Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Apple Watch - Konfiguracja Rodzinna


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 0

Apple Watch - Konfiguracja Rodzinna

Cześć,

 

Ostatnio zakupiłem (dla syna) Apple Watch SE Cellular - posiadam ofertę Orange Flex gdzie jestem organizatorem i mam dodatkowe numery dla rodziny.

Przeprowadziłem konfiguracje Apple Watch na iphonie jako "Family Member" i chciałem skonfigurować kartę eSIM - Niestety opcja nie jest dostępna. 

Dodałem nowy numer do mojego Flexa - aktywowałem kartę sim - wpiąłem ja nawet do swojego iphona, przelogowałem się na apce Flex na ten nowy numer i dalej nie miałem opcji w aplikacji Watch żeby skonfigurować siec orange (jest tam dalej komunikat - "Konto Orange na tym Iphonie nie pozwala dodać planu sieci komórkowej").

Dodałem dodatkowa kartę eSIM do tego nowego numeru - nawet podałem eID zegarka ale dalej w aplikacji Watch jest brak możliwości konfiguracji i ten sam komunikat.

 

Czy ktoś może mi powiedzieć jak rozwiązać ten problem? Czy da się aktywować jakoś eSIM na Apple Watch przy konfiguracji Family Member - tak żeby zegarek był osobną jednostką z numerem?

 

Z góry dziękuje.

11 ODPOW. 11

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Apple Watch - Konfiguracja Rodzinna

@Knaji najlepiej jak zegarek znajduje się na liście wspieranych urządzeń. Tu znajdziesz listę:

https://flex.orange.pl/cechy/esim

 

Kolejna sprawa, to wgrywanie karty eSIM przez kod QR. Jeśli ta opcja nie działa, to podobno na NO było opisywane, trzeba pobrać apke, która tłumaczy kod QR na ciąg znaków i ten ciąg znaków ręcznie wpisać do zegarka. Podobno działają nawet zegarki z poza listy przy ręcznym wprowadzeniu kodu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 0

Apple Watch - Konfiguracja Rodzinna

@ketrasaArtur 

Dzięki za podesłanie tej strony - z tego co tam wyczytałem to Apple Watch SE jest wspierany. Z dodatkowych informacji tam na stronie jest cos takiego:

"Połącz zegarek Apple Watch ze swoim iPhonem, wejdź do aplikacji Watch, wybierz opcję Sieć komórkowa, potem wybierz opcję Konfiguruj sieć komórkową, zaloguj się do aplikacji Flex i idź dalej, krok za krokiem – zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami."

Niestety ja nie mogę uruchomić konfiguracji z tego poziomu - jest nieaktywna.  

Właśnie szukałem teraz tego wątku o QR ale znaleźć go nie mogę - podejrzewam, ze w Apple Watchu instalacja karty przez QR jest niemożliwa.

 

Zastanawia mnie dlaczego mam nieaktywna ta opcje z konfiguracja seci w aplikacji Watch


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Apple Watch - Konfiguracja Rodzinna

@Knaji zegarek był zakupiony z polskiej dystrybucji?

Możesz jeszcze spróbować przetłumaczyć kod QR na ciąg znaków i ręcznie wprowadzić. Podobno tak się da i działa.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 0

Apple Watch - Konfiguracja Rodzinna

Tak, zegarek kupiłem z polskiej dystrybucji - nawet dzisiaj rozmawiałem z supportem apple i potwierdziłem,  ze zegarki SE są już na rynek globalny i nie maja regionalizacji (jeśli to miałeś na myśli)

 

Właśnie szukam tego rozwiązania z QR - teoretycznie mam ten kod przy karcie sim - byłoby super jakby faktycznie się tak dało - tylko nic nie wspominają o tym na stronach od Apple.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 0

Apple Watch - Konfiguracja Rodzinna

Wczoraj porobiłem trochę testów i w sumie wynika z tego, ze jeśli zrobiłem konfiguracje dla siebie to wtedy mam opcje konfiguracji dostępna dla orange. Nawet przy drugim iphonie dla tego nowego numeru telefonu (gdzie mam już dodana ekstra esim i połączone poprzez eID) ale w dalszym ciągu przy konfiguracji dla "siebie" apple watch - karta esim z automatu wskakuje na zegarek i nie trzeba nic w sumie samemu ustawiać.

