Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Friends: szukamy ekspertów w województwie śląskim


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Orange Friends: chcecie zarabiać na pomaganiu innym?

Mila z powodzeniem prowadzi podobne usługi już w kilku krajach, więc na pewno sprawdzili również kwestie prawne. Może w poniedziałek do Waszych wątpliwości odniesie się @DankaK, która po naszej stronie najwięcej wie o "Orange Friends" 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Orange Friends: chcecie zarabiać na pomaganiu innym?

Przejrzałem regulaminy i jak wcześnie pisałem FAQ, 

 

 zresztą @Artur pisze, że ma to być coś w stylu Ubera...

więc upraszczając, pomysł Friendsów sprowadza się do platformy dzięki której klient ma liczyć na wykonawcę (zarejestrowanego w platformie) ... chociaż nikt takiego wykonawcy nie zmusza do przyjęcia konkretnych zleceń...

Organizator nie bierze odpowiedzialności za działania "wykonawcy" ... Wykonawca ma założyć profil gdzie się opisze co potrafi... także za zakres swoich ofert bierze odpowiedzialność... Co do cen za usługi mowa jest o "cenie sugerowanej".Jeśli dojdzie do wykonania usługi przez tak skontaktowanego wykonawcę, to z należności ma on obowiązek zapłacić 15% ceny, ale nie mniej niż 15% tej sugerowanej... na rzecz prowadzącego ten portal.

IMHO ma to szanse sprawdzić się w dużych miastach, gdy znajdą się klienci, którzy będą chcieli zaoszczędzić na usługach i obdarzą zaufaniem tych którzy się zarejestrują... Teoretycznie pole usług jest szerokie, ale jak wielu z nas zauważa przy pracach ze sprzętem, ryzyko błędów, strat jest duże... a o formalnej odpowiedzialności kogokolwiek za szkody, trudno mówić... 

 

Update. Wracając do podatków... przynajmniej na początku dużej ilości "zleceń" nie spodziewałbym się, więc sądzę, że rozwiązania opisane w zalinkowanym przeze mnie artykule będą wystarczające dla tych co wejdą w program, nie będąc podmiotami gospodarczymi.

Anonim

Nie dotyczy

Orange Friends: chcecie zarabiać na pomaganiu innym?

@Artur@mabud73 @Misiek62 Nie sadze, żeby taka usługa u nas się rozwinęła, z tego mało osób trafi na nią. Można, sobie przypomnieć o płatnej asyście technicznej kto z tego korzystał? Z opcji 99/149 zł


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Orange Friends: chcecie zarabiać na pomaganiu innym?

@Anonim nie chciałem pisać tego wprost, ale do tego zmierzał mój poprzedni post, że zbyt dużo zleceń nie będzie.

 

Update. Przynajmniej ze strony prowadzących firmy świadczących takie usługi protestów za bardzo nie będzie mogło być, bo nie ma tu licencji, zezwoleń tak jak przy przewozie osób - patrz Uber.... zrzeszenia taksówkarzy głośno protestują, walczą.

Anonim

Nie dotyczy

Orange Friends: chcecie zarabiać na pomaganiu innym?

@Artur@Misiek62@mabud73 W firmie Samsung jest, tak dzwonisz, na infolinie mówisz, jaki masz problem lub co chcesz, zrobić to dostajesz numer telefonu do najbliższego serwisu i przyjeżdża technik i wykonuje dla ciebie usługę powieszenie TV, strojenie i wiele innych. 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Orange Friends: chcecie zarabiać na pomaganiu innym?

Choć TV akurat nie ogarniam (zatrudniałbym @Anonim w razie potrzeby :D) to sam często pomagam znajomym i znajomym-znajomych z komputerami lub urządzeniami mobilnymi. Zdarzało się nie raz, że ktoś dawał mi za to pieniądze, no ale głupio było mi przyjmować, więc nie brałem i to była usługa za przysłowiowe "piwo". W moim odczuciu popyt jest, no ale powodzenie takiej oferty zależy nie tylko od popytu na usługi, więc sam jestem ciekawy jak to wyjdzie 🙂
Anonim

Nie dotyczy

Orange Friends: chcecie zarabiać na pomaganiu innym?

@Artur Tez bawię, się z laptopami systemy mami i tak zwane przeze mnie odtruwanie " z wirusów" Windows. 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Orange Friends: chcecie zarabiać na pomaganiu innym?

Ja ogarniam wszystkiego po trochu...w latach świetności, kiedy oczy i palce dawały radę, składało się i naprawiało komputery i telefony...teraz została tylko konfiguracja. Satki zakładam do dzisiaj w ramach "kompleksówki"...taka mała konkurencja dla @Anonim 😉
Anonim

Nie dotyczy

Orange Friends: chcecie zarabiać na pomaganiu innym?

@Artur @mabud73 Ja też współpracuje z NC+ i zleceń w skali miesiąca mam 2 lub 3 wiec nie wiele jak na Warszawę. Ponad 10 lat wstecz to było 8 zleceń dziennie.


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Orange Friends: chcecie zarabiać na pomaganiu innym?

Dla mnie bomba, rejestruje się!