Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

EkoGB


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

EkoGB

Sadzimy las 🤗

Screenshot_2021-02-09-22-03-14-952_com.orange.rn.dop.jpg

3 ODPOW. 3
Anonim

Nie dotyczy

EkoGB

Nie chcę wyjść na sceptyka ani nic takiego, wręcz szanuje takie akcje. 

Ale zawsze z drugiej strony - tyle akcji o sadzeniu lasu było, różne ruchy w tym kierunku - zapytam z ciekawości, czy takie akcje są faktycznie realizowane? 🤔😀


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

EkoGB

🙂 sam sadziłem drzewa w ramach akcji popularnej wody.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

EkoGB

Różnie z tym sadzeniem bywa.  Część tych zbiórek faktycznie jest realizowana.  Niestety przelicznik jest różny.  A mianowicie metry i drzewa w sztukach.,  Wiadomo, że nikt nie sadzi drzew w odległości od siebie 20cm.  Wiec jak ktos czyta, że nagle ma pod swoją ręką , że tak to nazwe ma 0,5m2 lasu powinien zapytać się a ile drzew  tu posadzono. Odpowiedz może przemienić "0". I tu jets zonk. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup  w nadleśnictwie.  Lub sadzonka u siebie,. 

 

Popieram każdą taką akcję ,ale czasem akcja bardziej przypomina  naciąganie ludzi niż faktyczny cel.

O ile jest to opcja doładuje konto "x"Gb to na za każde zakupione przez ciebie 10Gb zakupimy i posadzimy jedno drzewo jest oki to przekazywanie  Gb na x metrów lasu niekoniecznie.  Dlaczego?

 

W pierwszym przykładzie mamy powiedziane jasno i wyraźnie ,że za każde kupione 10Gb my kupujemy 1 drzewo i je sadzimy  to już drugi przykład naciąganie. 

 

Oddaj mi swoje Gb a ja to przeliczę na metry2. Tyle lasu będzie twoje. I nagle wydzie że oddajesz 100Gb od siebie i masz 2metry2  lasu na którym rośnie 1 drzewo.  W efekcie straciłeś  Gb za np 50 zł  gdzie w nadleśnictwie kupisz drzewko za 0,30-1,50zł  w zależności jakie i  o od nadleśnictwa.  

 

Gdzie logika|? . Ano jest oddałeś nam zakupione wcześniej przez Ciebie  GB  które kupisz od nas bo są ci potrzebne.

 

  Akcja przekazywanie GB ma  sens tylko gdy kończy się miesiąc I masz Gb niewykorzystane i wiesz że z 1 dniem nowego miesiąca ci stare przepadają więc warto je oddać wiedząc że od 1 dnia miesiąca masz nowy pakiet. 

 

Więc tu z tym sadzeniem róznie bywa.  Popieram każdą taką akcję ale dokładnie ją analizuje  jak działać to z głową.