Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Flex, czyli - czy leci z nami pilot ?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 17
  • 0

Flex, czyli - czy leci z nami pilot ?

Niech sobie to każdy użytkownik Flexa przeczyta, bo może znajdzie się kiedyś w takiej sytuacji ...

 

Jestem użytkownikiem Flexa od kilku długich miesięcy.

Jako, że z płatnościami wywiązuje się uczciwie, to zawsze środki miałem na rachunku w banku przygotowane na doładowanie.

Prawie zawsze, bo dwa dni wstecz wyleciało mi to z głowy, a że była godzina 19, to nie bardzo chciało mi się iść do wpłatomatu. Postanowiłem zasilić rachunek w dniu kolejnym, z samego rana, więc Flex mógł ponowić płatność już nawet o godzinie 10.

Co dziwne, w dniu poboru opłat, ponowił próbę wyrwania pieniędzy z rachunku pięciokrotnie. Oczywiście bez skutku, bo środków nie było.

Niestety minęły 24h i po pieniądze nie zgłaszał się już ponownie, za to odciął mnie od świata wyłączając połączenia głosowe i internet.  😱 ☠️

 

W ten sposób nie mogłem nic zrobić. Nie używam WiFi. Nie mogłem wykonać przelewu, bo jak potwierdzić operację jeśli sms do nas nie dojdzie ... Nie mogłem wykonywać połączeń ani odbierać ...masakra.

Wybrałem się do salonu Orange, a tam poinformowano mnie, że nie uzyskam pomocy, bo Flex to usługa którą od A-Z "załatwia" się w sieci. 🙉

Dramat !

Zorganizowałem dodatkowe połączenie internetowe na zasadzie wifi i połączyłem się z konsultantem Orange Flex. Stwierdzili, że to wina mBanku. 

Co na to mBank? Poinformował, że nie było próby pobrania pieniędzy z konta. 

Cyrk.

To całe zamieszanie trwało ..cały dzień. 

Polecono mi abym spróbował zasilić konto Flex poprzez Blik..ale ja Bliku nie miałem, a do jego uruchomienia po blokadzie jaką samodzielnie nałożyłem, bo mnie wkurzał, potrzebowałem ...połączenia głosowego z bankiem, które Flex zablokował  🤣 😱

Musiałem kupić prepaida, zarejestrować kartę i dopiero w ten sposób aktywować Blika.

Gdy już wróciłem do domu, zasiliłem konto Blikiem i dostęp do świata odzyskałem.

 

Pytam - czy problemem było by dla Orange, aby nie blokować usług chociaż 48h ? Już nie mówię o wykonywaniu połączeń, ale chociaż odbieraniu ! 

To mój numer służbowy na którym siedzi masa klientów(apteki). W dodatku w słuchawce, dzwoniący na mój numer otrzymywał informację - numer wyłączony czy coś w tym stylu ... W gratisie dostałem łatkę nie płacącego rachunki na czas ...

Odechciało mi się tej sieci

16 ODPOW. 16
Anonim

Nie dotyczy

Flex, czyli - czy leci z nami pilot ?

@michalkierowca  korzystając z Flex godzisz się na zasady panujące w nim, nie rozumiem jednego, numer masz ważny i nie masz na koncie na 2 płatności, to spora beztroska, mając firmę przywiązuje wagę do drobiazgów, jedynie coś niezależne ode mnie, może mnie zaskoczyć, fakt ze pełna blokada karty powinna być po 48 godz, ale oferta fajna i czy warto ją porzucać 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12956
  • 53217
  • 617

Flex, czyli - czy leci z nami pilot ?

@michalkierowca Aż się chce powiedzieć: " Spokojnie, to tylko awaria"...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7466
  • 136

Flex, czyli - czy leci z nami pilot ?

@michalkierowca , teraz po tym czasie wystaczy odnowić ponownie Plan jeśli są środki na koncie. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 17
  • 0

Flex, czyli - czy leci z nami pilot ?

Jako zasadę potraktowałem zasadę ponownego pobrania pieniędzy na dzień kolejny.

Nie korzystam z tego rachunku. 

Jestem starej daty, wolę gotówkę. 

Nie mam firmy.

 

Po prostu ktoś kto ustalał zasady Flexa, powinien brać pod uwagę różne sytuacje.

Co jeśli bank miał by awarię ?  Skończyło by się w  ten sam sposób.

Dlatego te 48h dostępności do usługi odbierania połączeń powinno być podstawą. 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Flex, czyli - czy leci z nami pilot ?

@michalkierowca  pomysł wypada w stosownym dziale zrobić, Flex się rozwija, to powinni to uwzględnić, ja mam abo i prepaid, jakoś do Flex się na razie nie przekonałem. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 17
  • 0

Flex, czyli - czy leci z nami pilot ?

I tu właśnie pojawił się problem.

Pierwszy to odcięty internet w smartfonie, a wąski lejek w aplikacji Flexa jedynie co robi, to zawiesza aplikację lub wylogowuje. 

Próba odnowienia planu kończyła się kilkukrotnie bez skutku, bo apka Flexa informowała, że środki nie zostały przekazane. Dodajesz kartę z rachunku, aktywujesz, kupujesz pakiet i d...

mBank odpowiadał, że nie ma w ich systemie prób pobrania opłaty. Tak, dobrze słyszysz, klikasz w apce Flexa, a bank nie odnotowuje żadnych ruchów na koncie. 

Rozumiesz? 

Odinstalowałem Flexa, wyczyściłem cache, zainstalowałem, zalogowałem poprzez email, bo przez numer nie możesz(nie otrzymasz kodu smsem, bo jestem wyłączony haha)

I kupujesz w apce Flexa Odnowienie Planu.

Bezskutecznie.

Dopiero doładowanie Blikiem pomogło. 

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3214
  • 7466
  • 136

Flex, czyli - czy leci z nami pilot ?

Sporo osób i starszych i młodych korzysta, więc nie ma co się zniechęcać 😉 Pozostaje abonament w takim wypadku, ale proponuje się zastanowić, bo oferta dobra, a środki same się pobierają. Ale myślę, że pomysł awaryjny do 2 dni jest do rozważenia. 😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Flex, czyli - czy leci z nami pilot ?

Telefon służbowy, to wypadałoby wykupić abonament a nie bawić się we Flexa. We Flexie masz taniej i więcej korzyści, ale też musisz systematycznie mieć kasę na koncie, by odnowić. Tak samo jak w prepaidzie jak wykorzystasz kasę, to nie zadzwonisz, jak nie masz pakietu, tak samo tutaj, nie odnowiło się - jesteś odcięty.

Anonim

Nie dotyczy

Flex, czyli - czy leci z nami pilot ?

@michalkierowca  czekanie do końca z przelewem, to proszenie się o kłopoty, zapomni się przelać kasę, czy jakaś awaria i pozamiatane, ja robię wszystkie przelewy kilka dni wcześniej, jak jest faktura to i płatność leci, fakt ze blokada we Flex za szybko działa, ale można 2 dni czy dzień wcześniej środki na płatności uzupełnić, więc nie ma co narzekać, wina tak 50/50 jest klient/ Flex.