Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z LTE orange flex


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32661
  • 38087
  • 1376

Problem z LTE orange flex

Ew pokaż całą konfigurację apn bo może coś masz nie tak.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 30
  • 0

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32661
  • 38087
  • 1376

Problem z LTE orange flex

Można było tutaj wrzucić zdjęcia.

Spróbuj jeszcze wpisać w typ apn: default,supl

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 30
  • 0

Problem z LTE orange flex

Pierwszy pomiar 60/18 drugi 51/22 czyli mamy podbicie. Być może kwestia obciążenia bts być może ustawień. Będę w najbliższych dniach to testował. Jak się będzie utrzymywać w granicach 50-60 to będzie ok tak jak do tej pory powyżej 60 to były 2 pojedyncze przypadki.

 

Dzięki za pomoc 😄

 

Ps nie wiedziałem że można foto tutaj dawać podawało mi maksymalna ilość załączników 1 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 30
  • 0

Problem z LTE orange flex

Zauważyłem że dodanie tego spowodowało ok wzrost na tel ale na pc znowu spadek do okolic 1 mb/s. Co dziwne upload jest bardzo dziwny bo w ogóle się nie waha tylko jest ciągła linia 0,23 mb/s. Download skaczę powyżej poniżej 1 mb/s. Usunięcie tego wpisu powoduje znowu redukcję na tel do okolic 30 ale i na pc podbija do 30...

 

Śmieszne to ale przynajmniej wiem już jak sobie z tym radzić. 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z LTE orange flex

@someone1989  dziwne że po wprowadzeniu zmian, internet na komputerze zwalnia, nie powinno się tak dziać, obecnie sieć GSM jest przeciążona, gro siedzi w domu i dla tego może być dużo wolniej niż wcześniej, ja wyciskam 1/2 tego co przed atakiem koronowirusa, więc trzeba się z tym pogodzić, nie wiem jak teraz w Play LTE działa, ale pewnie też sporo wolmniej.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19215
  • 55534
  • 751

Problem z LTE orange flex

Przez święta sprawdzałem, jak działa internet na wsi. Kiedyś wysyłałem screena, z prędkościami ponad 30 Mbit/s. Sobota, Niedziela śmigało rewelacyjnie. W Poniedziałek po południu nie mogłem wydusić więcej jak 1 Mbit/s, niezależnie na jakim urządzeniu, czy to smartfon, czy router. Pod wieczór wszystko ponownie wróciło do pełnej prędkości.

Nadajnik jest T-Mobile i Orange ma udostępnione zasoby po przez NetWorks, oddalony około 500 metrów.

Sprawdziłem również Play w tej lokalizacji, ponieważ ma roaming wewnętrzny, ale niezależnie od obciążenia nadajnika nie udało mi się wydusić więcej jak 3 Mbit/s. Nawet jak w Orange prędkość spadła, to fiolet trzymał swoje 3 Mbit/s. Podejrzewam, że w roamingu wewnętrznym ograniczają, aby korzystać z nadajników fioletu.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 30
  • 0

Problem z LTE orange flex

Tylko jak to wyjaśnić, że robie co 5 minut przez godzinę testy z tym dopiskiem default,supl i w tel mam od 44 do 68 a na kompie ok 1 mb. Następnie usuwam ten dopisek i robie znowu testy co 5 min przez godzinę i wychodzi mi od 28 do 34 na tel i pc.

 

Tak to wygląda, że albo mogę mieć szybki net na tel i wolny na kompię albo średni tu i tu. 

 

Wygląda to na kwestie ustawień a nie obciążenia bts. Może adaptera usb do wifi na pc? Nie wiem. 

By było zabawniej na laptopie inny użytkownik też mając orange normalnie korzysta z neta. Jeszcze muszę się dopaść w wolnej chwili do lapka i potestować tam swój hot spot i sprawdzić czy są takie same kwiatki. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32661
  • 38087
  • 1376

Problem z LTE orange flex

Osobiście bym sprawdził jakie masz ustawienia hotspota na telefonie. Czasem pomaga zmiana szyfrowania. Ew. jeszcze sprawdziłbym zaporę lub antywirusa.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 30
  • 0

Problem z LTE orange flex

Hotspota tak jak ci wysyłałem zdjęcia. No plus później ten dopisek co podałeś dafault,supl i z nim net na pc muli bez niego nie ale nie ma takich dużych prędkości. 

 

Też myślałem, że to antywir więc nawet odinstalowałem nod32. Nic to nie dało. Jak będę miał popołudniu dostęp do laptopa i drugiego tel posprawdzam dokładniej różne warianty bo mam wrażenie, ze to coś z moimi ustawieniami na pc / kartą sieciową jest nie tak.