Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Flex a drenowanie baterii?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Orange Flex a drenowanie baterii?

Fakt faktem może dziś jest ciut lepiej, ale mimo wszystko gorzej niż na Mobile Vikings - co jeszcze dziwniejsze bo ta "sieć" nie ma swoich nadajników tylko skacze właśnie po roamingowych. Zasięg mam średni - zwykle 2 lub 3 kreski w skali 5-kreskowej. Połączenia ok, w HD+ większość więc nie narzekam ale ta bateria to dość dziwna reakcja na migracje między sieciami 🤔

Anonim

Nie dotyczy

Orange Flex a drenowanie baterii?

Karta SIM nie skróci o połowę użytkowania z baterii to nie możliwe, chyba że tam zasięgu prawie nie ma, usterka telefonu, lub więcej z niego korzystasz.

Mam Xiaomi i on mega oszczędny jest, Redmi8, nawet przy słabym zasięgu akumulator na długo starcza, hibernuje chyba się 😄

Anonim

Nie dotyczy

Orange Flex a drenowanie baterii?

Może wrzuć dla testu kartę SIM innej sieci.

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Orange Flex a drenowanie baterii?

Możesz też odinstalować aplikację na kilka dni i zobaczyć zachowanie smartfona. 

Polecam jednak ustawienie: 

Screenshot_2022-06-16-19-56-34-203_com.miui.powerkeeper.jpg


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Orange Flex a drenowanie baterii?

Witam. Miałem dokładnie to samo, nawet ten sam telefon 😁. Przejście z Play fo Orange. Obydwa nadajniki 100 metrów od mnie . Proponuję zainstalować apke NetMonster. Według tej apki siła sygnału (wyrażona w Dbm) od Orange jest gorszą. Wyżej cyfra jaką zobaczysz, to jest gorzej sygnał. I teraz najważniejsze to częstotliwości. Niby wszyscy mają 1800 MHz, ale każdy każdy operator ma swój własny zakres. Na przykład Orange ma 1780-1790 Mhz a Play 1750-1760 MHz. I teraz najciekawsze. Czym wyżej zakres częstotliwości tym gorzej sygnał pokonuję przeszkodę. A żeby kompensować spadek sygnału telefon potrzebuję więcej energii i zużywa więcej baterie. Niby sygnał taki samy ale żeby go dostać telefon ma swoją metodę.