Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dostęp do 5G

Anonim

Nie dotyczy

Dostęp do 5G

Dokładnie. Nie ma co się napalać. Obecne częstotliwości są raczej za słabe na 5G, czy to 2.1GHz czy 2.6GHz. 

 

O wiele lepsze wyniki niektórzy właśnie uzyskują na LTE, a niektórzy niewiele słabsze. 

 

Ot, z ciekawości zrobiłem teraz na telefonie test LTE - 1km około od nadajnika, dość zaludniony obszar:

 

7010345216.png

7010341839.png

7010339909.png

 

Myślę, że to jest lepsze od marketingowego 5G - a 5G to będziemy mieli od połowy tego roku raczej, jeśli nie lepiej. Zależy od aukcji 😉 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

Dostęp do 5G

@Anonim  Jak na telefonie to i tak dobry wynik jak na 1km. Wiadomo że na kompie z kierunkową było by rewelacyjnie.  Dokładnie nie ma co się napalać na to 5G chyba ze ktos ma nadajnik pod samym nosem z 300 metrów.  I z drugiej strony po co przepłacać. 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Dostęp do 5G

Myślę, że też obecnie 5G - te, które mamy u siebie na ten moment, to taki wstęp dla ludzi - "Mamy to, już działa - będzie co raz lepiej", by też trochę uspokoić nastroje społeczne - wiedząc, że coś już działa i nie "smaży" nas, bla bla bla... Może to taka moja teoria, może to ma jakiś wpływ.... Generalnie to jest czysty marketing - aczkolwiek szacunek dla operatorów, że to wprowadzili. Szkoda tylko, że pewna część ISP we współdzielonym paśmie - gdyby dać dedykowany zakres, to by działało nieco lepiej. Coś w stylu zielonych, gdzie da się nawet 400-500 Mbps osiągnąć. Niby nieimponujące, a jednak dedykowane pasmo pod 5G, odciąża się LTE itd. itp. 😉 

 

U mnie o dziwo właśnie prędkości wzrosły do podanych wyżej widełek po uruchomieniu 5G, teraz mam zasięg Orange, T-Mobile i Plusa. 

 

P.S. - nie smaży to nikogo haha 😛 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 22
  • 0

Dostęp do 5G

Moim zdaniem warto testować 5G po tym jak odbędzie aukcja częstotliwości przez UKE.

I sieć będzie działać już na właściwym paśmie. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

Dostęp do 5G

To czekamy do  27 sierpnia 2021 roku. Moim zdaniem kto chce i ma kasę może testować.  Ja wolę sobie spokojnie odczekać spadną ceny powstanie nowy sprzęt i  poprawi się jakość. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 22
  • 0

Dostęp do 5G

Zgadzam się z tobą.

Anonim

Nie dotyczy

Dostęp do 5G

Ja tam mam czas, mogę i 5 lat czekać, może wtedy 6G już będzie, daje jeszcze więcej 😎


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 22
  • 0

Dostęp do 5G

Na pewnej stronie pisali że już testują 6G ma być jeszcze szybsza i wydajniejsza od 5G.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 101
  • 123
  • 0

Dostęp do 5G

Obecnie sieć 6G przewidzian ajets na lata 2025-2030.  Prędkość jaką uzyskano w testach przekracza lekko  nawet 1 Tb/s. Obecnie badania prowadzi Korea i USA. Pierwsze testy są obiecujące  zakres częstotliwości to od 100 GHz do 3THz.  Na razie aktualnie testy testuje wojsko o z powodzeniem na dużych odległościach. Ja liczę że może być 6G w latach 2028-2031.  ktoś musi pokryć najpierw sieć  5g. Niewykluczone że w latach 2030- będzie likwidacja powoli sieci LTE na poczet 5G. Co zmusi użytkownika na przymusową  przesiadkę.  A potem 6G.  Zobaczymy co będzie. Ja na razie nie mam zamiaru inwestować full kasy w nowinkę technologiczną która nie jets jeszcze dobrze rozwinięta, a zarazem pokazywać znajomym o mam 5g dla szpanu.  Znajomi sa programistami i na spokojnie mogą nawet kupić net za 3000zl miesięcznie przy ich zarobkach i sami też nie mają ochoty skoczyć na 5G. Dla nich to też nowość.  Pamiętajmy że pasmo dla sieci 5g jest wydzielone z pasma DVBT i dlatego najpierw trzeba  zwolnić to pasmo i przejść na DVBT2.  Patrząc na to jaki mamy wielki bałagan w częstotliwościach w naszym kraju może okazać się też że mogą powstać też problemy.  Warto poczekać i nie przepłacać.  A jak komuś wystarcza na razie to co ma to tym bardziej warto poczekać.   Mi finanse nie pozwalają na taką zabawę.