Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

IPV6 vs IPV4


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 243
  • 2

IPV6 vs IPV4

@IreneuszCD tak, zgłosiłem problem, ale do O a nie do Apple, bo to O broszka. Na razie przysłali smsa z numeru tekstowego, na który nie da się odpisać, z pytaniem na jakiego maila wysłać ustawienia, bo jakimś cudem nie znają mojego maila...
Miałem na myśli uściślenie tego co napisałeś o tym, że "na danym obszarze nie ma ipv6" w kontekście używania urządzenia mobilnego?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

IPV6 vs IPV4

@the_woocash sieć GSM ma część szkieletu opartego na ipv4 i teraz powoli się to zmienia, bo modernizują nadajniki, by 5G było ogólnie dostępne, na Śląsku był problem z ipv6 na danych mobilnych po LTE, teraz problem ustąpił, bo 5G poszerza zasięg, jakby opłaty za usługi wzrosły 10 krotnie, to pewnie proces byłby szybszy, bo Unia czy rząd raczej tego nie sfinansują 😎


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 243
  • 2

IPV6 vs IPV4

@IreneuszCD aha, ok. Dzięki za wyjaśnienie co oznacza, że "na danym obszarze nie ma ipv6".


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1787
  • 8680
  • 66

IPV6 vs IPV4


@the_woocashnapisał(-a)

@agat13 Hm, na moim, IPv4 działa idealnie u innego operatora. Co więcej nawet w O, jeśli masz ustawienia dla Hotspotu osobistego, też działa on idealnie na IPv4.


Tak ma wyglądać konfiguracja w Orange czy nju na iPhonie (na pewno dla systemu 15, 16 i 17):

IMG_6835.png


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 243
  • 2

IPV6 vs IPV4

@Samotnick zastanawiające zatem czemu pomoc techniczna Flex wysyła instrukcje nieprawidłowe, i czemu na stronie O, też podają nieprawidłowe dane <facepalm> https://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-internetu-mms-sms-w-telefonie

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1787
  • 8680
  • 66

IPV6 vs IPV4

@the_woocash Moim zdaniem na stronie są prawidłowe informacje, przynajmniej jeżeli chodzi o iOS.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 243
  • 2

IPV6 vs IPV4

Orange przysłało profil (oczywiście z innego adresu mailowego niż używany do obsługi zgłoszeń na codzień, niepodpisany cyfrowo i z opisami po francusku), który po zainstalowaniu w telefonie umożliwił uzyskanie IPv4. Niestety w zamian internet całkowicie umiera kilka razy na dobę, pomaga tylko restart bądź odpięcie się od sieci i ponowne podpięcie...

Kolejne zgłoszenie w trakcie 😕


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32446
  • 36829
  • 1370

IPV6 vs IPV4

A co chcesz osiągnąć? Dostęp do każdego apn nie jest gwarantowany na każdym urządzeniu. Jest kilka profili dla iPhone i nikt Cię nie przełączy bez powodu.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

IPV6 vs IPV4

@the_woocash pisałem byś skorzystał ze wsparcia Apple, prześlą ustawienia, lub zrobić reset tych ustawień i telefon pobierze je sam, inna sprawa, iPhone wymaga ipv6 i tylko jak nie ma tego protokołu to korzysta z ipv4, dzieje się to automatycznie, jak tego nie ogarniasz to zmienić telefon pozostaje.

Na iPhone warto używać e-sim, mniej problemów jest.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 243
  • 2

IPV6 vs IPV4

@Piotrekk85 chciałbym osiągnąć stan który miałem przed zmianą przez O ustawień dla mojej karty, czyli stan w którym działa internet, i działa on też po IPv4. Tak jak pisałem, to O przesłał mi profil z ustawieniami, nie oczekuję, że "ktoś" mnie przełączy "bez powodu".

@IreneuszCD Pisałeś by pisać do Apple by przesłali ustawienia - nie prześlą, bo to nie oni je tworzą, nie oni je znają i nie oni są za nie odpowiedzialni. Pisałeś, by zresetować ustawienia - wielokrotnie to robiłem, reset przeprowadzany jest zawsze do ustawień takich, jakie w profilu udostępnił operator, czyli O. iPhone nie wymaga IPv6. Używam esim, nie ma to żadnego znaczenia dla tego problemu.