Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostepne GB, dziwne liczenie w aplikacji Flex


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dostepne GB, dziwne liczenie w aplikacji Flex

W ramach używanych do testów Flex'a numerów sprawdziłem jak aplikacja liczy dostępne pakiety GB, gdy je przekażę. Otóż zużycie na obu numerach mam niewielkie, więc widać wyraźnie, że liczenie dostępnej puli GB realizowane jest tylko w stosunku do pakietu z własnej puli po opłaceniu na kolejny miesiąc. Trochę to dziwne... ale na zrzucie

_20201019_143226.JPG

widać, że mam do dyspozycji ponad 26GB, a mimo to dostałem SMS o treści “To juz prawie koniec! 80% transferu wykorzystane! Zostalo Ci 1.68 GB wazne do 2020-10-20.“ gdyż przed chwilą przekazałem na drugi numer 28GB.

2 ODPOW. 2

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Dostepne GB, dziwne liczenie w aplikacji Flex

@Misiek62 też to zauważyłem. Jak się otrzyma od kogoś GB, to wrzuca do jednej przegródki i nie widać ile GB otrzymaliśmy i ile zostało z planu. Z moich obserwacji wychodzi, że w pierwszej kolejności zużywane są GB z planu, następnie otrzymane GB.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Dostepne GB, dziwne liczenie w aplikacji Flex

@ketrasaArtur  mnie tylko chodzi o to, że Flex niepotrzebnie (w mojej ocenie) alarmuje, że mamy mało GB, w sytuacji gdy faktycznie dysponuje się swoją pulą i pakietem przekazanym od innego użytkownika. Kolejność zużywania pewnie opisana jest w regulaminie.