Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowy Flex'owicz, pytania

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Nowy Flex'owicz, pytania

Witam serdecznie!

Jako, iż nie udało mi się znaleźć jednoznacznych odpowiedzi na poniższe kwestie liczę, iż będziesz mi mogła pomóc, o Społeczności! 🙂

 

1. Chcę wraz z jeszcze jedną osobą przejść z oferty na kartę Orange, na Orange Flex, jako pakiet Rodzina. Czy w takim wypadku koniecznym jest, by obydwie karty SIM były zarejestrowane na jedno z nas, czy każdy podczas rejestracji karty SIM (wymóg ofert na kartę) może podać swoje dane, następnie jedno tworzy konto i dodaje obydwa numery?

2. Czy mogę całkowicie, od samego początku, zrezygnować z podpięcia swojej karty płatniczej i wszystko załatwiać za pomocą BLIK'a?

3. Chciałbym docelowo posiadać jedną kartę SIM (do telefonu) i jedną eSIM (do zegarka). Tak samo miałoby być w przypadku drugiej osoby z pakietu Rodzina. Czy w związku z tym przyjdzie mi zapłacić za aktywację / rejestrację / subskrybowanie którejś z kart, czy jeżeli dany numer posiada jedną kartę SIM i jedną eSIM (w moim przypadku każdy z dwóch numerów posiadałby jedną SIM, jedną eSIM), to wszystko jest bezpłatnie, i koszty ponoszę wyłącznie za pakiety?

*4. (pytanie gratis^^). Posiadam starter na kartę Orange, który aktywować mogę do końca tego roku (i chcę to zrobić). Cóż uczynić jak najmniejszym kosztem, by przypisany numer nie wygasł aż do momentu, gdy znajdę czas na przejście do Flex (jakoś do marca)?

 

Z góry dziękuję Wam wszystkim za wkład w temat!

Pozdrawiam 🙂

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Nowy Flex'owicz, pytania

1. obie karty muszą być na tę samą osobę. Dodatkowo można skorzystać z kodu polecającego i zyskać 30pln na numerze głównym. Numer w Rodzinie nie łapie się do promocji z polecaniem.

2. na 99proc tak - nie korzystam z blika, ale myślę, że to tylko różnica w wyborze opcji, ale może ktoś jeszcze to doprecyzuje.

3. Kartę dodatkową można mieć tylko w ofercie standardowej. Może się to wiązać z ewentuanymi niedogodnościami  opisywanymi m.in. tu. Numery w Rodzinie nie mogą mieć drugiej sim/esim (zegarek, tablet/telefon)

4. Jeśli zależy ci na numerze to ten starter należy aktywować przed końcem daty ważności, potem od razu aktywacja RWK - 3pln. Jeśli nie, to ja bym poczekał do marca - nie spotkałem się z sytuacją żeby operator od razu usuwał taki numer, na ogół jeszcze przez kilka miesięcy taki starter można aktywować (rekord miałem u fioletowych - 2 lata)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Nowy Flex'owicz, pytania

1. Numery na poszczegolne osoby, pozniej laczycie sie w rodzinie

2. Tak, mozna Blkiem

3. Nie ma oplat dodatkowych

4. Wlaczyc Rok Waznosci Konta https://www.orange.pl/kid,4002009319,id,4004230212,title,konto-wazne-rok,helparticle.html


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowy Flex'owicz, pytania

1. Numery muszą być na jeden PESEL.
3. Dla Rodziny chyba nie ma obecnie kart dodatkowych.

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Nowy Flex'owicz, pytania

1. obie karty muszą być na tę samą osobę. Dodatkowo można skorzystać z kodu polecającego i zyskać 30pln na numerze głównym. Numer w Rodzinie nie łapie się do promocji z polecaniem.

2. na 99proc tak - nie korzystam z blika, ale myślę, że to tylko różnica w wyborze opcji, ale może ktoś jeszcze to doprecyzuje.

3. Kartę dodatkową można mieć tylko w ofercie standardowej. Może się to wiązać z ewentuanymi niedogodnościami  opisywanymi m.in. tu. Numery w Rodzinie nie mogą mieć drugiej sim/esim (zegarek, tablet/telefon)

4. Jeśli zależy ci na numerze to ten starter należy aktywować przed końcem daty ważności, potem od razu aktywacja RWK - 3pln. Jeśli nie, to ja bym poczekał do marca - nie spotkałem się z sytuacją żeby operator od razu usuwał taki numer, na ogół jeszcze przez kilka miesięcy taki starter można aktywować (rekord miałem u fioletowych - 2 lata)

Anonim

Nie dotyczy

Nowy Flex'owicz, pytania

Czas odpowiedzi - niesamowicie szybki, dziekuję!! 🙂

 

* Brak konieczności podpięcia karty na samym początku - super duży PLUS 🙂 BLIK rządzi^^

* Jeżeli za dwie karty SIM (po jednej na numer w telefonie) i dwie karty eSIM (po jednej na numer w zegarku) nie trzeba płacić to dooobrze wiedzieć 🙂 Do tej pory każdy pisał co innego 😕

