Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Utrata przeniesionego numeru?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Utrata przeniesionego numeru?

Witajcie. 

Posiadam numer telefonu w Orange od jakiś 20 lat i bardzo nie chciałbym go stracić. Skończyłem umowę na abonament i chciałbym przenieść  numer do flexa. Czy istnieje jakiś scenariusz że w flex albo wychodząc z flex mógłbym utracić numer telefonu czy to absolutnie nierealne.

 

Dzięki za waszą pomoc. 

 

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Utrata przeniesionego numeru?

Jeśli nie opłacisz planu, numer jest zawieszany na 6 miesięcy. Jeśli będziesz opłacał, to ryzyka nie ma.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Utrata przeniesionego numeru?

@witus83 jeżeli numer przeniesiesz do FLEX, a następnie za jakiś czas będziesz chciał zrezygnować z FLEX-a i wrócić do Orange na kartę, to takiej możliwości nie ma obecnie. Należy najpierw numer przenieść do konkurencji, a następnie do Orange na kartę.

 

Jak plan nie będzie opłacany, to numer będzie zawieszony i nie będzie się dało na niego dodzwonić do czasu opłacenia kolejnego planu. Maksymalnie numer może być we FLEX zawieszony do 6-ciu miesięcy. Później przepada.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Utrata przeniesionego numeru?

Kwestii braku płatności nawet nie brałem pod uwagę. Myślałem tylko że w razie powrotu będę musiał przejść do konkurencji i wtedy może się zadziać coś takiego że numer się "zgubi" 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Utrata przeniesionego numeru?

@witus83 nie powinien się zgubić. Nie mniej ja jak przenoszę numery między operatorami, to staram się monitorować na jakim etapie jest przenoszony numer. Wystrzegaj się przenoszenia numeru do operatorów wirtualnych. Później od operatora wirtualnego trudniej przejść do Orange. Z tym były kłopoty, ale też reklamacją da się załatwić.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Utrata przeniesionego numeru?

A flex to nie jest właśnie rodzaj operatora "wirtualnego"? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Utrata przeniesionego numeru?

Będąc we Flex nadal korzystasz z Orange jako MNO. To tzw. zmiana marki/oferty handlowej. A nie operatora. Kod sieci jest bez zmian.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Utrata przeniesionego numeru?

@witus83 to bardziej usługa na zasadzie subskrypcji. Podobną usługę posiada fiolet, tylko dłużej niż FLEX w Orange.