Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2020
  • 6224
  • 69

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex


@Anonimnapisał(-a)

@MichałSz  zauważam różnicę w jakości dźwięku, skoro dublowanie numeru to stwarza, to zrezygnujcie z e-sim w zegarku. Bo e-sim w Orange czy Flex działa jak trzeba i połączenia głosowe też, jedynie jak telefon ma usterkę czy kiepski sygnał jest, to dźwięk może być kiepski w słuchawce. 


Ehm, @Anonim przypominam Tobie i dla nowych w tym wątku, że problem z jakością połączeń głosowych występuje tylko w przypadku korzystania z dwóch kart sim/esim ustawionych do połączeń głosowych. W przypadku gdy druga karta sim/esim jest tylko internetowa, jakość połączeń jest bez zarzutu. (stan na luty 2022)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 133
  • 2

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

Czy nic się nie zmieniło w temacie i połączenia przychodzące nadal mają fatalną jakość bez HD Voice w konfiguracji z eSIM dodatkową na tym samym numerze?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 47
  • 0

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

Tak, na tą chwilę jest to samo.

 

Problem jednak jest dość dziwny i trudny do "odwszawienia" , bo np. są kombinacje dzwoniący-odbierający, gdzie np.:

- jakość dźwięku jest fatalna przez pierwsze 1-2 sekundy, następnie jakość się poprawia

- odbierający jest w Orange Wifi, wtedy problem raczej nie występuje. 

- są momenty że jest zupełnie ok

- są też takie, że nie jest ok i nigdy jakość nie wskakuje na tą lepszą. 

 

Problem występuje tak samo przy odbieraniu połączenia z zegarka jak i telefonu, nie ma też znaczenia która karta w telefonie robi za kartę "data". 

 

Ciężko tu cokolwiek zawęzić, bo problem różnie występuje w zależności od dzwoniącego (jaki operator i jaka lokalizacja) jak i odbierającego (jaka lokalizacja odbierającego) 

 

Chętnie bym to podebugował w jakimś labie 😛 

 

Moje zgłoszenie sprzed jakiegoś czasu zostało zamknięte z informacją, że nie wykryto problemu 😞 No cóż. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 27
  • 0

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

Już trochę czasu minęło i niestety problem dalej jest nierozwiązany. Nie byłem w stanie rozmawiać gdy ktoś do mnie dzwonił przez opóźnienia głosu, często z dzwoniącym wchodziliśmy sobie w zdanie, tak to wyglądało. Oczywiście druga karta esim uruchomiona na Apple Watch. Byłem zmuszony zrezygnować na głównym numerze z tej dodatkowej karty do zegarka, uruchomiłem nowy nr za 15 zł i na nim dopiero dodałem esim Apple Watch. No ale takie rozwiazanie ma wiadomo jakie minusy, niby zegarek jest w sieci bez telefonu, ale już jak ktoś zadzwoni na mój główny nr czy wyślę sms to niestety nie mogę odebrać bez telefonu. Jeżeli ktoś sobie z tym poradził i istnieje jakieś rozwiązanie to proszę o pomoc. Czy ktoś się orientuje jak wyglada ta sytuacja w Orange czy tak samo jak w Orange Flex. Ewentualnie jak jest w Tmobile, ale to chyba nie jest odpowiednia strona na takie pytania 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 59
  • 208
  • 1

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

To zaś wybiórczo musi działać bo u nie na ip14 i iW7 nie napotkałem takich problemów


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 27
  • 0

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

To to dziwna sprawa, problem ten jest znany technikom w Orange flex, ale nikt nie jest w stanie powiedzieć kiedy może to zostać poprawione. Posiadam również iPhone 14 i Apple Watch 7, naprawdę gdy ktoś do Ciebie dzwoni nie masz takiego sekundowego opóźnienia głosu ? Mógłbym pomysleć, że to tylko na moim głównym numerze tak się dzieje, ale tak jak pisałem wyżej wziąłem nowy nr i jest na nim ten sam problem.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 59
  • 208
  • 1

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

Tak u mnie jest ok, jak chcesz to daj numer to sprawdzimy 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 302
  • 819
  • 9

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

Nie jest OK tylko po prostu tego nie zauważasz najwidoczniej 😉

Problem jest znany od początku wprowadzenia eSIM we Flexie, Orange ma wywalone.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 59
  • 208
  • 1

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

Może masz racje, mi nie zaniża to komfortu użytkowania z ziomalkiem to przetestujemy jutro 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 47
  • 0

Fatalna jakość rozmów (problemy z HD Voice) w Orange Flex

Potwierdzam ten "delay". Jest to masakra, z 1-2 sekundy zanim w ogóle zaczniemy rozmawiać, no i oczwiście wchodzenie sobie w słowo.... iP 11 + AW7, Orange Flex.