Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z LTE orange flex


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 30
  • 0

Problem z LTE orange flex

Witam.

 

Mam problem z LTE w ofercie Orange. 

 

Mianowicie mój telefon Honor 10 robi za hotspota dla innego urządzenia. Na telefonie internet działa płynnie mogę oglądać materiały na yt 1080 bardzo płynnie by za pare sekund na drugim urządzeniu nawet nie móc otworzyć google.

 

Zrobiłem test prędkości na telefonie wynik to ponad 60 mb/s. Następnie na drugim urządzeniu wynik 0,08 mb/s. Kolejny pomiar na telefonie ponad 70 mb/s. 

 

Skąd się biorą takie różnice? Jak tak ma wyglądać internet mobilny w orange to strach podpisywać umowę. Może w telefonie działa ale gdzie indziej to porażka. 

21 ODPOW. 21
Anonim

Nie dotyczy

Problem z LTE orange flex

@someone1989  w profilu Danych Mobilnych, jak masz ipv6 to zmień na ipv4, dopisek ipv6 wymazać, co do sprzętu który ma problemy z udostępnianym internetem, pokaż konfigurację, bo w ciemno nie pomogę, ja mam na kartę w Orange i każdy sprzęt ma udostępniany net, zero problemów 😎


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 30
  • 0

Problem z LTE orange flex

Robiłem tak hot z play i było ok. Prędkości praktycznie 1 do 1 się zgadzały. 

 

Teraz mam orange i próbowałem wczoraj hot i to była porażka co 5 min wyciąganie adaptera wi fi z kompa bo nawet google się nie chciało włączyć. Dziś o dziwo działa lepiej ale dalej są spore róźnice.

 

Co do sprzętu to przykładowy duet to honor 10 z hotspotem i komputer stacjonarny z adapterem wi fi usb d-link go usb n150.

 

Jeżeli chodzi o ipv4 i 6 tu i tu mam uzyskaj adresy ip automatycznie

 

Na tel jak wejdę w nazwy punktu dostępu apn to mam

 

Nazwa Orange Internet

APN internetipv6

 

Ale wszystko na szaro i nic nie mogę edytować. 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z LTE orange flex

APN internet, bez dopisku ipv6, to że wcześniej działała twoja konfiguracja nic nie znaczy, popraw jak radzę i po wprowadzeniu zmian ,wyłączyća potem włączyć telefon 😎


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z LTE orange flex

Spróbuj dodać nowy punkt dostępu

apn: internet
nazwa użytkownika: internet
hasło internet
protokół APN - ipv4

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem z LTE orange flex

@someone1989 jeżeli powyższe podpowiedzi nie pomogą, to proponuję wymienić kartę SIM na nową. Wymiany można samemu wykonać w aplikacji. Dobrze jak będzie starter FLEX-a, to można to wykonać od ręki.

 

Miałem podobny przypadek i też nie chciał mi internet działać. Po wymianie karty SIM zaczęło działać prawidłowo łącznie z udostępnianiem internetu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z LTE orange flex

Jeśli na telefonie prędkość jest ok, a na hotspocie problem - to wymiana sim nic nie da.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 30
  • 0

Problem z LTE orange flex

Irku dzięki za rady, ale tak jak mówiłem jest na szaro i zero opcji edycji. Poszedłem w myśl informacji przekazanych od Piotrek i utworzyłem nowy punkt dostępu. 

 

Efekt jest taki, że na telefonie mi spadła prędkość do 31 mb/s za to na komputerze wyszło 30 mb/s czyli można powiedzieć, że zabieg udany szkoda tylko, że nie mam jak wczoraj po 60-70 mb/s

 

Cóż lepsze 30 tu i tu niż 70 na tel a 1 na pc… 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z LTE orange flex

Może sieć jest bardziej obciążona. Jeden speedtest jest mało wiarygodny.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 30
  • 0

Problem z LTE orange flex

Zapewne tak 🙂

 

Robię od tygodnia po 3 testy na tel i najniższa wartość to było 51 najwyższa 78. 

 

Dziś było 51 54 i teraz 30. Tylko tak jak mówisz nigdy nie wiadomo jak jest bts obciążony więc wymaga to kolejnych dni testów.