Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Flex a drenowanie baterii?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Orange Flex a drenowanie baterii?

Witajcie drodzy Forumowicze! 🙂 Od dziś używam Flex, migrowałem z Mobile Vikings. Stała się sprawa bardzo dziwna, bo bateria zaczęła mi uciekać jak szalona, w Mobile Vikings starczało 1 ładowanie na 2 dni a teraz, w Orange Flex ładuję go 2 razy jednego dnia. Diametralna różnica. Sposób korzystania z telefonu się nie zmienił, przełożyłem tylko kartę SIM. Zasięg obu sieci porównywalny. Czy ktoś miał podobnie i wie czym to może być spowodowane?

14 ODPOW. 14

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange Flex a drenowanie baterii?

@Martin84 raczej stawiam na zasięg nadajników. Wskaźnikiem nie ma co się sugerować. Może jesteś w zasięgu sieci 5G, to też może powodować szybsze zużycie baterii.

Mapa lokalizacji nadajników:

http://beta.btsearch.pl/

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Orange Flex a drenowanie baterii?

Używam Xiaomi Redmi Note 8 2021, nie obsługuje 5G, więc to nie to. Kurcze już tak się cieszyłem na to przejście do Flexa ale jak to tak ma wyglądać to chyba będę musiał wrócić na stare śmieci :(((


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange Flex a drenowanie baterii?

@Martin84 poczekaj, niech się wszystko zaktualizuje po przeniesieniu numeru. Karty SIM też czasami pobierają dane do aktualizacji. Odczekaj kila dni i sprawdź jak bateria trzyma.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Orange Flex a drenowanie baterii?

@Martin84 , to raczej nie wina sieci. Tylko wyłączenie telefonu, aby zainstalować nową kartę SIM. 🤔

Sieć nie za bardzo ma tutaj do rzeczy... Chyba, że zasięg słabszy i telefon potrzebuje więcej mocy. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Orange Flex a drenowanie baterii?

@Ron co masz na myśli, pisząc, że to wina wyłączenia telefonu aby zainstalować nową SIM? Tak zrobiłem - wyłączyłem go, wymieniłem kartę i włączyłem. To źle?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Orange Flex a drenowanie baterii?

Wszystko dobrze zrobiłeś. Ale może telefon nie był dawno wyłączony. Może to miało związek na spadek baterii. Proponuję przywrócić ustawienia fabryczne w telefonie, ale wiąże się to z utratą danych. 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Orange Flex a drenowanie baterii?

Sprawdź w ustawieniach smartfona zużycie baterii i tam będziesz miał dane i prawdopodobnie wykres co jest odpowiedzialne a taki pobór energii.

Możesz też ograniczyć uprawnienia do zużycia energii dla aplikacji tak aby nie działa w tle również w ustawieniach. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 300
  • 802
  • 8

Orange Flex a drenowanie baterii?

Jedyną siecią która może powodować wyższe zużycie energii w telefonach jest Play, ponieważ oprócz swoich nadajników telefony skaczą jeszcze też po nadajnikach partnerów roamingowych.

W żadnej innej sieci (T-M, Orange, Plus) nie ma opcji na jakiekolwiek różnice w zużyciu prądu.

Anonim

Nie dotyczy

Orange Flex a drenowanie baterii?


@Martin84napisał(-a)

Używam Xiaomi Redmi Note 8 2021, nie obsługuje 5G, więc to nie to. Kurcze już tak się cieszyłem na to przejście do Flexa ale jak to tak ma wyglądać to chyba będę musiał wrócić na stare śmieci :(((


Jakieś dużej aktualizacji nie było... MIUI czy Android?

Proponuję przywrócić telefon do ustawień fabrycznych, jeśli to nie pomoże to bym telefon Serwisował, jak ma gwarancję, bo 100% spadek wydajności akumulatora, przy korzystaniu z karty sim, to raczej nie normalka, no chyba że sygnał 1 kreska LTE i zrzuca często do 3G.