* Czyli darmowym SMS'em włączam rok ważności konta w ofercie na kartę. Gdy po paru miesiącach zdecyduję się na Flex, po prostu dokonuję rejestracji w aplikacji, i aktywność numeru zaczyna być "podtrzymywana" comiesięcznym opłacaniem pakietów, jeśli dobrze rozumiem 🙂

 

* Czyli jednak każda osoba ma ofertę na kartę Orange, zarejestrowaną na swoje dane. Jedno z nas w aplikacji dokonuje rejestracji, a później dodaje drugą osobę, i wszystko jest w 100% w porządku, przysługuje nam po 30GB pakietu danych (w zależności od oferty) (którym można się dzielić), Social Pass itd. itp. 🙂 Na początku myślałem, że obydwie karty muszą być na moje dane, by wszystko było w porządku^^

 

>>> Jeżeli z powyższych wszystko się zgadza, to dziękuję za wsparcie!! <<<

 

Pytanie chyba ostatnie, niezwiązane z Flex, a dotyczące wyboru własnego numeru... Chyba coś takiego było dostępne w Orange na kartę. Czy to prawda, że po włożeniu karty mam wtedy możliwość wybrania cyfr (oprócz pierwszych trzech), z których składać się będzie mój numer?

 

EDIT:
Widząc odpowiedzi pozostałych... czyli jednak każda SIM na jeden PESEL? 😛

I ważniejsze, czyli jednak druga osoba z rodziny nie mogłąby mieć swojego eSIM'a 😕 Nie ma szans, by to zmieniono?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowy Flex'owicz, pytania

Jeśli masz starter wybierz swój numer, to tak. Jak nie, numer na prepaidzie Orange można zmienić https://www.orange.pl/omnibook/zmiana-numeru-telefonu-w-ofercie-na-karte

Źle rozumiesz jedną rzecz. Za każdy numer płacisz plan - min 15 zł.
Na numerze głównym (plan min 25 zł) można mieć bezpłatnie kartę dodatkową z tym samym numerem.

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Nowy Flex'owicz, pytania

@Anonim  żeby była Rodzina, numery muszą być zarejestrowane na ten sam pesel. Karta główna to plan za min 25pln, karta w Rodzinie to plan za min 15pln (te 15 pln to tylko nolimit bez pakietu danych).

Każda karta ma swój własny transfer wynikający z planu lub zakupu albo przekazania. Tak, z numeru głównego można przekazywać gb na numery w rodzinie. Z numerów flexowych osób trzecich też można przekazywać gb.

Numer w Rodzinie może mieć aktualnie tylko jednego sima/esima. Czy to się zmieni - miejmy nadzieję że kiedyś tak 🙂 Jeśli jednak zależy ci na dwóch simkach do każdego numeru to trzeba założyć osobne konto dla każdego. Minusem jest pamiętanie o utrzymywaniu salda na każdym numerze i uciążliwa obsługa - przelogowywanie, zaletą możliwość skorzystania z kodów polecających dla obu numerów.

Aha, w przypadku dołączenie numeru w Rodzinie, ma on własny "okres rozliczeniowy" niezależny od numeru głównego. Obecnie jedyną możliwością żeby były one jak najbliżej jest przeniesienie numeru do Rodziny tego samego dnia co numer główny, bądź odnowienie planu na numerze głównym. A najlepiej o jak najbliższej porze dnia.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Nowy Flex'owicz, pytania

@Anonim  czy zapoznałeś się z odpowiedziami na pytania,  Pomoc na stronie Flexa?

To co pisali koledzy, jeżeli "Rodzina" to rejestracja na jedną osobę/firmę.

Takie drobne dopowiedzenie, aktywację kolejnego numeru "w rodzinie" przeprowadza się  w aplikacji i dopiero potem można "ją przekazać" drugiemu użytkownikowi. 

Anonim

Nie dotyczy

Nowy Flex'owicz, pytania

Heh, myślałem, że będzie to prostsza sprawa, tj. każdy ma swój numer, jedna osoba rejestruje się w aplikacji, dodaje obydwa numery, opłaca im pakiety, każdy ma swój eSIM itd. itp., a tutaj niekoniecznie 😛

 

Nawet więc, jeżeli chce się z bliską osobą opłacać pakiety jednocześnie, to nie warto być w Rodzinie... Wtedy każdy ma kartę na siebie, każdy ma SIM+eSIM. Bez wspólnego rozliczenia, jednak na lepszych warunkach chyba...


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Nowy Flex'owicz, pytania

Na obecną chwilę to tak wygląda.

Pamiętaj żeby na każdym numerze skorzystać z kodu polecającego:

https://nasz.orange.pl/t5/Oferty-polecane-przez/Polecaj-zarabiaj-z-Orange-Flex-kody-spo%C5%82eczno%C...

 

a poniżej instrukcja jak to zrobić, żeby nie przegapić.

https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/Polecaj-Orange-FLEX-kod-polecaj%C4%85cy/m-p/244269#M4309