Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Flex a drenowanie baterii?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Orange Flex a drenowanie baterii?

Fakt faktem może dziś jest ciut lepiej, ale mimo wszystko gorzej niż na Mobile Vikings - co jeszcze dziwniejsze bo ta "sieć" nie ma swoich nadajników tylko skacze właśnie po roamingowych. Zasięg mam średni - zwykle 2 lub 3 kreski w skali 5-kreskowej. Połączenia ok, w HD+ większość więc nie narzekam ale ta bateria to dość dziwna reakcja na migracje między sieciami 🤔

Anonim

Nie dotyczy

Orange Flex a drenowanie baterii?

Karta SIM nie skróci o połowę użytkowania z baterii to nie możliwe, chyba że tam zasięgu prawie nie ma, usterka telefonu, lub więcej z niego korzystasz.

Mam Xiaomi i on mega oszczędny jest, Redmi8, nawet przy słabym zasięgu akumulator na długo starcza, hibernuje chyba się 😄

Anonim

Nie dotyczy

Orange Flex a drenowanie baterii?

Może wrzuć dla testu kartę SIM innej sieci.

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1738
  • 7528
  • 60

Orange Flex a drenowanie baterii?

Możesz też odinstalować aplikację na kilka dni i zobaczyć zachowanie smartfona. 

Polecam jednak ustawienie: 

Screenshot_2022-06-16-19-56-34-203_com.miui.powerkeeper.jpg


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 5
  • 0

Orange Flex a drenowanie baterii?

Witam. Miałem dokładnie to samo, nawet ten sam telefon 😁. Przejście z Play fo Orange. Obydwa nadajniki 100 metrów od mnie . Proponuję zainstalować apke NetMonster. Według tej apki siła sygnału (wyrażona w Dbm) od Orange jest gorszą. Wyżej cyfra jaką zobaczysz, to jest gorzej sygnał. I teraz najważniejsze to częstotliwości. Niby wszyscy mają 1800 MHz, ale każdy każdy operator ma swój własny zakres. Na przykład Orange ma 1780-1790 Mhz a Play 1750-1760 MHz. I teraz najciekawsze. Czym wyżej zakres częstotliwości tym gorzej sygnał pokonuję przeszkodę. A żeby kompensować spadek sygnału telefon potrzebuję więcej energii i zużywa więcej baterie. Niby sygnał taki samy ale żeby go dostać telefon ma swoją metodę.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Orange Flex a drenowanie baterii?

Podobne obserwacje. Przyniosłem jeden numer z a2mobile do Nju Mobile -> większe zużycie baterii w telefonie (iPhone15pro). Kolejne dwa numery przyniosłem z kolei z Orange do a2mobile, jeden iPhone12pro, drugi Samsung s23 - w każdym przypadku stwierdziłem mniejsze zużycie baterii. Wniosek: Orange bardziej drenuje baterie!!!


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2266
  • 12641
  • 59

Orange Flex a drenowanie baterii?

@bart55  wszystko się rozbija o moc sygnału z nadajnika, jak sygnał słaby to akumulator szybciej się wyczerpie, 5G też mocno drenuje akumulator, ale najbardziej FB i YouTube 😎

Inna sprawa, jest monitor drenowania akumulatora w Android i tam widać zużycie, ja mam bardzo dobry sygnał LTE i drenują akumulator tylko aplikacje, miałem Flex i prepaid Orange równocześnie na 2 SIM kartach, zero różnic w zużyciu akumulatora 😎

@Martin84 miałem kilka Xiaomi i się ich pozbyłem, może flagowe modele są stabilne, ale średniaki i te tanie, mega kiepskie moduły GSM i wifi mają, za to lepszy aparat i akumulator, więc producent oszczędza na mniej ocenianych podzespołach, te reklamy w MIUI mocno mnie wkurzały 😎


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Orange Flex a drenowanie baterii?

5g mam wyłączone. W każdym dniu przebywamy w nieco innej lokalizacji i każdorazowo obserwacje są takie jak pisałem. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 358
  • 1060
  • 9

Orange Flex a drenowanie baterii?

Żadna sieć nie drenuje baterii więcej niż druga ponieważ jest to fizycznie niemożliwe i porównywanie tego pomiędzy nimi nie ma żadnego sensu.

Jedyne różnice w czasie pracy na baterii są związane tylko i wyłącznie z inną konfiguracją pasm na nadajnikach. W jednej sieci macie w danym miejscu na przykład wyłącznie 800 MHz, a w drugiej 2600 MHz o słabszym sygnale i telefon musi się bardziej wysilać. To są jedyne różnice.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2266
  • 12641
  • 59

Orange Flex a drenowanie baterii?


@bart55napisał(-a)

5g mam wyłączone. W każdym dniu przebywamy w nieco innej lokalizacji i każdorazowo obserwacje są takie jak pisałem. 


Na słowo to ci nie uwierzę, bez zdjęcia z telefonu, gdzie zużycie energii z akumulatora jest pokazane, dla poszczególnych funkcji telefonu czy aplikacji, korzystam z Play/ T-Mobile/ Orange i zużycie akumulatora jest zbliżone, dla tych sieci GSM, aplikacje zjadają dużo więcej energii, FB i YouTube szczególnie.