Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

[archiwum] Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling 📱📶


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling

@cortes0370  jeśli mnie pamięć nie myli, to aktywowanie usługi na koncie użytkownika potwierdzane jest SMSem, wysyłanym przez Orange, jako potwierdzenie uruchomienia. Po drugie chyba trzeba też potwierdzić "zaakceptować" regulamin.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling

@cortes0370, takie symptomy mogą się pojawiać, gdy usługa na koncie nie została aktywowana. Skontaktuj się z BOK, np. za pomocą czatu (www.orange.pl/kontakt) i poproś o sprawdzenie czy usługa WiFi Calling jest aktywna na Twoim numerze, a jeśli nie - niech zostanie włączona. Daj znać, czy się udało! 🙂

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 0

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling

Dzięki za odpowiedź. Cała sytuacja wygląda następująco. Mój tato jest klientem orange. Ponieważ tam, gdzie mieszka ma bardzo kiepski zasięg (a właściwie go nie ma) ucieszył się z usługi wifi calling. Jest posiadaczem Meizu M2 Note. Na początku instalacja na tym telefonie poszła ok i nawet to działało, jednak pojawiły się problemy z niestabilnością aplikacji tzn. po utracie połączenia z wifi i ponownym jego odzyskaniu aplikacja nie potrafiła się "obudzić" czyli pozostawała nieaktywna i trzeba było aktywować połączenie aplikacji ręcznie (zgodnie z ideą powinna sama się aktywować po nawiązaniu połączenia z jakąkolwiek siecią wifi?). Następnie pojawiły się inne problemy. Kiedy aplikacja była aktywna, podczas gdy ktoś dzwonił z zewnątrz aplikacja działała poprawnie jednak po dwóch sygnałach nagle nie wiadomo dlaczego zrywała jeszcze nie odebrano połączenie i "wysypywała się" tak, że trzeba było ją na nowo uruchamiać.

Aby ulżyć mojemu ojcu dałem mu Samsunga Grand Prime i tam ma zainstalowaną tą aplikację, z której korzysta na bieżąco. Działa dużo lepiej nie na Meizu M2 Note, jednak nie doskonale. Zdarza się często, że

podczas rozmowy nie słychać wszystkiego. Pewne słowa są niesłyszane lub zniekształcone tzn strasznie "szarpie" te rozmowy. Ponieważ moja córka ma Meizu M5 Note i tam, o dziwo aplikacja chodziła rewelacyjnie, postanowiłem wgrać nowsze oprogramowanie do Meizu M2 Note i spróbować. No i właśnie natknąłem się na problem, który zgłosiłem na początku. Trochę mnie to martwi i dziwi, że nie mogę uruchomić tego na M2 Note. Podsumowując: program działa na bieżąco na Smasung Grand Prime. W celu testów wyjąłem kartę z Grand Prime i przełożyłem do Meizu M5 Note, zainstalowałem aplikację i bez problemów przeszedłem całą konfigurację aż do aktywacji z udziałem sms-a. Następnie uruchomiłem wszystko i chodziło rewelacyjnie. Po testach włożyłem kartę do Grand Prime i wszystko chodzi ok poza "szarpaniem rozmów". Na M2 Note nie mogę przejść tej konfiguracji, która kończy się sms-em tak jakby telefon coś pamiętał i się czepiał (robiłem reset fabryczny z czyszczeniem danych, jednak wiem, że gad i tak wszystkiego nie czyści). Może program tworzy sobie gdzieś katalog i tam pozostały jakieś śmieci które przeszkadzają. Jeżeli są jakieś katalogi to proszę o informację gdzie i jak się nazywają. Usunę je fizycznie i zrobię nową instalkę - może pomoże. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling

@cortes0370  możesz sprawdzić jaką wersję Androida macie na tym Meizu M2 Note? 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 0

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling

wersja android 5.1

numer kompilacji Flyme: 6.7.4.11 G beta


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling

Czyli minimalne wymagania spełnia... @cortes0370 a jak z pamięcią telefonu, nie jest przeciążona?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 0

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling

RAM - 2 Giga, reszta 16 G chodził płynnie, nie przycina.

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 0

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling

Jaki telefon polecałbyś do tej usługi? Chodzi o jakiś aparat w cenie do 900 zł ponieważ mój ojciec chciałby korzystać z wifi calling i jest gotów kupić nowy aparat tylko przetestowany i pewny, co do współpracy z tą usługą.

Anonim

Nie dotyczy

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling


cortes0370 napisał(-a):

Jaki telefon polecałbyś do tej usługi? Chodzi o jakiś aparat w cenie do 900 zł ponieważ mój ojciec chciałby korzystać z wifi calling i jest gotów kupić nowy aparat tylko przetestowany i pewny, co do współpracy z tą usługą.


@cortes0370Coś w tej cenie masz takie modele J3 2017, J5 2017, A3 2017


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 0

Lekarstwo na problemy z zasięgiem - aplikacja WiFi Calling

A jak współpracuje z Huawei P9 light?