Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 121
  • 184
  • 3

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

Cześć, znalazłem coś takiego w ustawieniach Mój Orange - wynika z tego że pomarańczowy e-sim ma jakieś problemy? Nie mogę tego sprawdzić bo moje fony są na prawdziwej karcie sim. 


259F5EA0-93AF-4708-8DBC-7729B636D8BD.png

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 50
  • 97
  • 0

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

Posiadam dodatkową zwykłą kartę w iPadzie, ale jest to tradycyjna SIM aktywowana tylko jako internet, w iPhonie mam eSIM.. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 300
  • 802
  • 8

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

Nie ma żadnych problemów z eSIM w Orange, po prostu są dwie jego wersje. Jedna tylko do internetu, a druga do wszystkiego.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 121
  • 184
  • 3

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

Ja właśnie pozostałem przy tradycyjnym simie w xr i 12. 12 wyłapała momentalnie przy odpaleniu ustawienia sieci i wifi calling, xr jak dobrze pamietam trzeba było chyba raz albo dwa razy wyłączyć. Jakiś czas temu 5 nie umiała ściągnąć automatycznych aktualizacji do zegara/ daty a po podłączeniu do kompa poszło. Może kolega powinien zrobić tak samo, spróbuj z kompem, spróbuj z inna karta?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 50
  • 97
  • 0

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

Te wszystkie standardowe rzeczy przeszedłem.. od nowych ustawień sieciowych.. po reinstalacje iOS'a.. u innego operatora działało... czekam pod koniec miesiąca na 12, jak będzie dalej to samo to spadam gdzie indziej, bo u mnie Orange ma fatalny zasięg i teraz przy pandemii gadam tylko przez WiFi Calling, już każdy kto do mnie dzwoni tylko się pyta co to za sieć 🙂 

 

___________

* Wpis poddany edycji - Netykieta - moderator Bartłomiej


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 43
  • 0

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

@escapersja posiadam iphone 12 pro z fizyczną kartą sim i u mnie wifi calling działa bez problemu zarówno w Polsce jak i poza UE (oprócz SMS i MMS oczywiście na razie). Działało to również bez zastrzeżeń nawet jak miałem aktywnego dodatkowego esima w Apple Watch


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 50
  • 97
  • 0

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

W innej sieci a też na początku w Orange Flex też działało prawie bez problemu, niestety teraz już nie działa tak dobrze, a co jest przyczyną to człowiek się nie dowie bo nawet nikt tego nie pomoże zdiagnozować, dlaczego zrywa tak często pierwsze połączenie...