Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Flex - dołączenie teraz, a późniejsze przeniesienie numeru z innej sieci.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 18
  • 0

Flex - dołączenie teraz, a późniejsze przeniesienie numeru z innej sieci.

Witam 🙂

 

Czy orientuje się ktoś, czy jeśli zasubskrybuje teraz Flexa wybierając nowy numer to czy po jakimś czasie będę mógł ten numer zastąpić innym, swoim przenoszonym z innej sieci?

 

W sensie zostawić całą usługę, dodatkowe karty SIM etc tylko "podmienić" główny numer?

 

 

 

15 ODPOW. 15

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

Flex - dołączenie teraz, a późniejsze przeniesienie numeru z innej sieci.

@rafmik Niestety, takiej zamiany wykonać nie można. Trzeba wtedy zakończyć plan i przenieść numer na nowe konto, nowy plan.

Można co najwyżej można wymienić numer na nowy, wybierając z proponowanej listy numerów.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 18
  • 0

Flex - dołączenie teraz, a późniejsze przeniesienie numeru z innej sieci.

To jeszcze przy okazji zapytam - jak zamówię kartę to od kiedy liczona jest ona jako aktywna (i pobiera opłatę)? Od dnia odbioru karty, czy od dnia jej fizycznego połączenia z siecią (włożenie do telefonu)?

 

Ile czasu zajmuje (od zamówienia) otrzymanie drugiej karty SIM (tylko dla danych).

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Flex - dołączenie teraz, a późniejsze przeniesienie numeru z innej sieci.

Data aktywacji usługi w aplikacji się liczy.

Karta przychodzi w typowych dla kuriera czasach. Góra dwa, trzy dni a może być i jeden. Szybciej tylko w salonie. Jeśli eSIM to pewnie da się od ręki (czyli jeszcze szybciej), ale nie sprawdzałem.

BTW: desygnację karty (dane/ogólna) określa się dopiero przy jej aktywacji w aplikacji.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

Flex - dołączenie teraz, a późniejsze przeniesienie numeru z innej sieci.

@rafmik jeżeli numer jest przenoszony z innej sieci i dostarczenie karty SIM FLEX zaplanowane jest kurierem, to karta SIM jest wcześniej dostarczana, niż aktywowany plan.

W przypadku przenoszenia numeru Orange do FLEX, to aktywacja planu jest na tej samej karcie SIM i nie ma potrzeby wymiany.

Czas dostarczenia karty SIM około 1 - 2 dni robocze.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3217
  • 7474
  • 136

Flex - dołączenie teraz, a późniejsze przeniesienie numeru z innej sieci.

Karta jest aktywna od dnia opłacenia Planu. W przypadku przeniesienia od dnia przeniesienia + opłacenia planu. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 18
  • 0

Flex - dołączenie teraz, a późniejsze przeniesienie numeru z innej sieci.

A, czyli mogę spokojnie zamówić kartę, a ją aktywować (i odpalić plan), za np 2 tygodnie?

Czy mogę od razu zamówić dwie karty (jedna główną i drugą dla danych)? Czy najpierw muszę zamówić główną, ją aktywować i dopiero zamówić kolejną kartę?

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2068
  • 11667
  • 52

Flex - dołączenie teraz, a późniejsze przeniesienie numeru z innej sieci.

@rafmik możesz od razu zamówić 2 karty sim 😉

Tak bez kuriera, 2 karty sim Orange prepaid za 5 czy 10 zł, wykorzystać to co na karcie i przenieś do FLEX 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

Flex - dołączenie teraz, a późniejsze przeniesienie numeru z innej sieci.

@rafmik przejdź do salonu Orange i weź kilka starterów FLEX. Nie musisz się wtedy zastanawiać, a wymianę, aktywację nowej, czy kolejnej karty SIM dokonasz w dowolnym momencie. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 18
  • 0

Flex - dołączenie teraz, a późniejsze przeniesienie numeru z innej sieci.

Te starter są bezpłatne? 

Trochę się pospieszyłem i zamówiłem już pierwszą kartę w aplikacji. I nie mam teraz opcji domówienia drugiej (domyślam się, ze to będę mógł zrobić po aktywacji pierwszej, tej głównej).

Czy mogę np wziąć to drugą jako starter z salonu Orange i ją po prostu podpiąć po aktywacji głównej karty?

 

Tą drugą kartę muszę mieć w piątek najpóźniej 😕