Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak płatności za FLEX

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Brak płatności za FLEX

@Anonim nawet nie wiedziałem, że była propozycja skarbonki. Wygląda, że z czasem warto poruszyć jakiś zakurzony temat. Pomysł skarbonki jest całkiem niezły Emotikon: Mrugający


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 380
  • 1

Brak płatności za FLEX

Czy na 100% jak nie będzie opłacony plan na czas nr zostanie zawieszony i dobrze zrozumiałem że jeśli ktoś będzie próbował się dodzwonić to nie dodzwoni się? co usłyszy?  Czy będzie mógł jednak się dodzwonić?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Brak płatności za FLEX

@scanx Na 100% właśnie tak jest. Możesz sam sprawdzić zawieszając kartę SIM w apce FLEX, na maksymalny okres do 6 miesięcy. Do tego czasu możesz bez problemów powrócić.

W czasie zawieszenia usługi, nie dodzwonisz się. Nawet nie działa poczta głosowa na zawieszonym numerze, mimo, że jest uruchomiona. 

@Misiek62 przeprowadził testy zawieszenia/rezygnacji we FLEX:

 

https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/Flex-Rezygnacja-mi%C4%99dzy-15-a-25-dniem-od-aktywacji/m-p/165...

 

https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/Rezygnacja-z-Orange-Flex-w-ci%C4%85gu-14-dni-od-aktywacji/m-p/...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 380
  • 1

Brak płatności za FLEX

Czyli nasówa się pytanie do UOKiK o czy jest to prawne czy łamany jest jakiś zapis o utrudnieniu z korzystania z własnego numeru tel. 

 

Zastanawiam się czy skierować to do UOKiK w celu sprawdzenia czy to jest zgodne że operator nie daje ci żadnej możliwości z korzystania z własnego numeru bez zasilania nawet w razie pomocy nikt nie dodzwoni się i w ogóle nic nie załatwisz jeśli mieli by tylko dodzwaniac się. 

 

Tak nie powinno być. Numer mimo to powinien być aktywny przychodzące połączenia i sms. 

 

Nawet w abonamencie nie ma tam...nje opłacisz rachunku blokada tylko na wychodzące jest.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Brak płatności za FLEX

@scanx tak sobie operator ustalił w ofercie FLEX, więc nie widzę podstawy kierowania sprawy do UOKiK. We Flex masz możliwość zawieszenia numeru, jak i zakończenia oferty w dowolnym momencie. Nie podpisujesz tu żadnej umowy na czas określony. Tak po prostu jest skonstruowana oferta FLEX.

 

Abonament to jest inna oferta i tam faktycznie tak jest, że jak nie zapłacisz faktury, to nie wyłączają ani nie blokują od razu numeru. Jednak przy kolejnym braku wpłat numer może zostać zablokowany z brakiem możliwości przywrócenia go po opłaceniu zaległości.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 380
  • 1

Brak płatności za FLEX

Operator może sobie ale ustrudnia z korzystania nr po braku zasilenia ale kto nie pyta urząd to nie będzie pewności.

 

Dla mnie jesli korzystasz z danej oferty to i też masz z nim umowę. Nawet jak nr jest zawieszony ale trwa tam taka jak by umowa jak w allegro za każdym razem masz tam umowę kupujesz oddajesz umowa. 

Anonim

Nie dotyczy

Brak płatności za FLEX

@scanx , nie ma się czego czepiać. Każda umowa, nawet słowna, posiada wady i pewne ryzyko. A Ty jesteś świadom tego ryzyka. Jest to nowa oferta i jak widzę w stopce, pieniążki za polecenie Ci pasują, a brak możliwości pełnego korzystania już nie? Sorry, widzę tu sprzeczność. No właśnie, naprowadziłeś mnie na pewną myśl. A co będzie, jak poprosisz mnie o doładowanie we Flexie, bo ja nie potrzebuję, a Ty masz zawieszony numer Flexa? Takiego pytania na AMIE nie zobaczyłem. Może @Michał_FLEX  nam kiedy odpowie tutaj, jak zagląda? 24 grudnia będę miał do podarowania, to można to sprawdzić, jak działa. Co Ty na to?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 380
  • 1

Brak płatności za FLEX

A co ty tak bronisz, jak by ci płacili za upiększanie flexa, po prostu mi się ten zapis nie podoba i tyle w temacie, mój nr i nie będzie mi ktoś utrudniał z niego korzystać jeśli nie będzie opłacony i tyle, mam mieć furtkę w formie połączeń przychodzących i smsm, tak jaka jest w ofercie na kartę i abonament.

 

W sytuacjach awaryjnych każdy ma prawo dodzwonić się mimo to i tak a tu mamy nie jasność i odcięci od własnego nr i kontaktu przychodzących.

Anonim

Nie dotyczy

Brak płatności za FLEX

@scanx , jestem takim samym klientem, jak Ty i nikogo nie bronię. Spójrz na post, kogo "wywołałem do tablicy". Niech się wytłumaczy przed nami (twórcy Flexa). Jest też pomysł od forumowicza, by to zmienić. Masz ochotę, to zagłosuj, bo mnie za nic tutaj nie płacą. Przykro mi, że źle odczytałeś moje intencje, lecz nie mam do Ciebie pretensji.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 380
  • 1

Brak płatności za FLEX

👌😁 👍