Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie mogę wziąć nowego urządzenia. Mam usługę na firmę i już brałem 2 inne telefony. Co zrobić?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Nie mogę wziąć nowego urządzenia. Mam usługę na firmę i już brałem 2 inne telefony. Co zrobić?

Witam, chciałem wziąć na firme s24 ultra ale system wymusza wpłatę 2/3 wartości co jest dla mnie bez sensu. Chciałem spłacić raty pozostałe na obecnym urządzeniu na raz ale konsultant w salonie stwierdził że to nic nie da bo system i tak będzie widział ratę w systemie 🙆‍♂️ więc mogłoby wyjść na to ze splace obecny telefon a nowego i tak nie dostanę 😅 mam wzięte na firme jeszcze dwa laptopy I od początku umowy 2szt s23 ultra. We wrześniu chciałem dołożyć dwa abonamenty z urządzeniami to już wiem że to chyba abstrakcja 🤣 miesieczna fakture mam nie mała i nigdy nie mialem zaległości. Czy ktos mi umie doradzic co zrobic ? Czy zostanie mi kolejne urządzenia wziąć u konkurencji czego bardzo nie chce bo nie po to wszystko brałem w Orange żeby teraz być zmuszonym zmieniać obóz 😞

10 ODPOW. 10

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13753
  • 56563
  • 669

Nie moge wziac nowego urzadzenia

 @Raczyk13  poszukaj oblatanego konsultanta dla biznesu. Może masz dedykowanego opiekuna? Niech kombinuje 

Dla operatora i systemu jesteś widać niewiarygodny finansowo 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Nie moge wziac nowego urzadzenia

  1. Nie znalazłem nigdzie w aplikacji nic o dedykowanym opiekunie. No tak 1400zl miesięcznie rachunku płaconego bez opoznień, wszystkie bazy typu bik czy krd zielone faktycznie czynią  mnie podejrzanym klientem 🙂

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13753
  • 56563
  • 669

Nie moge wziac nowego urzadzenia

@Raczyk13  teraz o tym czy stać Ciebie na nowy sprzęt nie decyduje człowiek, a algorytm w systemie. Stąd system blokuje, bo konsultant to dla planu by Ci i 34 takie urządzenia sprzedał. Historia opłat i Twoje usługi składają się na obraz klienta i czegoś widać tam przy tej kwocie brakuje...jak długo masz usługi? Staż to jedna ze składowych opinii o Tobie 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Nie moge wziac nowego urzadzenia

Telefony + abo od lutego 2023, laptopy od 4 miesiecy, koniec umow na maj 2025 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13753
  • 56563
  • 669

Nie moge wziac nowego urzadzenia

@Raczyk13  jeśli to pierwsze umowy, to tu  myślę, że za krótki termin stażu u operatora wymusza takie zapisy o limicie na zakup urządzeń , aby chronić operatora przed fraudem 

Konsultanci powinni to ewentualnie chyba wiedzieć i wyjaśnić 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 12
  • 0

Nie moge wziac nowego urzadzenia

Pytałem czy dobranie kolejnego abo na 3 lata lub przedłużenie obecnych dwóch coś zmieni i dostałem odpowiedź że to bez znaczenia 🫠


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13753
  • 56563
  • 669

Nie mogę wziąć nowego urządzenia. Mam usługę na firmę i już brałem 2 inne telefony. Co zrobić?

@Raczyk13  tu chodzi bardziej o saldo konta, a nie o przyszłe zyski...

W przypadku fraudu przyszłych zysków i tak nie będzie, a bilans obecnych będzie ujemny. Może stąd obostrzenia? 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5834
  • 23748
  • 200

Nie mogę wziąć nowego urządzenia. Mam usługę na firmę i już brałem 2 inne telefony. Co zrobić?

@Raczyk13 

Pytasz w tytule "co zrobić?"

Nie bardzo rozumiem czemu postrzegasz odmowę kredytu na zakup sprzętu ze strony operatora telekomunikacyjnego jako utrudnienie funkcjonowania firmy. Od kredytów są banki, nie firmy telekomunikacyjne. A zadłużanie firmy to też taki sobie pomysł. Mechanizmy utrudniające nadmierne zadłużanie to nic nowego, zamiast się na nie obruszać zastanów się czy czasem coś nie jest na rzeczy.

Na samym końcu rzecz sprowadza się do tezy: jeśli cię na coś nie stać, to nie powinieneś tego kupować. Skoro musisz wziąć kredyt żeby kupić, a wiarygodni kredytodawcy kredytu nie chcą Ci udzielić, to z definicji Cię nie stać. Odpowiadając na tytułowe pytanie: albo zrezygnować z zakupu, albo wziąć kredyt gdzie indziej, albo kupić za gotówkę, relokując kapitał. Wyobrażam sobie że mógłbyś np. wziąć kredyt na hipotekę, albo pożyczyć pieniądze od mafii, czego pewnie nie tyle nie możesz co nie chcesz zrobić, i słusznie. Więc pozostaje obejść się smakiem.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2160
  • 12185
  • 54

Nie moge wziac nowego urzadzenia


@Raczyk13napisał(-a)
  1. Nie znalazłem nigdzie w aplikacji nic o dedykowanym opiekunie. No tak 1400zl miesięcznie rachunku płaconego bez opoznień, wszystkie bazy typu bik czy krd zielone faktycznie czynią  mnie podejrzanym klientem 🙂

Opiekuna musisz poszukać sobie sam, nawet nieautoryzowany salon Orange się tym zajmuje 😎