Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ucieczka z Flex przez Orange na kartę do nju…


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 107
  • 0

Ucieczka z Flex przez Orange na kartę do nju…

W związku z planowaną kolejną podwyżką w Orange Flex planuję przenieść numery: swój (Orange Flex) i Mamy (a2mobile) do subskrypcji w nju dla pary, za 19 zł na osobę. W związku z tym, muszę przekazać Mamie swój numer, bo do subskrypcji dla pary w nju można przenieść tylko 2 numery zarejestrowane na tę samą osobę. Ale wcześniej muszę na chwilę przenieść numery Mamy z a2mobile do Flexa, bo żeby przekazać jej swój numer, ona musi mieć swój numer we Flex. To mnie będzie kosztowało 5 dych — trudno. Żeby aktywować przeniesiony numer do niej, będę musiał jej wykupić najtańszy plan, czyli kolejne 3 dychy w plecy — no, też trudno. Na szczęście, przy przeniesieniu numeru z a2mobile do Flex pierwszy miesiąc jest za 1 zł, ufff… Potem przeniesienie obu numerów do Orange na kartę, bo z Flexa bezpośrednio się nigdzie przenieść nie da. Włączenie "bez limitu" dla obu numerów na pierwszy miesiąc (w oczekiwaniu na umowę od nju) to koszt 15 zł x 2 = 30 zł. Razem 110 zł… To już wszystko, czy jeszcze o czymś zapomniałem?

22 ODPOW. 22

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18491
  • 52947
  • 716

Ucieczka z Flex przez Orange na kartę do nju…

@Charlie_Sorrow zmianę właściciela numeru możesz wykonać w ofercie na kartę, jest taniej, ale trzeba udać się do salonu. Nie musisz numeru Mamy przenosić do FLEX, no chyba, że wszystko chcesz zrobić online, bez udziału salonu.

Do nju subskrypcja możesz aktywować do pięciu numerów, nie tylko dwa.

 

Skoro planujesz swój numer przekazać Mamie, to przy przenoszeniu z FLEX do oferty na kartę wtedy zrobić przepisanie. Numer Mamy najlepiej przenieść od razu z a2mobile do nju. Po co sobie generować niepotrzebne koszty, natomiast Twój numer dołączy po przepisaniu na Mamę.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2024
  • 5482
  • 184

Ucieczka z Flex przez Orange na kartę do nju…

@ketrasaArturPrzerejestrowanie numeru w Orange na kartę również 50 zł.

Najtaniej to będzie przenieść numer do nju na kartę. Tam przerejestrowanie jest bezpłatnie. Wykona to tylko salon Orange. Potem z nju na karę do nju abonament.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8422
  • 64

Ucieczka z Flex przez Orange na kartę do nju…

@Charlie_Sorrow Ja bym najpierw przeniósł mamę do nju na abonament, ponieważ są trzy miesiące za darmo dla przenoszonych numerów. W tym czasie ogarniesz przejście z flexa na kartę, mamie będzie leciał staż w nju. Potem oba numery do subskrypcji.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 107
  • 0

Ucieczka z Flex przez Orange na kartę do nju…

Niestety, wspólna wizyta z Mamą w salonie Orange odpada. Muszę wszystko załatwić zdalnie, więc cesja numeru przez Orange Flex jest jedyną możliwą opcją.

Czy dobrze rozumiem, że abym mógł korzystać z przeniesionego na Mamę numeru na swoim telefonie, to w sumie potrzebujemy dwóch nowych starterów?

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18491
  • 52947
  • 716

Ucieczka z Flex przez Orange na kartę do nju…

@Charlie_Sorrow jeżeli migrację między ofertami robisz w ramach oferty Orange, to wszystko odbywa się na tej samej karcie SIM. Nie ma potrzeby aktywowania kolejnej karty SIM. W przypadku przeniesienia Mamy numeru do NJU, dostaniesz starter kurierem. Przepisanie numeru na nowego właściciela zrób we FLEX, jak planowałeś i nadal zostaje ta sama karta SIM.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 107
  • 0

Ucieczka z Flex przez Orange na kartę do nju…

Czyli tylko Mama będzie potrzebowała nowego startera?

 

Dopytam jeszcze o weryfikację tożsamości w przypadku przejścia do Flexa. Czy jest możliwość zrobienia tego przez mojeID, bez robienia selfie? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18491
  • 52947
  • 716

Ucieczka z Flex przez Orange na kartę do nju…

@Charlie_Sorrow bo tylko Twoja Mama przechodzi od innego operatora.

Jak dobrze pamiętam, powinno wystarczyć MojeID. Jeżeli weryfikacja nie przejdzie, trzeba będzie zrobić selfie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 107
  • 0

Ucieczka z Flex przez Orange na kartę do nju…

Często weryfikacja przez mojeID się nie udaje?

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18491
  • 52947
  • 716

Ucieczka z Flex przez Orange na kartę do nju…

@Charlie_Sorrow u mnie przechodziło bez problemów. Córka miała odmowę, ale to pewnie z tego powodu, że jeszcze jest niepełnoletnia.