Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak połączeń przychodzących i SMS


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

Brak połączeń przychodzących i SMS

Cześć.

Już prawie od miesiąca mam podobny problem z połączeniami przychodzącymi i smsami. Nikt nie może się do mnie dodzwonić, nie przychodzą też smsy. Posiadam Orange FLEX w sumie od paru miesięcy i nie było żadnych problemów wcześniej. Przekładałam kartę do innego telefonu, blokowałam na chwilę w aplikacji i nic to nie dało. Wymieniłam już nawet kartę SIM i problem jak był tak jest 😞 Co jeszcze można tu zrobić? Serwis totalnie niepomocny. Zgłoszenie do działu technicznego wisiało tydzień po czym dostałam odpowiedź (wysłałam im przykładowy nr z którego był sms do mnie), że może to był czat google bo oni nie widzą tej wiadomości. Brak słów. Jak ktoś próbuje się do mnie dodzwonić to ma komunikat "nie ma takiego numeru". Aktualnie nie mogę korzystać z żadnych usług z banku, kurierów itp. Myślę już o zmianie operatora, ale nie wiem czy czasem nie trzeba podawać jakiegoś kodu z smsa przy tym, więc jestem chyba uziemiona i nie odzyskam tego numeru 😞

 

___________

* Wpis wyodrębniony jako nowy temat - moderator Bartłomiej

9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Brak połączeń przychodzących i SMS

@patkaas czy masz drugą kartę SIM aktywną na tym numerze? Jeśli tak, to po prostu z drugiego urządzenia wyjmij drugą kartę SIM, główna powinna działać już prawidłowo.

Co do przeniesienia numeru do innego operatora, nie musisz odbierać SMS-ów i potwierdzać. Składasz wniosek o przeniesienie i numer ma być przeniesiony. We wniosku o przeniesienie musi być zaznaczone, że przenosisz numer z Orange z oferty na kartę do innego operatora.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

Brak połączeń przychodzących i SMS

Właśnie nie mam. To moja jedyna karta sim do tego numeru. Spróbuję się jednak chyba przenieść, bo zbyt długo ten problem się już ciągnie. Zgłoszenie do działu technicznego wróciło ponownie.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 21
  • 0

Brak połączeń przychodzących i SMS

Powiem tak. Nic nie mam do orange flex bo w sumie jestem zadowolony jednak konsultanci korzystają z jakiejś książki odpowiedzi. W moim przypadku okazało się, że nadajnik, odbiornik cokolwiek w mojej okolicy miało awarię i po 3 dniach jakoś wszystko wróciło do normy. Zmieniłem też kartę SIM na nową, nie wiem czy potrzebnie, ale miałem dość czytania porad z działu obsługi i wziąłem naprawę w swoje ręce. Czat google czy co oni tam sugerują to najgorsza sugestia bo ja miałem problem na LG G4 a ten telefon nie miał tych rozmów czy co tam google teraz wymyśliło.

Żona natomiast na V30 miała ten problem 2 miesiące temu. Oczywiście porady bez sensu. Zmienialiśmy telefon na mój stary G4, potem na nowy G8s z czatem google i dalej nie działało. Obsługa dalej brnęła w jakieś ustawienia z telefonu. Ostatecznie wkurzyłem się, zamówiłem dla żony nową kartę i w tym samym dniu co przyszła karta żona dostała wiadomość z obsługi klienta, że to Orange miał awarię systemu dostarczania wiadomości.

Także albo przeczekać te kilka dni, albo pierwsze co to wymienić kartę SIM. Ogólnie karty sim flexa chyba są jakieś biedne bo główną kartę SIM wymieniałem 2 razy, a drugą kartę sim do internetu w routerze 4G chyba 4 razy aż trafiłem na taką która nie rozłącza.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

Brak połączeń przychodzących i SMS

Tylko, że kartę sim już wymieniłam raz i nic to nie dało. Znowu mam to robić? Poza tym wg moich przypuszczeń ten problem istnieje już od prawie miesiąca, bo pierwszy przypadek, że ktoś nie mógł się do mnie dodzwonić miałam 22.12. Fakty połączyłam dopiero po nowym roku. Okres rozliczeniowy mam od 21.12. czyli praktycznie przez cały nie mam usług przychodzących. Reasumują minęło już wiele dni i nic się nie zmieniło...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 111
  • 246
  • 1

Brak połączeń przychodzących i SMS

sprawdź czy masz włączoną na numerze w aplikacji Flex usługę Odrzucanie połączeń z nr. zastrzeżonych. Jeśli tak, to ją wyłącz i sprawdź czy pomogło?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

Brak połączeń przychodzących i SMS

To już sprawdzałam wcześniej. Miałam wyłączone, testowo włączyłam i wyłączyłam, ale bez efektu.

Anonim

Nie dotyczy

Brak połączeń przychodzących i SMS


@patkaasnapisał(-a)

Właśnie nie mam. To moja jedyna karta sim do tego numeru. Spróbuję się jednak chyba przenieść, bo zbyt długo ten problem się już ciągnie. Zgłoszenie do działu technicznego wróciło ponownie.


Problem masz w jednej lokalizacji (przykładowo tylko w domu), czy w innych lokalizacjach, problem może być na BTS Orange, lub na twoim koncie, jeśli nadajniki Orange ok, to pozostaje zgłaszać na czat Flex, niech to naprawią, do skutku 😉

Tak na marginesie karty sim Flex są w Salonach za darmo, wziąść z 3 i jeszcze próbować wymiany sim karty 😉


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

Brak połączeń przychodzących i SMS

Problem zauważyłam w dwóch województwach, więc to na pewno nie jest jedna lokalizacja. Moje zgłoszenie ciągle wisi, ale mam wrażenie, że oni nic nie robią...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 9
  • 0

Brak połączeń przychodzących i SMS

Ostatecznie postanowiłam zmienić operatora. Szkoda, bo przeszłam do Orange z powodu dobrej oferty. Po zmianie sieci wszystko wróciło zupełnie do normy... Podsumowując, praktycznie cały okres rozliczeniowy byłam bez usług przychodzących i nie potrafili tego naprawić.