Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FLEX rodzina krok po kroku

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 117
  • 291
  • 0

FLEX rodzina krok po kroku

Może temat "dubel" ale nie odnalazłem dokładnej instrukcji...

A wiec główny numer jest już w FLEX drugi chce przenieść, powinienem go przenieść z PLUSa do FLEX (ogólnie)  i potem  podpiąć do "rodziny" czy w aplikacji od razu składam wniosek do przeniesienia jako RODZINA  tzn  przeniesienie od razu z aplikacji składam jako rodzina...

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

FLEX rodzina krok po kroku

@LARGO Ja to zdanie, które zacytowałem, czytam w ten sposób, że przenoszenie od innego operatora, przez appkę, od razu do rodziny. Skoro masz już jeden numer to dopytaj, upewnij się na czacie w aplikacji.

Oczywiście trzeba być "właścicielem" przenoszonego numeru.

Tak na marginesie, moim skromnym zdaniem, za niewiele większe pieniądze, ale z większą paletą możliwości, lepiej mieć dwa odrębne pełne plany... Można mieć je zarejestrowane na jedną osobę... używać przez dwie. Uzupełnienie z obrazkami.

Screenshot_2021-01-10-21-26-11-299_com.orange.rn.dop.jpg

 u dołu ekranu wybierz ikonę rodzina... W kroku drugim nadajesz nazwę użytkownika... W kroku trzecim wybierz pakiet 

Screenshot_2021-01-10-21-26-34-576_com.orange.rn.dop.jpg

 potem wybierz że chcesz przenieść 

Screenshot_2021-01-10-21-26-42-567_com.orange.rn.dop.jpg

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

FLEX rodzina krok po kroku

@LARGO  zapoznałeś się z odpowiedziami na pytania na stronie Flex'a ? Jest tam taki akapit:

 

"Wszystko załatwisz przez aplikację. Pamiętaj tylko, że numer, który przenosisz i dodajesz do Flex Rodzina, musi być zarejestrowany u obecnego operatora na Ciebie lub Twoją firmę. Co ważne, kartę SIM, którą otrzymasz kurierem lub odbierzesz w salonie Orange, musisz samodzielnie aktywować w aplikacji, w swoim telefonie. Dopiero po aktywacji Planu możesz przekazać ją użytkownikowi numeru. I może z niego śmiało korzystać!"


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 117
  • 291
  • 0

FLEX rodzina krok po kroku

no ok przez app ale tu jest pytanie czy od razu przez "rodzine" czy pierw przeniesc do FLEX a potem kierować do "rodziny"


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

FLEX rodzina krok po kroku

@LARGO Ja to zdanie, które zacytowałem, czytam w ten sposób, że przenoszenie od innego operatora, przez appkę, od razu do rodziny. Skoro masz już jeden numer to dopytaj, upewnij się na czacie w aplikacji.

Oczywiście trzeba być "właścicielem" przenoszonego numeru.

Tak na marginesie, moim skromnym zdaniem, za niewiele większe pieniądze, ale z większą paletą możliwości, lepiej mieć dwa odrębne pełne plany... Można mieć je zarejestrowane na jedną osobę... używać przez dwie. Uzupełnienie z obrazkami.

Screenshot_2021-01-10-21-26-11-299_com.orange.rn.dop.jpg

 u dołu ekranu wybierz ikonę rodzina... W kroku drugim nadajesz nazwę użytkownika... W kroku trzecim wybierz pakiet 

Screenshot_2021-01-10-21-26-34-576_com.orange.rn.dop.jpg

 potem wybierz że chcesz przenieść 

Screenshot_2021-01-10-21-26-42-567_com.orange.rn.dop.jpg


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52433
  • 701

FLEX rodzina krok po kroku

@LARGO jeżeli numer przenosisz do FLEX Rodzina, to wniosek o przeniesienie w apce składasz od razu do rodziny. Potem nie ma możliwości przesunięcia numeru między kontem głównym a rodziną. Trzeba się posiłkować konkurencją.

Osobiście jak wspomniał @Misiek62, numer przeniósł bym na główne konto FLEX, że względu na pełną ofertę. W Rodzinie numer jest ograniczony.

Co do starterów, to z salonu Orange weź kilka, są bezpłatne, nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. W razie potrzeby wymiany dokonasz ją sam w apce, a do tego potrzebny jest nowy starter.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 117
  • 291
  • 0

FLEX rodzina krok po kroku

Na ten numer potrzebuje tylko połączenia i smsy bez neta bo to dla mamy numer wiec opcja RODZINA wystarcza jej...

 

Wiec nie wiem czy sens jest tworzyć nowe konto.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

FLEX rodzina krok po kroku

@LARGO  oczywiście wybór należy do Ciebie... ale "tworzenie nowego konta" to żaden problem. Jak wcześniej wspominałem, możesz "zarejestrować" na siebie kolejny "Plan" tyle tylko, że musisz posłużyć się innym adresem e-mail (może być alias). A internet, wbrew pozorom, potrzebny jest każdemu kto ma smartfon. Owszem, można mocno ograniczyć swobodę korzystania z transferu, choćby tylko do WiFi... ale czy to na prawdę ma sens? Np. problemy są wtedy także z MMS-ami.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52433
  • 701

FLEX rodzina krok po kroku

@LARGO napiszę ze swojego doświadczenia. Mojej mamie też założyłem FLEX-a, potrzebne jej było tylko połączenia głosowe. Obecnie okazało się, że również korzysta z internetu. Wybór jednak należy do Ciebie.