 

Problem jest przy konfiguracji dla dziecka - kiedy robię konfiguracje dla członka rodziny - wtedy konfiguracja jest zablokowana przez orange - dlaczego? nie mam pojęcia - przecież dla nich to bez różnicy gdzie jest dodana karta esim (place za ten nowy numer ja, a nie dziecko).

 

Moje dziecko jest poniżej 13 roku - może oni jakoś sprawdzają tez AppleID - kurczę, nie mam pojęcia.

Mimo wszystko kusi mnie żeby zrobić jakieś fake apple konto dla powiedzmy 14 latka i czy to zmieni proces konfiguracji i wtedy będzie opcja dodania sieci dostępna?

 

Zauważyłem na stronie apple, że teoretycznie Orange nie wspiera konfiguracji "członka rodziny" - jedynie na PL widnieje truephone - tylko znowu to kolejny operator do ogarnięcia i wiedziałem tutaj na forum, że niektórzy mieli problem ze spięciem tego.

 

Oczywiście jest opcja żeby to obejść (ale potrzeba dodatkowego iphona) i skonfigurować go pod dziecko i dodać do niego zegarek i karta wtedy powinna wskoczyć (konfiguracja zegarka jako własnego) - nie wiem niestety jak wtedy będzie z konfiguracją ograniczeń - takich jak "school time" albo "screen time", a to jest moim zdaniem najważniejsza opcja przy konfiguracji dla dziecko.

Orange - jak to jest z Wami? Macie tą opcje dostępną? Albo chociaż w planach?

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

Apple Watch - Konfiguracja Rodzinna

Mam dokładnie ten sam problem SE brak możliwości konfiguracji sieci dla członka rodziny nieaktywne, rozmawiałem na czacie nie pomogli mieli zgłosić do techników mam oczekiwać na kontakt w przeciągu 3 dni. Zobaczymy. Moim zdaniem po to jest opcja członka rodziny żeby panować właśnie nad takimi sprzętami u dzieci.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 0

Apple Watch - Konfiguracja Rodzinna

Tutaj Cię niestety zmartwię - również napisałem na tym czacie z Flexa. I teraz zaczyna się zabawa. Odpowiedz na chacie - to powinno normalnie działać, super ale nie działa. Wiec zgłoszone do działu technicznego, ponad trzy tygodnie temu. Nic z tematem się nie dzieje - przypominam się co jakiś czas - dostaje tylko tam na czacie odpowiedz, ze jest w dziale technicznym od 3 tygodni!! - miało być do 3 dni. Obsługa klienta od strony technicznej we flexie to jakiś żart - zapytałem wprost gdzie mam napisać żeby ten temat popchnąć - nigdzie się nie da - tylko jest ten czat :D. 

Zastanawiam się na rezygnacja i sprawdzenia tego truphone - reklamują się jako opcja właśnie pod Apple Watch konfiguracje rodzinna.

Liczyłem na to, ze zrobię to we flexie - mam tutaj kilka numerów - miałbym wszystko pod kontrola. Nie mogę zrozumieć dlaczego oni to tak utrudniają. I tak ja za to place i jest na mnie, nie na dziecko. W sumie śmieszne jest to, ze na stronie flexa maja nawet punkt, który mówi o opcji esim w zegarku dla dziecka 😄 - jakaś kpina.

Zastanawiam się czy nie wysmarować na oficjalnym profilu orange całej tej sytuacji i opisać podejście tez pomocy (działu technicznego) do tego.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 23
  • 0

Apple Watch - Konfiguracja Rodzinna

Chwilowo obszedłem ten problem na zasadzie konfiguracji dodatkowego iphone'a dla dziecka (jest on tez częścią mojej chmury i ja nim zarządzam). Do tego iphone'a dołączyłem zegarek i tutaj już karta normalnie wskakuje. Na razie dzieciak nosi od czasu do czasu zegarek - przez większość czasu ma zablokowany pinem. Niestety pomimo konfiguracji iphone jako rodzinnego i on to niby propaguje na zegarek to nie ma tutaj wszystkich opcji jak przy konfiguracji AW od siebie.

Mimo wszystko ... nie oszukujmy się - to nie jest rozwiązanie które chcemy.

Załączyłem zdjęcie z tej oferty flexa esim.


Flex_esim.png

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

Apple Watch - Konfiguracja Rodzinna

W ostateczności tez tak zrobie, ale to sprawa dla Rzecznika Praw Konsumenta bo widać ze reklama wprowadza w błąd. Dzięki ja jeszcze chwile czekam na info czy coś z tym zrobili.