Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odliczajmy razem, święta tuż tuż: ✨🌲Nasza Bombkowa Choinka🌲✨


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5439
  • 17952
  • 186

Odliczajmy razem, święta tuż tuż: ✨🌲Nasza Bombkowa Choinka🌲✨

Na i pod choinką w moim domu są i takie i takie dekoracje... np. wykon synowej i wnuczek... a przede wszystkim dużo bombek zrobionych szydełkiem głównie przez moją żonę.


Zespół Nasz Orange
  • 244
  • 3328
  • 15

Odliczajmy razem, święta tuż tuż: ✨🌲Nasza Bombkowa Choinka🌲✨

@Misiek62 jak zwykle na święta stylówka dobrana odpowiednio 😎
A co do dzisiejszej bombki. Mi święta z czasów młodości kojarzą się ze smakiem oleju z siemienia lnianego, który był dodawany do prawie każdej potrawy. Z sosem grzybowym i kapustą z grochem mojej babci. Niestety od kiedy zmarła nikt tak dobrego sosu i dobrej kapusty już nie robi. U mojej żony natomiast na wigilię są własnoręcznie robione pączki z powidłami śliwkowymi, co mnie zaskoczyło za pierwszym razem.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5439
  • 17952
  • 186

Odliczajmy razem, święta tuż tuż: ✨🌲Nasza Bombkowa Choinka🌲✨

Z potraw wigilijnych: groch z kapustą... ryby - różne, ale obowiązkowo karp, śledź (w różnych odmianach dodatków) oczywiście pierogi i barszcz czerwony, sałatki warzywne. Z dzieciństwa "zupa owocowa" na suszonych śliwkach. No i różne ciasta. Pierniczki już udekorowane. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Odliczajmy razem, święta tuż tuż: ✨🌲Nasza Bombkowa Choinka🌲✨

U nas zupa owocowa z owoców suszonych/wędzonych (w niektórych regionach nazywana "garus"), barszczyk czerwony z uszkami, bigos, galat z kurczaka, to co lubię najbardziej czyli ryby smażone karp, pstrąg, dorsz oraz na deser przeróżne ciasta, ciasteczka.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5439
  • 17952
  • 186

Odliczajmy razem, święta tuż tuż: ✨🌲Nasza Bombkowa Choinka🌲✨

Choinki u miśków w całej okazałości..

IMG_20231220_160601.jpg

IMG_20231220_160629.jpg

Jedna żywa jodła druga sztuczna.

 

Update. Na tej mniejszej bałwanek w wykonaniu wnuczki, oraz bombka papierowa również od wnuczki.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 512
  • 7943
  • 37

Odliczajmy razem, święta tuż tuż: ✨🌲Nasza Bombkowa Choinka🌲✨

Ojejku, ale smaka robicie na noc tymi opowieściami kulinarnymi 🥹☺️


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18793
  • 53851
  • 739

Odliczajmy razem, święta tuż tuż: ✨🌲Nasza Bombkowa Choinka🌲✨

Na godziny wieczorne smaczek zrobiony. Część z tych propozycji już przygotowane. Teraz pytanie: Jak z takim smakiem wytrzymać do świąt?


Zespół Nasz Orange
  • 244
  • 3328
  • 15

Odliczajmy razem, święta tuż tuż: ✨🌲Nasza Bombkowa Choinka🌲✨

Piękne choinki @Misiek62 i podziw dla żony za piękne ozdoby. Ale i tak najładniejsze to bałwanek i bombka z papieru 😀.

A co do potraw to przypomnieliście mi o suszonych owocach, u nas to się pije jako kompot z suszu i nazywa się to pamułą. Ale jak sprawdzam teraz ten wyraz w google to wyrzuca, że to zupa z owoców suszonych z okrasą. Z tłuszczem chyba bym nie przełkną 🙂


Zespół Nasz Orange
  • 2885
  • 11506
  • 150

Odliczajmy razem, święta tuż tuż: ✨🌲Nasza Bombkowa Choinka🌲✨

A dzisiaj mamy dla Was bombkową propozycję ze świata filmowego. 😎 🎞

Zachęcamy do klikania, czytania i ... Czekamy na Wasze pomysły. 🤠


Zespół Nasz Orange
  • 1146
  • 8512
  • 23

Odliczajmy razem, święta tuż tuż: ✨🌲Nasza Bombkowa Choinka🌲✨

W bombkowych aktywnościach mam nieco zaległości, ale udało się powalczyć z 2-ką 🙂

 

Przy pomocy małych rączek pewnej uroczej młodej damy powstała ozdoba z przepisu @Kinga. Niby wszystko zgodnie z instrukcją, ale efekt końcowy jakby trochę inny 😊 Chyba skleiły się nie te boki... 😂 Za to mocna wyszła, że za piłkę może robić 🤣

 

Bombka.png