Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 50
  • 97
  • 0

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

Mega dziwne, ogólnie uważałem ich za wzór do tej pory.. Nawet nie pozwalacie dodać screena z rozmowy z supportem flex’a.. a napisali tylko ze Orange nie gwarantuje działania usługi WiFi Calling na urządzeniach nie kupionych u nich… zamiast pomóc zdiagnozować problem.. przeszedłem do flex’a głównie ze względu na wsparcie e-sim’a w watchu… tez nie kupiony u nich.. na szczęście t-mobile tez już wprowadził e-sim'a, czas chyba im podziękować i na małą zmianę - bo zaczynają znowu przypominać idea 🙂 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 300
  • 802
  • 8

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

To niestety normalka we Flexie i nic na to nie poradzisz. Ekipa na chacie to studenci z łapanki, którzy bardzo często nie wiedzą nic o rynku telko. Masz przykład u siebie 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 50
  • 97
  • 0

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

Nie wymagam od nich wiele, poza tym, aby sprawę skierować gdzieś dalej, gdzie może zdiagnozują problem.. a nie walić regułkami.. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 300
  • 802
  • 8

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

Jedyne co od siebie mogę polecić to nieco ostrzejsze wytknięcie im niekompetencji i stanowcze poproszenie o zgłoszenie wyżej. Mi nie raz pomagało.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 50
  • 97
  • 0

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

Już nawet złożyłem reklamację.. jeszcze w tym miesiącu zmieniam Xs'a na 12 i jeśli będzie to samo i nie zrobią nic z tym to niestety trzeba wybrać t-mobile..


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 111
  • 246
  • 1

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

@f00ku55takie zachowanie to trochę niegrzeczne. Można zwyczajnie poprosić o zarejestrowanie zgłoszenia do działu technicznego i poproszenie o jego numer.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 111
  • 246
  • 1

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

@escapersja nie napisałem nic o brandowaniu.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 192
  • 328
  • 1

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

Żaden iPhone nie ma branda, więc widocznie jest to wina po stronie Orange, sam u sobie nie mogę sprawdzić czy działa, bo moje urządzenie nie jest wspierane, ale jeżeli jest to wina stoi po stronie operatora. Ja jeszcze nie miałem problemów z połączeniami Wi-Fi, używałem na tym telefonie karty od innego operatora, który nie deklarował działania tej usługi na moim modelu i to działało dobrze. Jedynie co to tylko zgłoszenie, które nie przynosi efektów. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 111
  • 246
  • 1

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

ale taki szybki check u wujka Google i iPhone iPhonowi nie równe.

Polecam poczytać tematy iphone carrier compatibility check.

Wydaje mi się, że jest możliwe różnicowanie pochodzenia danej sztuki, chociażby po IMEI. W końcu telekomy są w stanie zablokować też każdy telefon właśnie po IMEI za nie płacenie np. rachunków gdzie telefon był częścią składową umowy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 50
  • 97
  • 0

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

No ale co zablokowanie po identyfikatorze urządzenia jakim jest IMEI ma wspólnego z działaniem usług?

 

Prosta sprawa, apple podaje u których operatorów jakie usługi powinny działać: https://support.apple.com/en-gb/HT204040 

 

Dokładnie dla Orange w Polsce to wygląda tak:

Orange 3

  • 5G
  • eSIM
  • FaceTime over Mobile1
  • LTE
  • Personal Hotspot2
  • Unlocking2
  • VoLTE
  • Wi-Fi Calling

I oczywiście: The network provider, not Apple, provides technical support for iPhone in this region.