Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Limit na numery Premium


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

Limit na numery Premium

Aby wykonać połączenia na numery Premium (rozdział VI cennika) należy zasilić w aplikacji Flex dodatkową (ponad abonament)  kwotą pozycję "Środki na usługi Premium" w zakładce PREMIUM.

Natomiast na pozycji (aplikacji Flex) "Mój Profil"/"Usługi Premium" widnieje informacja o limicie środków w kwocie 35 zł, które miesięcznie można przeznaczyć na usługi Premium.

 

Pytanie brzmi:

Czy limit miesięcznych wydatków na usługi Premium dotyczą również numerów Premium ?

 

Przyznam, że na czacie Flex'a otrzymałam pozytywną odpowiedź na tak zadane pytanie, ale trudno mi w to uwierzyć, że Orange ogranicza użytkownikom możliwości wykonania połączeń. OK, są to połącznia Premium, ale zawsze to po prostu połączenia, czyli podstawowa funkcjonalność telefonii komórkowej, wręcz sens jej istnienia - gdzie tu szukać przekonującego uzasadnienia?

 

 

 

 

13 ODPOW. 13

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Limit na numery Premium

@KrzychuL mysle ze ochrona przed np. nieswiadomym i niekontrolowanym uzywaniem numerow Premium jest wystarczajacym uzasadnieniem


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Limit na numery Premium

@KrzychuL pod tym kontem FLEX ma fajne zabezpieczenia. Maksymalnie 35 PLN miesięcznie i koniec. Jak nie masz środków na koncie premium, to nawet nie zadzwonisz na infolinię 510 100 100.

Dla mnie takie zabezpieczenie jest lepsze jak w ofercie na kartę. O abonamencie już nie wspomnę. Musisz świadomie konto premium zasilić i wiesz, że nie nic więcej nie zostanie pobrane.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

Limit na numery Premium

@byczyn_86 

Chwila - nieświadomym i niekontrolowanym ?

Jak to?

Przecież w "Mój Profil/Karty SIM" w pozycji "Ustawienia numeru" mamy kontrolę nad chyba najbardziej zasobożerną finansowo grupą numerów, z których możemy korzystać bądź zabezpieczyć się przed ich (nawet) przypadkowym wykorzystaniem.

Ponadto do realizacji połączeń na numery Premium służy budżet Premium, nad którym posiadamy pełną kontrolę - możemy go zasilać, a także wycofywać te środki. Zatem nie ma powodu, aby twierdzić, że coś się dzieje przypadkowo bądź w sposób niekontrolowany.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

Limit na numery Premium

@ketrasaArtur 

Przyznaję, że Flex posiada kapitalne zabezpieczenie, ale w przypadku numerów Premium takie ograniczenie jest niezasadne, nadmiarowe.

Wyobraźcie sobie proszę, że próbuję zebrać dla mnie bardzo istotne informacje, aby podjąć właściwą decyzję w nieprzekraczalnym terminie. W tym celu wykorzystuje liczne infolinie i środki w budżecie Premium w wysokości 35 zł zostały tym sposobem wykorzystane. Co powinienem w tej sytuacji zrobić ?

 

Jaki to ma sens - nawet z punktu widzenia operatora. Rozumiem jeśli taki limit dotyczy transferu - bo wówczas klient będzie musiał rozważać skorzystanie z droższego pakietu. OK, to jest racjonalne. Ale w tym przypadku - numerów Premium - będzie rozważał zmianę oferty, może nawet operatora. To ma sens ?

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Limit na numery Premium

Pamiętaj, że flex powstał do płatności kartą. Przy kartach i przed covidem był dobrze działający chargeback. Mogło generować to fraudy. Obecnie trochę się to zmieniło.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

Limit na numery Premium

@Piotrekk85 

Pamiętaj, że flex powstał do płatności kartą.

OK, będę starał się nie zapomnieć, ale i tak nie przynosi to odpowiedzi na postawione pytania tj. w moim odczuciu nie jest wystarczającym uzasadnieniem.

Wybacz otwartość stanowiska.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Limit na numery Premium

Przeciętny klient operatora telko jak nadzwoni na premium to musi zapłacić. Przy płatności kartą możesz skorzystać z chargebacku. Przed covidem banki dosyć lajtowo zwracały środki często bez kontaktu z usługodawcą. Była extra kasa. Obecnie tego już nie ma.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

Limit na numery Premium

@Piotrekk85 

Środki w wysokości 35 zł również mogą podlegać temu mechanizmowi tj. chargeback - żądania zwrotu środków za niewłaściwie lub po prostu niezrealizowaną usługę.

Gdyby uznać zasadność takich obaw to w przypadku innych ofert Orange konsekwentnie również powinny być wprowadzone takie limity/zabezpieczenia. OK to tylko 35 zł, ale jednak to pieniądz.

Jak pisałem powyżej - takie zabezpieczenia (dostępność połączeń na numery specjalne zarządzane przez użytkownika) są dostępne w ofercie Flex na wzór innych ofert Orange. Natomiast limit 35 zł jest pewnego rodzaju kuriozum nie mającym przykładu w innych ofertach.

Spodziewam się, że jest to bardziej przeoczenie niż celowy zabieg - jeśli rzeczywiście obowiązuje - jeszcze nie otrzymałem potwierdzenia wprost.

 

Nie będę udawał, że dobrze znam i rozumiem ten proceder, o którym pisałeś. Mam jednak nadzieję, że moje stanowisko nie jest bezzasadne.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Limit na numery Premium

Nie do końca. 35 zł to kwota ustalona w prawie telekomunikacyjnym. Chargeback przy świadomej rezygnacji z ochrony na dziś nie jest już możliwy. Banki za dużo straciły.