Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostęp do 5G


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 34
  • 0

Dostęp do 5G

Bezpłatny dostęp do 5G orange dał tylko do końca kwietnia br 😆

 

Z promocji mogą skorzystać klienci posiadający wybrane oferty indywidualne lub plany dla firm. Są to:

  • Plan Mobilny 35, 45 i 55 (klienci korzystający z Planu Mobilnego 75 mają możliwość korzystania z #hello5G już od startu tej sieci, 1 lipca 2020 roku),
  • Plan Komórkowy,
  • Orange Love, Orange Love Mini i Standard,
  • Orange Love Extra lub Premium, zakupione przed 11 marca 2020 roku (klienci, którzy zdecydowali się na zakup tych pakietów 12 marca lub później, mogą już korzystać z #hello5G),
  • Plan Firmowy S i M (przedsiębiorcy korzystający z Planów Firmowych L i XL mogą już korzystać z #hello5G) oraz oferta Dla Firm.

Dostęp będzie aktywny do 30 kwietnia 2021 roku. Po tym terminie dostęp do 5G dla użytkowników ofert nieobejmujących tej funkcji automatycznie wygaśnie. Klienci korzystający z Planu Mobilnego 75, Orange Love Extra i Premium zakupionych 12 marca 2020 roku lub później oraz Planów Firmowych L i XL będą mogli korzystać z 5G jak dotychczas.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 302
  • 819
  • 9

Dostęp do 5G

Wykluczenie z tej promocji Flexa to jakiś ponury żart. Przecież we Flexie większość osób to osoby młode, które chętnie by potestowały dłużej (łącznie ze mną), ale płacić 80 zł za tą możliwość nie będę 😉

Generalnie nie za bardzo rozumiem postępowanie z dostępem do 5G. Z LTE nie było takich akcji, ewentualnie potrzebna była wymiana karty SIM. Tutaj w przypadku 5G robi się z tego na siłę jakiś produkt premium, nie tędy droga.

Anonim

Nie dotyczy

Dostęp do 5G

Tylko trzeba zrozumieć też to, że częstotliwości 5G to będzie ogromny koszt dla operatora, pieniądze niestety nie rosną na drzewach. Z LTE nie było aż takich kosztów, więc można było dać to dla "mas" nieco szybciej. Tu niestety sprawy się komplikują, tu potrzeba ogromnych pieniędzy. Stąd nie każda oferta będzie miała od razu dostęp. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 302
  • 819
  • 9

Dostęp do 5G

5G na chwilę obecną działa na już użytkowanych częstotliwościach, więc takie ograniczanie to nic innego, jak chęć pobierania opłaty za beta testy... 😉

Anonim

Nie dotyczy

Dostęp do 5G

Na chwilę obecną tak 😉 
Ale skądś pieniądze na częstotliwości stricte do 5G trzeba wziąć, prawda? 

To nie będzie 100-200 mln złotych, a może i ponad miliard złotych - kto wie. 

 

Jak to mówił Ferduś Kiepski - "to nie są tanie rzeczy" 😄 


Trzeba postawić się też na miejscu operatora. Ja wiem, że klient chciałby jak najtaniej albo i za darmo nawet - ale tak się nie da 😞 Poczekaj rok, może półtora i będzie 5G dla wszystkich za darmo - tak myślę, żeby nie było że to pewna informacja 😉 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 111
  • 246
  • 1

Dostęp do 5G

na prawdę nie ma czego testować, to jest tylko zmiana ikonki na wyświetlaczu telefonu. Prędkości jak w LTE+ a na dodatek szybciej wyczerpuje się bateria. Nic więcej na tym etapie.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 302
  • 819
  • 9

Dostęp do 5G

Ja o tym wiem, ale jestem gadżeciarzem i chętnie bym się tym pobawił 😉


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 522
  • 1879
  • 13

Dostęp do 5G

Póki co to w Polsce 5G nigdzie nie ma. Trzeba czekać rozstrzygającą aukcje częstotliwości pod 5G.
Jak widzę testy są mało zadowalające, tyle to na LTE można wyciągnąć. Teraz mam 87Mb/s ale ta godzina jest obciążona no i jest weekend.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 302
  • 819
  • 9

Dostęp do 5G

5G jak najbardziej jest tyle, że na obecnych częstotliwościach.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

Dostęp do 5G

Na razie jak dla mnie sieć 5G jest mocno przereklamowanym bublem.  Prędkości powyżej 230Mb/s  uzyskuje spokojnie na LTE będąc 4-4,2 km od nadajnika i widząc nadajnik. Huawei B618 + antena zewnętrzna. Na pobieraniu średnio 218-233Mb/s  Najmniej  jakie teraz uzyskałem 194.Mb/s. Oferta w plus i za groszową kasę w porównaniu do oferty Orange za 250Gb za 60zł Cena kosmos jak za taki pakiet a transfery max  17Mb/s  szał pobierania raz na kwartał przez chwile bum 30-35Mb/s i to przy super pogodzie. Wysyłanie do 8Mb/s średnio 2-3Mb/s. Dzwonią potem i oferują przedłużenie umowy  250Gb za 60 zł  za takie prędkości śmiechu warte

 

Nie mówię że to zła sieć  ta cała 5G ale i u niektórych operatorów ceny z nóg zwalają.   Koszty telefonów są na razie za wysoki . Koszty urządzeń podobnie jak to przy nowości.   Po roku powinno to się ustabilizować i na to czekam.  teraz jeśli konkurencyjny operatów mówi mi że nie warto to chyba wie co mówi. Moze nie dotyczy to osób w miastach i blisko nich ale na terenach wiejskich zapewne jest dużo słabszy sygnał i warto poczekać

 

___________

* Wpis poddany edycji - moderator Bartłomiej