Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 50
  • 97
  • 0

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

Mam od dłuższego czasu problem z rozłączaniem połączeń WiFi Calling we flex'ie.

Czasami po paru sekundach czasami dłużej następuje rozłączenie - błąd połączenia, a u osoby z którą rozmawiał połączenie jest aktywne tylko ma ciszę, jakbym przestał mówić. Jak oddzwaniam to po drugiej stronie osoba ma aktywne połączenie ode mnie które mi zerwało a ja mam sygnał zajętości. 

 

Ma ktoś podanie? U mnie to się dzieje na iPhone Xs..

 

Oczywiście odpowiedź beznadziejnego supportu Orange Flex (pozdrawiam wklejaczy regułek, zamiast zająć się weryfikacją problemu) jest taka, że nie ma wsparcia dla urządzeń kupionych poza siecią Orange.. szczęka opada.. bo czym się różni iPhone kupiony w apple od tego kupionego w Orange... tego nie potrafił mi support odpisać.

 

Problem występuje w różnych lokalizacjach/sieciach (Fiber 300/300Mbps, Fiber 100/25Mbps).

Jak to wygląda u Was?

36 ODPOW. 36

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

@escapers do WiFi Calling Orange dedykuje smartfony z brandingiem Orange. Dlatego dla smartfonów z poza sieci Orange technicy nie chcą pomagać.

Czy jak próbujesz nawiązać połączenie lub prowadzić rozmowę, to masz dobry zasięg WiFi? Jak jest słaby zasięg WiFi lub podczas trwania rozmowy zgubi się zasięg WiFi, to rozmowa zostaje automatycznie zerwana.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 50
  • 97
  • 0

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

Nie wiem czemu zmienił się status na rozwiązane... 😕 mniejsza z tym...

 

A powiedz mi czym różni się brendowany iPhone od tego nie arendowanego? Zresztą Orange w ofercie Flex nie sprzedaje usług z telefonem tylko same usługi... w ogóle mnie to rozwaliło, że nie arendowany iPhone, przecież operator nie ma możliwości brendować iphonów i tak tez nie robi, nawet Orange.. przecież operator ma możliwość sprawdzić jaki był błąd, że rozłączyło połączenie, a nie że muszę kupić u nich iPhone.. brak słów.. 

 

Zasięg w każdej sieci mam na full.. tak wygląda test zasięgu na iPhonie.. gdzie jest problem z WIFi Calling.. zresztą nie tylko w tej sieci.. 


IMG_2556.jpeg

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

@escapers we FLEX-ie można kupić obecnie smartfony, nie wiem tylko, czy da się kupić iPhone, ale w sklepie Orange na pewno jest taka możliwość.

Czy Orange modyfikuje oprogramowanie w iPhone - tego nie wiem, ale byłą informacja, ze na sprzęcie od operatora usługa powinna działać prawidłowo.

Polecam sprawdzenie, czy Twój model jest wspierany do obsługi WiFi Calling na stronie:

https://www.orange.pl/view/wificalling


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 50
  • 97
  • 0

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

Mój iPhone jest wspierany, jest na liście.

 

Co do modyfikowania systemu iOS w iPhonach, to Apple na to nie pozwala - nie ma znaczenia czy kupujesz z Orange czy też nie. 

Zawiodłem się na Orange na całej linii... zamiast pomóc to kopiuj wklej regułkę i spadaj na drzewo.. a ten flex to miała być nowa jakość w Orange.. jednak niektóre rzeczy się nie zmieniają 🙂 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 111
  • 246
  • 1

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

operatorzy w swoich IP mają stosowne profile ustawień modyfikowane pod swoje sieci.

Ogólne - To urządzenie - Operator.

Akurat nie podam Ci z Orange, bo IP mam w T-Mobile.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 50
  • 97
  • 0

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

Ale to nie ma brendowany iPhone (nie ma takich), każdy dostaje, pobiera konfiguracje/ustawienia sieciowe bezpośrednio od operatora i nie ma tutaj znaczenia czy iPhone jest kupiony od operatora czy nie. Operator nie wprowadza żadnych modyfikacji w iPhonie - apple na to nie pozwala 🙂 Każdy operator, aby mógł to zrobić przechodzi proces certyfikacji - brak takiej certyfikacji jest np. w plusie i tam musisz ręcznie dokonać konfiguracji.. 

Anonim

Nie dotyczy

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

@escapers  iPhone nie ma brandu więc u ciebie jakiś błąd systemowy, przerywa sesje, zgłoszenie zrobić na czat, niech naprawią usługę 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 50
  • 97
  • 0

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

ak zrobiłem ale na czacie Orange olał.. tak standardowo.. wklejając tako o to formułkę... i tyle z supportu i pomocy czy sprawdzenia lub rozwiązania problemu..

 

______________

*Usunięty zapis czata zgodnie z 13 punktem netykiety - moderator Wojciech.

Anonim

Nie dotyczy

Orange Flex WiFi Calling problem - rozłączanie połączeń.

Dziwne że we Flex się to dzieje, czat nie pomaga i to przykre, bo zniechęcają klientów, tak z innej strony, nie wspominać że telefon z wolnego rynku, może wtedy coś ruszy. 

Wsparcie producenta też można zaznajomić z problemem, może oni coś zdziałają.