Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Utrudnienia w korzystaniu z forum


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6022
  • 24574
  • 209

Utrudnienia w korzystaniu z forum

Mnie co prawda nie wylogowuje nigdy, ale zauważyłem że proces automatycznego logowania jest znacznie bardziej skomplikowany niż się to może wydawać.

Kiedy próbowałem wejść na forum z tego samego komputera i przeglądarki, ale z zupełnie innego miejsca w internecie, to nie zalogowało mnie automatycznie. Nie próbowałem się logować "ręcznie", bo i tak nie miałem czasu na pisanie, ale po powrocie na normalne miejsce, bez podawanie jaichkolwiek danych, znowu zalogowało mnie automatycznie.

Anonim

Nie dotyczy

Utrudnienia w korzystaniu z forum

Hmm.. wydaje mi się, że to mechanizmy przeglądarki odpowiadające za połączenie i utrzymanie sesji za to odpowiadają. A serwer z forum w Orange im na to pozwala. 🙂

 

Skoro jest jak piszesz to znaczy, że przeglądarka używa mechanizmów sesyjnych - standardowych.

Do działań "specjalnych" zarówno serwer forum jak i nasze przeglądarki musiałyby używać zabezpieczeń zbliżonych działaniem do tych "bankowych", gdzie każda sesja wymaga odrębnego logowania. Pytanie tylko po co? Przecież my tu nie robimy przelewów tylko prowadzimy luźną dyskusję. I to jest fajne. 🙂

 

Mnie to w niczym nie przeszkadza, że przeglądarka trzyma sesję nawet po zmianie łącza, czy adresu IP. Ważne, żeby mi nie robiła takich numerów jak opisałem kilka postów temu... 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29500
  • 271

Utrudnienia w korzystaniu z forum

Dziś znów podczas pisania postu na laptopie mnie wylogowało 😕

Anonim

Nie dotyczy

Utrudnienia w korzystaniu z forum

@slav72  No i to jest mega irytujące..

Ja już od jakiegoś czasu przed kliknięciem "Publikuj", kopiuję napisany tekst do notatnika.

Tak na wszelki wypadek...

Działanie okazuje się być zbawienne w sytuacjach, o których piszesz. 😁😜


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19426
  • 56171
  • 763

Utrudnienia w korzystaniu z forum

Mnie przed chwilą wylosowało. Dobrze, że posta nie pisałem, tylko zacząłem od czytania i polubień. Trzeba znowu wrócić do metody kopiowania tekstu, bo kolejny raz nie zawsze chce się pisać.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4113
  • 56

Utrudnienia w korzystaniu z forum

A jak po wylogowaniu klikniecie przycisk wstecz, to nie wróci do pisania posta i nie będzie zachowanego tekstu? Wtedy skopiować i zalogować się można. Na którymś forum to działało ale nie pamiętam czy na tym.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19426
  • 56171
  • 763

Utrudnienia w korzystaniu z forum

@-brtk- już próbowałem. Po kliknięciu wstecz powraca co najwyżej do strony przed pisaniem posta lub do logowania.

Zapamiętanie posta przed jego opublikowaniem jest dostępne tylko dla zalogowanych. Najlepsze jest to, że nie wiadomo, kiedy nastąpi wylogowanie. Jeżeli tylko przeglądasz forum, to wtgląda tak jak byś był zalogowany. Klikasz polubienia lub publikuj i zostajesz przekierowany do strony logowania.

Anonim

Nie dotyczy

Utrudnienia w korzystaniu z forum

@ketrasaArtur Potwierdzam. Też tam miałem.

Forum wygląda jakbym był zalogowany i umożliwia wpisywanie tekstu do rami (teraz też tak jest). Klikniecie "Publikuj" powoduje wyskok okna z błędami lub okna logowania (losowo). 

Mnie nie udało się nigdy wrócić do okna edycji z zawartością wpisanego tekstu. Top co napisałem wcześniej zawsze przepadało w czeluści najgorszej strony Internetu (z moimi wyzwiskami włącznie...)


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6022
  • 24574
  • 209

Utrudnienia w korzystaniu z forum


@Anonimnapisał(-a)

...

Mnie to w niczym nie przeszkadza, że przeglądarka trzyma sesję nawet po zmianie łącza, czy adresu IP. Ważne, żeby mi nie robiła takich numerów jak opisałem kilka postów temu... 😉


Pełna zgoda co do meritum, ale co do tego że sesja po prostu "przeżywa" zmianę IP to nie do końca tak - owszem zmianę IP sesja zwykle "przeżywa", ale zmiany kraju już nie. Ale też nie do końca bo jakim cudem powrót na stare śmieci nagle "ożywia" starą sesję? Chyba to jednak jest nawiązanie nowej sesji, na podstawie zapisanych w przeglądarce danych logowania... No ale to znaczy że te same dane nie zadziałały z automatu gdy nawiązywane było połączenie z innego kraju. Skomplikowane. IMHO zbyt skomplikowane. Im bardziej skomplikowane tym więcej może się zepsuć, a potem trudno zidentyfikować zepsuty komponent.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29500
  • 271

Utrudnienia w korzystaniu z forum


@ketrasaArturnapisał(-a)

Mnie przed chwilą wylosowało. Dobrze, że posta nie pisałem, tylko zacząłem od czytania i polubień. Trzeba znowu wrócić do metody kopiowania tekstu, bo kolejny raz nie zawsze chce się pisać.


U mnie to samo przed chwilą, czyli uporano się z problemem "dzwonków" i awatara, a na to miejsce powstał inny problem.