpierw je usunąć, bo inaczej nie będzie można skorzystać z promocji np. Kody polecające. Trzeba napisać na czacie FLEX prośbę o usunięcie konta i po usunięciu odczekać przynajmniej z jeden dzień. Następnie założyć konto i ponowić próbę przeniesienia numeru do FLEX.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Problem z migracją z oferty Orange na Kartę do FLEX

@GeQu  czy jak byłą próba przenoszenia od innego operatora, to data ważności dowodu nie była przekroczona?

I jeszcze zdjęcie w dowodzie, czy nie było zbyt stare do obecnego selfie? Co prawda na AMA specjaliści pisali, że nie powinno to być problemem, ale nie wykurczali, że istnieje taka możliwość niezgodności zdjęć.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 12
  • 0

Problem z migracją z oferty Orange na Kartę do FLEX

Zgłosiłem na czacie prośbę o usunięcia konta.

 

Dowód jest ważny jeszcze 8 lat. Próbowałem początkowo przenieść się z Plusa bezpośrednio do Orange,jednak mój wygląd na dowodzie i aktualnie zmienił się w pewnym stopniu (mniej kilogramów) i system odrzuca. Więc specjalistą należy przekazać, że jednak jest to problemem.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Problem z migracją z oferty Orange na Kartę do FLEX

@GeQu weryfikacja dowodu i selfie odbywa się automatycznie i nie zawsze da się dokładnie przewidzieć występujące sytuacje. W sporadycznych sytuacjach jest weryfikacja ręcznie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 12
  • 0

Problem z migracją z oferty Orange na Kartę do FLEX

Próbowałem weryfikować się łącznie do 2 blokad (około 20 razy). Pytałem na czacie czy jest możliwość ręcznej weryfikacji, niestety odpisali mi, że tylko automat.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18409
  • 52636
  • 710

Problem z migracją z oferty Orange na Kartę do FLEX

@GeQu natomiast jak mają awarię, to dla nie odpisywali, że muszą weryfikować ręcznie i dla tego tak długo trwa cała sytuacja. Komu więc wierzyć? 😁


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 12
  • 0

Problem z migracją z oferty Orange na Kartę do FLEX

@ketrasaArtur hahah.. najlepiej wierzyć tylko sobie 😀 

Teraz pozostało mi tylko czekać w takim razie. Dziękuję za dotychczasową pomoc. Odezwę się gdy będę miał nowe konto.