Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Limit na usługi Premium w Orange Flex


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Limit na usługi Premium w Orange Flex

Co prawda @Piotrekk85 w tym temacie opowiadał o usługach premium, ale dzisiaj w związku z testami Orange Flex chciałbym nieco rozszerzyć temat.

Na pierwszy rzut oka, w aplikacji nigdzie nie mamy informacji o tym czy i jak możemy skorzystać z usługi wysokopłatnej. Jedynie w zakładce Pomoc mamy informację o miesięcznym limicie. Brakowało mi wyjaśnienia jak uruchomić odpowiednią funkcję, dobrze że robi to się w bardzo prosty sposób 🙂
Screenshot_20191107-054713.jpg
Aby móc skorzystać z usług premium musimy dodać środki do odpowiedniej przegródki z naszej karty kredytowej. Zakładka gdzie możemy to zrobić odblokowuje się po pierwszej próbie skorzystania z zawartości.
Screenshot_20191106-190859.jpg
Tutaj ważna uwaga, jako pierwszą rzecz wysokopłatną postanowiłem zakupić kryształki w grze typu freemium (czyli gra darmowa, gdzie za prawdziwe pieniądze możemy zakupić walutę wirtualną, która pozwala np na szybsze budowanie farmy). Jak się jednak okazało opcja "dolicz do rachunku" nie działa dla Orange Flex.
Screenshot_20191107-054233.jpg
Skoro nie mogłem zostać potentatem w wirtualnym świecie gry na telefonie, postanowiłem zostać milionerem w prawdziwym życiu i wysłałem SMSa na loterię organizowaną przez jedną ze stacji radiowych.

Screenshot_20191107-054337.jpg

 

Po nieudanej próbie wysłania wiadomości, otrzymałem notyfikację z aplikacji z informacją co zrobić aby korzystać z usług premium.

Screenshot_20191107-054358.jpg

 

Pojawiła się upragniona zakładka "Premium", gdzie postanowiłem zaszaleć i od razu doładować się za 40zł. Niestety nie udało się to, gdyż miesięczny limit zgodnie z Cennikiem wynosi 35 zł. Niestety w przeciwieństwie do usług abonamentowych i tradycyjnych prepaid, nie da się tego limitu zwiększyć ( co potwierdziła też przemiła konsultantka na czacie).
Screenshot_20191107-054536.jpg
Doładowałem się więc kwotą 35 zł i ponowiłem próbę wysłania SMSa. Tutaj już nie było problemów i cały dzień zwiększałem swoje szanse na wygraną oczekując telefonu od redaktora z Radia.

 

Screenshot_20191107-054702.jpgScreenshot_20191107-133610.jpg

 

 

 

Postanowiłem też sprawdzić, czy uda mi się oszukać system i po wykorzystaniu części środków ponownie je uzupełnić do limitu. O dziwo z tym nie było problemów i dodałem kolejne 5 zł do swojego wirtualnego portfela.

 

Screenshot_20191107-151903.jpg

 

Było to jednak złudne zwycięstwo, gdyż po wykorzystaniu 35 zł dalsze korzystanie z usług premium zostało zablokowane i otrzymałem stosowny komunikat w aplikacji.

Screenshot_20191107-132420.jpg

Niestety nie udało mi się wygrać w loterii, a że wykorzystałem swój miesięczny limit, to na kolejną szansę muszę czekać do przyszłego miesiąca. A jeśli uznam, że nie chcę już korzystać z usług premium, w każdej chwili mogę niewykorzystane środki zwrócić na swoją kartę kredytową.

 

Podsumowując, korzystanie z usług premium w Orange Flex jest dość proste, ale wymaga kilku świadomych działań z naszej strony aby w ogóle uruchomić taką możliwość. Limit 35 zł jest z jednej strony dobry, bo zabezpiecza nas przez wydaniem połowy wypłaty na rozmowy z infolinią kolejową, ale wg mnie powinna być opcja zwiększenia limitu w trakcie kontaktu z konsultantem. Minusem jest też brak możliwości skorzystania z opcji "dolicz do rachunku", ale tego nie ma też w tradycyjnych prepaidach, więc nie jest to wielkie zaskoczenie.

1 ODPOWIEDŹ 1

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 707

Limit na usługi Premium w Orange Flex

Aktywacja zakładki premium można również uruchomić wykonując połączenie na infolinię, np 510 100 100. 

Takie połączenie tez jest liczone z konta premium. Dzwoniąc na BOK Orange koszt połączenia wynosi 0,29 PLN za minutę połączenia.